Navi LG Stock De Pe Logan 2 - Discutii Generale

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • .....ce bine ca s-a "rezolvat" si n-a trebuit înlocuită ,unitatea.
    Last edited by alex1ioan; 29 April 2020, 14:35.

    Comment


    • Sal, cum se pot vedea fisiere building/DEM, mentionez ca am creat ambele foldere in Map, am pus in ele fisierele respective si am adaugat noua licenta ,totul Q4 2019 . E nevoie de o licenta suplimentara pt a le vedea? Multumesc anticipat!

      Comment


      • @ alex1ioan, pe langa licentele hartilor pentru "a vedea" si restul mai trebuie adaugate si altele. Pentru cine doreste am urcat o arhiva cu trei pachete de licente (unele sunt comune) pe: https://www48.zippyshare.com/v/1O4uUP6Z/file.html
        Multumirile merg catre cei care le-au colectat (chiar nu mai tin minte de unde le-am adaunat pe toate). Important este sa se tina (si chiar trebuie salvate intr-un backup) licenta originala LGe_Renault_ULC....lyc, licentele hartilor si renault_dacia_global_config_update.lyc plus basemap.fbl in MAP.
        Pe mine nu m-au interesat building/DEM ("consuma" mult si nu sunt curios de "efecte") dar am un set de extra-licente pus. Ba mai mult, nici nu am pus ultimele pachete aparute de la Here si TomTom, cu Covidu' asta nici nu am unde le testa (dar probabil cat de curand imi voi face timp si pune si in Medianav).

        Comment


        • Mulțumesc Gil26, pentru tot ce faci, aici, tie si altora ca tine, chiar si de pe alte forumuri, care aleg sa ajute dezinteresat, pt un simplu " merci". Am făcut backup, gratie lui @neek , alt baiat deosebit ....Mă gândeam că mai trebuie ceva, am cautat, dar nu am gasit, încă odată, Mulțumesc!
          Last edited by alex1ioan; 10 May 2020, 18:50.

          Comment


          • Relieful l-am rezolvat, însă clădirile 3D nu le vede, bag seama ca nu sunt sunt bune hărțile 3d.

            Comment


            • 3d sunt doar în orașele mari, Timișoara, Cluj-Napoca, București, etc.

              Comment


              • Deci, PITESTI, nici o sansa, dar nici nu le afiseaza la Actualizare harti/continut . La Dem apare " altitudini" .Ok, ms!
                Last edited by alex1ioan; 11 May 2020, 14:09.

                Comment


                • Cred ca sunt 2 fișiere pt 3d, dacă nu ma înșel.
                  Vezi dacă le-ai pus bine în folder.
                  Ar trebui sa apară la conținut hărți.

                  Comment


                  • Sunt puse bine in folder,am sa fac o simulare traseu.

                    Comment


                    • Am reusit, multumesc tuturor!
                      Attached Files

                      Comment


                      • După simulare, apar si in continut:
                        Attached Files

                        Comment


                        • Eu n-am reușit cu Clădirile și Repere 3D. Am copiat directorul building și am pus câteva licențe din arhiva lui Gil - probabil nu le-am nimerit pe cele care trebuie, că nu-mi apare la Conținut că aș avea Clădiri și Repere 3D.

                          Licențele originale sunt:
                          Code:
                          device.nng
                          LGe_Renault_ULC3_17CY_Primo_EEU_16Q2_HM_POI_KML_SP C_JV_TMC_iEEUHM@16Q2RenaultULC.lyc
                          mega_latest_map_guarantee_feu_nq_renault_dacia_201 7_q2.lyc
                          mega_latest_map_guarantee_feu_nq_renault_dacia_201 7_q2.lyc.md5
                          renault_dacia_global_config_update.lyc
                          renault_dacia_global_config_update.lyc.md5
                          renaultdealers_pack.lyc
                          renaultdealers_pack.lyc.md5
                          Am adăugat (știu că aia cu iPhone n-are ce căuta, dar am zis să încerc și cu ea ):
                          Code:
                          Becker_Traffic_Assist_Europe_(TMC,_DEM,_DATA-priv,_3DL,_3DC,_HSP,_FTR,_MAP,_Obz,_POI,_FDA,_Pril og,_FPA,_PH).lic
                          Eastern_Europe_3D_elevation_model.lyc
                          Full_Europe_NQ_Truck_47C_Becker_UN_2019_Q4.lyc
                          iPhone_Primo_ISR_1101__NNG__DEM__3D__PST__CAR__JV_ _Google__TMC___v2.1__.lyc
                          Mega_Free_1_Year_Update_FEU_NQ_2019_Q4.lyc
                          NNGicenseempo_Primo_AusNzl@R18_R7_(SE,_POI,_PremDE M,_CAR,_3DL,_TTSNU,_PHO,_JV,_SPC).lyc
                          Pioneer_Primo_FEU_14Q2_HM_ExtPOI_AP_ExtPOST_TMC_DE M_HNR_TTS_JV_CAR_3D_NF_NX289AEU5.lyc
                          W910R_Primo_FEU+RU@10Q3_(TMC,_CAR,_DEM,_DATA_priv, _3DL,_3DC,_HSP,_MAP,_POI,_INDEX,_HNR,_FDA,_Prilog, _FPA,_PH)_Alpine.lyc
                          alex1ioan, poți să-mi spui, te rog, ce licențe ai adăugat tu pentru 3D din arhiva lui Gil? Mulțumesc.

                          Comment


                          • Un pachet de licente de care am fost multumit este cel atasat.
                            Fisierele respective (.dc si .dl) trebuie puse in folderul corespunzator, se poate face o simulare de traseu care sa contina cel putin unul din orasele mari apoi vor aparea si in Continut.
                            Eu am folosit 3D si DEM in IGO8 (rulat de pe stick si care mi-a placut prin simplitatea sa) dar nu am dorit sa le am si in Primo.

                            PS: Pentru Medianavul meu un skin care imi place, pe care il folosesc si il recomand este Skin Carbone.
                            Attached Files

                            Comment


                            • Eu am eliminat ,treptat,restul de licente si am lasat doar una singura , suficientă (multumesc inca odata Gil26 ) "nu mai stiu exact,parca Becker_Traffic _Assist_Europe(DEM, 3D). Cum bine spune si el, trebuie sa faci o simulare traseu, în unul din marile orașe, sau sa treci , fizic, prin ele, altfel nu apar in "continut".
                              Last edited by alex1ioan; 9 June 2020, 01:44.

                              Comment


                              • Originally posted by Gil26 View Post
                                Fisierele respective (.dc si .dl) trebuie puse in folderul corespunzator, se poate face o simulare de traseu care sa contina cel putin unul din orasele mari apoi vor aparea si in Continut.
                                Folderul corespunzator fiind Content/building, nu? Am sa incerc si o simulare de traseu prin orasele mari, poate au sa apara - oare Iasi nu e considerat oras mare de nu-mi apar aici?
                                N-am cautat sa fac altceva decat actualizarea hartilor - deocamdata masina e in garantie si n-as vrea sa umblu prea mult in ea. Am salvat Backupul facut, dar si ultima amprenta luata in modul clasic, ca sa fiu cat mai sigur.

                                Originally posted by alex1ioan
                                Eu am eliminat ,treptat,restul de licente si am lasat doar una singura , suficientă - parca Becker_Traffic _Assist_Europe(DEM, 3D)
                                Inteleg ca ai ramas cu licentele originale plus cea mentionata, da?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google