Navi LG Stock De Pe Logan 2 - Discutii Generale

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Salut,
    As vrea sa ii pun o folie sau o sticla de protectie. Ce ar fi mai ok?
    Si am observat ca daca bate soarele in masina, nu se mai vede mare lucru pe ecran, asa ca ar trebui sa fie ceva anti-reflexie ma gandesc..

    Comment


    • Folie
      Cu sticla e posibil sa ai probleme la apasatul ecranului
      sigpic

      Comment


      • Originally posted by wabogdan View Post
        Salut, de cateva zile a apartu aceaste eroare pe MediaNav Evo.
        A mai intampinat cineva aceasta problema?
        Multumesc mult!
        [ATTACH]524282[/ATTACH]
        Daca copiez continutul din Lib.mscr in Mediaevo.log eroarea dispare pentru fix 7 zile....Destul de ciudat

        Comment


        • Folia de sticla se foloseste la ecranele de tip capacitiv.
          Te sfatuiesc sa nu iti pierzi timpul.

          Pe mine nu ma enerveaza ca nu ami vad pe ecran, ma enerveaza cand mi se reflecta lumina in ochi.

          Sa va povestesc despre un prieten de-al meu (ca sa nu zic ca eu sunt bolovanul).
          Acum vreo 3 ani, acest prieten si-a luat un ebook (kindle paperwhite). Deh, acest prieten nu vrea sa deranjeze sotia cand il apuca seara cititul. Ca sa protejeze ecranul desi isi cumparase husa cu magnet (cine cisteste pe kindle stie despre ce vorbesc) si-a pus fraierul o folie. Evident ca acea folie strica tot display-ul e-ink.

          @wabogdan sunt si oameni de treaba care te pot ajuta pe acest forum. Eu am fost ajutat insa nu va dau numele, nici daca imi scrieti pe PM.

          Comment


          • Vezi pe amazon sau ebay, folie Brotec.

            Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk

            Comment




            • Firul rosu care este cu bucla este cumva liber si + permanent? As vrea sa ma leg de el cu o priza montata in portbagaj pentru o lada frigorifica...

              Comment


              • Daca imi aduc aminte de la t0rqemada spun ca da.

                Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk

                Comment


                • Super, multumesc mult!

                  Comment


                  • Vezi ca nu e prea gros acel fir...Eu zic sa nu il incarci prea tare, mai ales ca e si lung...si e si imbredelit cu celelalte.

                    Comment


                    • @t0rqemada putin ajutor imi poti oferi??? sa folosesc acel fir pentru priza din portbagaj sau sa trag fir separat pana la baterie? Nu vreau sa fac vreo prostie care sa ma coste...:-(

                      Comment


                      • Poti folosi firul rosu de plus lejer este protejat deja de o siguranta(nu este bagata in soclu din bord),nu are rost sa te complici aiurea daca deja este acolo si ai protectie pe el.
                        Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

                        Comment


                        • Multumesc mult pentru raspuns, o sa folosesc acel fir, avand siguranta nu var ce ar putea sa se intample.


                          Sent from my iPhone using Tapatalk

                          Comment


                          • OFF TOPIC: Referitor la montarea acelei prize si folosirea acelui celebru fir rosu, eu tot ma mint ca o sa fac aceasta operatiune de cand a venit masina, dar inca nu am avut timp.
                            Dar eu, as pune un releu, alimentat de la un plus/minus pe contact. Facut montajul prin acel releu incat sa imi alimenteze priza doar cand e contactul pus, astfel evitam sa uitam ceva in priza aceea si sa omoram bateria.

                            sigpic

                            Comment


                            • Buna ideea dar ce fel de releu? Montat pe acel fir?


                              Sent from my iPhone using Tapatalk

                              Comment


                              • Un releu (12V si min. 10A), se gaseste pe la magazinele de profil si o siguranta de 10A (asta daca nu exista deja una pe traseu).

                                Iar alimentarea releului se poate face de la priza de 12v din spate de pe consola centrala sau din mufele existente acolo daca exista semnal de dupa contact (ma uit mai incolo in VISU sa vad daca gasesc ceva).

                                Buna ideea lui @SoNyKeL.
                                I have no special talent. I am only passionately curious.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google