Navi LG Stock De Pe Logan 2 - Discutii Generale

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pe centura Budapestei, aflata in lucru, 3 benzi in loc de 4, cand 2+1, cand 1+2. Si din pacate se pot intampla mici tamponari in acele sectoare si atunci se blocheaza totul. Se pot intampla si 3 tamponari intr-un sector de 3 km.

    Comment


    • Poate sunt off topic, dar o sa postez aici.
      Pentru cine a mai intampinat probleme asemanatoare.
      De aproximativ 1 an utilizez o navigatie android aftermarket (Medianav-ul l-am maritat si nu-mi pare rau deloc), un PX3, 2g ram si 16 stocare 7.0.1. De ceva timp, probleme in rulare, adica softul dat de chinezi se bloca, iar dispozitivul se restarta frecvent (mai ales cand rulau, in acelasi timp, waze, adac, torque si youtube music).
      Vineri am rescris softul (cu unul luat de pe xda) si am scos masina la o plimbare de vreo 500 de km. Surpriza imensa: nici macar un freeze, nici macar un lag, ca sa nu mai vorbesc de absenta restartarilor. Si am mers cu tot ce puteam tine deschis (cele mentionate anterior + un widget de vreme). Mai testez, dar concluzia, ptr mine, e clara: renumele prost al "chinezariilor" vine foarte mult de la partea de soft. Hardware sunt super ok (e al doilea aparat folosit, primul pe vechea masina) diferenta de rulare intre cele doua versiuni software (cea pusa de chinezi si cea pusa de mine) e majora. Pentru cei care au asa ceva si s-au confruntat cu probleme de rulare, recomand reflash. E absolut altceva, acum e fix ceea ce trebuie.

      Comment


      • Da ,ai mare dreptate. Nu toate chinezăriile sunt rele,le critica cei ce nu sunt in stare de a le reactualiza si/sau resofta.Unii,cum e si cazul tau, tintot felul de aplicatii deschise si procesorul nu face față si astfel se blochează.

        Comment


        • Salutare ,am si eu noua navigatie cu android auto,stie cineva de ce nu pot apela telefonic prin navigatie?,sonorul se opreste din muzica dar se blocheaza fara sa sune,am incercat sa sun si de pe tel si de pe navigatie si face la fel,cand conectez doar prin bluetooth fara android auto merge.

          Comment


          • playmaker831 ai cumva medianav 3?

            Comment


            • Acum am luat mașina,nu știu daca e medianav 3,am android auto

              Comment


              • Doar medianav 3 suporta android auto.
                Ca sa te convingi, uită-te ce versiune ai, 1.10.....

                Comment


                • Dupa cum am spus am android auto,am folosit waze,spotyfy,youtube si google maps

                  Comment


                  • Am spus ca am android auto,am folosit deja waze,spotyfy,youtube si google maps,dar nu pot suna din meniul android auto al navigatiei si nu inteleg de ce

                    Comment


                    • Daca ai youtube inseamna ca ai umblat in el. Daca ai umblat in el, inseamna ca ceva nu este bine pe acolo !

                      Comment


                      • Nu am umblat in el,am abonament premium la yt music,platesc 22 lei pe luna,nu este precim youtube clasic,nu imi arata video melodiile,seamama mai mult cu spotyfy

                        Comment


                        • Asa arata in telefon,nu am acces acum la masina dar si pe navigația mașinii arată la fel.

                          Comment


                          • You do not have permission to view this gallery.
                            This gallery has 3 photos.

                            Comment


                            • E Medianav generație 4(1.x.x.x), nu Medianav 3 sau alte bazaconii... desigur când ai medianav gen 2 (5.x.x - 7.x.x) ai alte idei.

                              De verificat permisiunile aplicației AA pe telefon, eventual pusă alte versiune, oricum nu e problemă... oficial în ROmânia nu există suport pentru servicii AA
                              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                              Comment


                              • Ultima versiune, de citit pentru link


                                Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google