Navi LG Stock De Pe Logan 2 - Discutii Generale

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Sunt curios cat de curand. Screenshot_20180614-205358_Chrome.jpg

    Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk

    Comment


    • Eu nu înțeleg... E acelasi hardware?
      E clar ca pe filiera oficiala ptr vehicule vechi nu vom vedea nimic.
      Vrei android auto pe masina 2017? Caseaz-o si cumpara noul model...
      Asta ar fi noua reclama.

      Comment


      • @sebibv, pai inca nu ai ce sa intelegi ca nu a aparut oficial. Asteptam si vedem. :-)
        I have no special talent. I am only passionately curious.

        Comment


        • Dupa ce se rezolva cu Android Auto, o sa apara urmatoare "nevoie" mufa usb conectata la media nav in torpedou/cotiera/tunel central. Oare se poate?

          sigpic

          Comment


          • Salutare. Ma confrunt cu urmatoarea problema: am actualizat medianav Evolution la 9. 1.3. si am intampinat ceva probleme. Prima.:as-au resetat ae setarile i a ters toate posturile radio i favoritele din navi. A Doua problema i cea mai suprtoare este aceea ca ora afiat pe auto este Gmt+4 cu o ora în plus fata de noi. A mai întâmpinat cineva problemele acestea? Ce soluii de rezolvare ar fi? În special pentru partea legata de ora? Sa încerc sa risc sa fac downgradr forat la 9.1.1. Oficial? Am imaginea în PC. Implica riscuri aciunea de downgrade? Multumesc.

            Trimis de pe al meu LG-H870 folosind Tapatalk

            Originally posted by crisstora View Post
            Salutare. Ma confrunt cu urmatoarea problema: am actualizat medianav Evolution la 9. 1.3. si am intampinat ceva probleme. Prima.:as-au resetat ae setarile i a ters toate posturile radio i favoritele din navi. A Doua problema i cea mai suprtoare este aceea ca ora afiat pe auto este Gmt+4 cu o ora în plus fata de noi. A mai întâmpinat cineva problemele acestea? Ce soluii de rezolvare ar fi? În special pentru partea legata de ora? Sa încerc sa risc sa fac downgradr forat la 9.1.1. Oficial? Am imaginea în PC. Implica riscuri aciunea de downgrade? Multumesc.

            Trimis de pe al meu LG-H870 folosind Tapatalk
            Scuze pentru greselile de tastare. Tastez de pe telefon.


            Trimis de pe al meu LG-H870 folosind Tapatalk
            Last edited by crisstora; 15 June 2018, 08:46. Reason: Automerged Doublepost

            Comment


            • Originally posted by SoNyKeL View Post
              Dupa ce se rezolva cu Android Auto, o sa apara urmatoare "nevoie" mufa usb conectata la media nav in torpedou/cotiera/tunel central. Oare se poate?
              Sunt cativa pini "nedeclarati" in mufa mare ce intra in media nav :-) cine stie ce ascund acestia.
              I have no special talent. I am only passionately curious.

              Comment


              • Poate ajuta pe cineva, eu sunt doar cu munca de jos [emoji39]Screenshot_20170426-200917.jpg

                Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk

                Comment


                • Intrebare: eu de unde stiu daca am MediaNav Evo sau MediaNav Evo late 2018? Ce inseamna pentru ei late? Masina are data de fabricatie 23.05.2018.
                  Attached Files

                  Comment


                  • Pai Late 2018, de regula, inseamna luna 09+. 05.2018 e cel mult early sau mid.
                    I have no special talent. I am only passionately curious.

                    Comment


                    • Asa ma gandeam si eu dar dar in acelasi timp m-am gandit... la ce Dumnezeu au pus varianta late din moment ce ne aflam in iunie? Sau acolo la ei e deja toamna? Anyway... o sa incerc cu versiunea normala de Evo. Sa vedem ce iese.

