Navi LG Stock De Pe Logan 2 - Discutii Generale

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Aham am gasit actualizarea articolului 44 (nu 144)
    OG 14/2017. Art. 44, al. 2 devine:

    In circulatia pe autostrazi, pe drumurile expres si pe cele nationale europene (E) conducatorii de autovehicule si tractoare agricole sau forestiere sunt obligati sa foloseasca si in timpul zilei luminile de intalnire sau luminile pentru circulatia diurna.

    Deci nu pot sa setez sa nu intre pe nigh mode?

    Comment


    • eu am medianav-ul anterior celui care suporta android auto. La modelul asta se poate (ai zi, noapte, auto).

      Comment


      • Am gasit si eu dai, night si auto dar asta este la meniul general al navigatiei. O sa incerc sa dau acolo pe zi sa vad daca influenteaza si waze-ul sau doar navigatia din fabrica.

        Comment



        • te complici inutil.
          foloseste DRL, si gata.
          aprinzi farurile doar in buza noptii si a cetii. si pe autostrada. mai simplu nu se poate.

          Comment


          • Pe autostrada nu este legala folosirea DRL? Trebuie obligatoriu faza scurta?

            Comment


            • Se pot folosi doar DRL fara probleme.

              Comment


              • Articolul din lege a fost modificat acum 2 ani sa cuprinda si masinile ce folosesc lumini de zi, pana inainte nefiind specificat

                Comment


                • Originally posted by abc View Post
                  Pe autostrada nu este legala folosirea DRL? Trebuie obligatoriu faza scurta?
                  nu, nu este ilegala folosirea DRL pe autostrazi.
                  doar ca la unele masini este ori prea "mica", prea "ingusta", ori prea "jos" pozitionata.
                  este reglementata chiar si in legea noastra folosirea "luminii de drum pe timp de zi".
                  doar pentru linistea ta sufleteasca ar fi mai bine sa folosesti farurile in regim de autostrada.
                  asta era toata ideea.
                  Last edited by devreg; 21 May 2019, 22:08.

                  Comment


                  • Ok, am inteles. Oricum la masina personala nu am DRL. Iar pe autostrada circul foarte rar, doua-trei drumuri (dus-intors) pe an.

                    Comment


                    • Încă un topic făcut praf.

                      Medianav-ul, indiferent de generație, are 3 posibilități de iluminare(backlight) peste tot:
                      auto = pozițiile controlează iluminarea și tema navi nativ
                      zi = backlight 100% indiferent de poziții
                      noapte = backlight 65% indiferent de poziții
                      Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                      Comment


                      • Salut, am o problema, am un samsung j6+, merge perfect imperechet cu medianav , se aude perfect, vad agenda, dar nu vad numerele care ma suna, deși sunt in agenda. Soft 9.1.3. Stie cineva cauza?
                        Daca apelez persoana din agenda, apare, dar daca suna ea , nu
                        Last edited by alex1ioan; 29 May 2019, 15:45.

                        Comment


                        • asa e si la mine, huawei p10 si p20 mate. Bube la medianav

                          Comment


                          • Ms, credeam ca doar la mine, deci trebuie să ne obișnuim si cu asta...

                            Comment


                            • La mine apare doar numărul când sunt sunat. E bine ca merge și asa.

                              Comment


                              • roata sa se învârte!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google