Navi LG Stock De Pe Logan 2 - Discutii Generale

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ok, multumesc pentru informatii. Multiplexorul trebuie si pentru activarea meniului ECO. Maine il aduc pe nenea Micom la starea initiala daca pana la urma se dovedeste a nu fi bun de nimic (cel putin pentru mine). Poate o sa incerc doar asa, de amorul artei, sa vad daca pot schimba logoul.
    Ramane intrebarea legata de traiectoria dinamica si ce reprezinta butoanele din a sasea linie dupa MAP CODE. Nu pot decat sa presupun sa sunt legate de harta.
    Ca sa fiu sincer, speram ca unul din butoanele din linia cinci sa activeze traiectoria dinamica. Nu-i nimic, se poate trai si fara asta desi dupa doi ani si mai bine se mai intampla inca uneori, in anumite situatii, sa parchez masina cu spatele in câș si tot mana dreapta pe scaun si capul intors rezolva problema. Rusinos, dar asta-i adevarul, peste 35 de ani de condus lasa reflexe adanc inradacinate.
    Last edited by gabrieln1960; 9 December 2019, 21:25.

    Comment


    • Pentru linii dinamice trebuie giroscop, momentan doar pe R-link și pe viitoarele modele Easy Link / Medianav gen 4.5
      Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

      Comment


      • gabrieln1960 tu te-ai jucat cu micomtest dar liniile le modifici cu DDT sau micom manager. Atenție ce faci sa nu cumva sa atingi butonul "Clear Virgin" că se lasă nasol de tot,eu am făcut-o și era sa achiziționeze o unitate noua.

        Comment


        • @ gabrieln1960 si eu am intrat in Micom acum cateva luni bune, activat TMC (era Off), calatorit printr-o tara ce avea acest lucru, si-a facut treaba. Dar cam atat, Am folosit insa un utilitar (fara instalare), mai elegant. Temperatura exterioara pe Medianav si Eco2Drive nu m-a interesat asa ca nu am achizitionat acel BIC. Asa e, cativa au reusit insa si afisarea temperaturii motor (s-a discutat si pe acest topic). Nu sunt fan Menaco dar ei au dezvoltat un program HobDrive pentru afisarea unor parametrii pe Medianav (vezi atasat) cu un ELM327 USB. Am spus pas si la asta, nu vreau alte mate prin masina. Logoul se poate schimba si cu un alt utilitar (mai multe optiuni). Pana acum nu am modificat ELM-ul pentru CAN2, dar probabil ca o voi face pentru a ma juca putin cu camera. La fel ca si tine sunt multumit de ea, a venit "la pachet", am crezut ca e un moft la inceput dar m-am obisnuit cu ea si acum este un must have.
          Asa cum a spus si danLaza atentie la Clear Virgin in Micom, se poate rezolva si asta dar cu ceva batai de cap.
          Attached Files

          Comment


          • Salutare, a apărut cumva iGO R3 HERE [Navteq] 2019.Q3 EUROPE ?

            Comment


            • Salut, Ce diferente sunt intre versiunea 1.0.13.1 ( din fabrica ) si versiunile 1.0.13.2 si 1.0.13.3?
              sigpic
              Asigurari Rca, Casco,Locuinta, Viata,etc...

              Comment


              • Originally posted by bestiuta2007 View Post
                Salutare, a apărut cumva iGO R3 HERE [Navteq] 2019.Q3 EUROPE ?
                A apărut,doar buildings,Poli și speedcam,restul va apărea ceva mai târziu.

                Comment


                • Originally posted by lucian h View Post
                  Salut, Ce diferente sunt intre versiunea 1.0.13.1 ( din fabrica ) si versiunile 1.0.13.2 si 1.0.13.3?
                  Nu foarte mari și semnificative, versiunea 1.0.13.2 are ceva buguri și poate bloca unitatea. Asta am aflat de pe un site rusesc.

                  Comment


                  • Updaturi 2019Q2-12.12.2019 Romania (fbl, fda, ftr), cu multumiri Leey , le-am urcat pe: https://www30.zippyshare.com/v/OgrdBG82/file.html

                    Se mai gasesc si pentru A, BG, HR, FR, DE, IT, NL, RU, etc.
                    Last edited by Gil26; 20 February 2020, 21:45.

                    Comment


                    • Eu nu inteleg de ce va mai chiniti cu astea atata timp cat exista android auto in care puteti folosi google map sau waze?

                      Comment


                      • Eu nu am si deocamdata nici nu imi doresc Android Auto (nu il consider asa util pentru mine). Sunt multumit cu ceea ce imi ofera Medianavul 9.1.3. Daca voi avea nevoie de mai mult atunci voi trece fara nici o problema la altceva. Insa si astea mai noi se pare ca au problemele lor (vezi 1.0.13.2).

                        Dar ceva dreptate ai, de multe ori hartile noi, atat Here cat si TomTom, au lacune mai mari decat cele vechi. Am urcat hartile astea doar pentru cine doreste.
                        Last edited by Gil26; 21 February 2020, 20:08.

                        Comment


                        • Eu am 1.0.13.2 si sunt foarte multumit, nu am avut nici o problema pana acum.

                          Comment


                          • Bun, acuma sa ma invete si pe mine cineva cum se descarca fisierul respectiv fara tot felul de alte softuri. Multumesc

                            Comment


                            • Originally posted by Stormy View Post
                              Eu nu inteleg de ce va mai chiniti cu astea atata timp cat exista android auto in care puteti folosi google map sau waze?
                              Vreau eu sa vad cum folosești tu Waze în fosta Iugoslaviei unde megabitul de internet e 11,42 €?

                              Comment


                              • Originally posted by evisceratum View Post
                                Bun, acuma sa ma invete si pe mine cineva cum se descarca fisierul respectiv fara tot felul de alte softuri. Multumesc
                                Fără alte softuri nu se poate. Caută pe www.gpszone.ro și ai să găsești o tonă de informații. DAR SA LE CITESTI CAP-COADA.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google