                      Comment


                      • Originally posted by crisstora View Post
                        Salutare. Ma confrunt cu urmatoarea problema: am actualizat medianav Evolution la 9. 1.3. si am intampinat ceva probleme. Prima.:as-au resetat ae setarile i a ters toate posturile radio i favoritele din navi. A Doua problema i cea mai suprtoare este aceea ca ora afiat pe auto este Gmt+4 cu o ora în plus fata de noi. A mai întâmpinat cineva problemele acestea? Ce soluii de rezolvare ar fi? În special pentru partea legata de ora? Sa încerc sa risc sa fac downgradr forat la 9.1.1. Oficial? Am imaginea în PC. Implica riscuri aciunea de downgrade? Multumesc.

                        Trimis de pe al meu LG-H870 folosind Tapatalk


                        Scuze pentru greselile de tastare. Tastez de pe telefon.


                        Trimis de pe al meu LG-H870 folosind Tapatalk
                        Am si eu o problema asemanatoare !


                        Media Nav Evolution probleme ETA de la ultimul update!Nu afișează corect ETA când ceasul e setat pe auto, problema se rezolva când la setări pun ceasul pe manual. Pe modul auto eta pare a avea probleme cu schimbul de fus orar! A mai întâmpinat cineva problema asta? are o rezolvare sau e necesar sa aștept următorul update?menționez e update la zi 9.1.3 (9.1.1 a funcționat corect)

                        Mențiune: ruta Romania - Austria = problema persista
                        rura Austria - Romania = problema persista

                        acum nu mai știu exact, dar pe o direcție diferența e de 1 (una) ore si invers diferența e de 2 (doua) ore! am încercat cu resetare setări , dar nu funcționează singura varianta la mine care funcționează e sa pun ceasul pe manual si când intru sau ies din tara sa schimb ora ! din cate imi aduc aminte am avut aceasta problema si la 8.0.5 dar nu is sigur!

                        Comment


                        • 9.1.3 are doua updateuri, cel initial de 212MB si unul de 17MB. Cel din urma e fix update de software de navigatie.

                          Au pregatit si un nou site de actualizari pentru `Late 2018`: https://dacia.welcome.naviextras.com/

                          Noul dispozitiv pare sa aibe 8GB spatiu de stocare (din exemplele afisate pe site).
                          Last edited by Silviu; 15 June 2018, 13:28. Reason: Automerged Doublepost
                          I have no special talent. I am only passionately curious.

                          Comment


                          • Are cineva vreo idee de ce in momentul in care incerc sa fac o amprenta si se incepe colectarea datelor, la final apare "Colectarea informatiilor despre dispozitiv a esuat" si butonul de OK. Sa fie oare de la stick? Pe acel stick a fost muzica si era recunoscut de catre MediaNav, am incercat si cu stick-ul avand muzica pe el sa pun amprenta cat si dupa un format cu FAT32

                            Comment


                            • Originally posted by Silviu View Post
                              9.1.3 are doua updateuri, cel initial de 212MB si unul de 17MB. Cel din urma e fix update de software de navigatie.

                              Au pregatit si un nou site de actualizari pentru `Late 2018`: https://dacia.welcome.naviextras.com/

                              Noul dispozitiv pare sa aibe 8GB spatiu de stocare (din exemplele afisate pe site).
                              Am facut primul update. Am creat amprenta cu noua actualizare. Cand verifica în toolbox îmi apare ca am ultima versiune, nu
                              mai apare alt update.

                              Trimis de pe al meu LG-H870 folosind Tapatalk

                              Originally posted by crisstora View Post
                              Am facut primul update. Am creat amprenta cu noua actualizare. Cand verifica în toolbox îmi apare ca am ultima versiune, nu
                              mai apare alt update.

                              Trimis de pe al meu LG-H870 folosind Tapatalk
                              Am fcut doar primul update de 200 MB de la versiunea 9.1.1 la 9.1.3. Update-ul de 17 MB nu îmi apare.

                              Trimis de pe al meu LG-H870 folosind Tapatalk
                              Last edited by crisstora; 15 June 2018, 16:24. Reason: Automerged Doublepost

                              Comment


                              • M-am aliniat si eu la curentul general si am facut update la 9.1.3. (212 MB). Merge fara probleme si a durat cam 20 de minute.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google