Navi LG Stock De Pe Logan 2 - Discutii Generale

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • A zis Logan, deci X52, deci și Dacia și Renault

    Îți învață și alții traseul, iar cei de pe străzile pe care treci cu "goagăl și vaze" sunt foarte fericiți de trafic crescut, zgomot și poluare, strict de asta goagălmaps=waze=uber=alte aplicații asemănătoare = de interzis în orașe
    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

    Comment


    • Hai t0rqemada ca nu ai dreptate, waze poate in timp real sa schimbe ruta, navi este precum bunicu.
      Poate evo4 sa se apropie de o navi android, acum depinde si ce limitari o sa aiba.

      Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk

      Comment


      • Da,schima ruta,dar te baga prin drumuri inguste (treci tu,apoi eu) si o groapa si hai lasati

        Comment


        • Pt soferi de duminica este greu si pe bulevard [emoji39]

          Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk

          Comment


          • De pe doamna ghica am cerut metro voluntari si m-a bagat prin niste strazi de huligani unde aveau aia saltele afara,faceau mancare pe marginea bordurii.mi-am dat lantu' de la gat jos,am incuiat usile si am zis Doamne ajuta!

            Comment


            • @robertdorin [emoji16] buna asta [emoji16]

              Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk

              Comment


              • Originally posted by t0rquemada View Post
                A zis Logan, deci X52, deci i Dacia i Renault
                Pai pe Dacia X52 nu vine echipat din fabrica.

                Îi înva i alii traseul, iar cei de pe strzile pe care treci cu "goagl i vaze" sunt foarte fericii de trafic crescut, zgomot i poluare, strict de asta goaglmaps=waze=uber=alte aplicaii asemntoare = de interzis în orae
                Serios? Astea-s argumente? Waze si GMaps sunt problema si nu rablele ce circula prin orase (mai ales dieselurile fara DPF sau cele cu DPF anulat si cu remapare)

                Poate doar interzicerea masinilor sub E6 ar rezolva problema si ar mai creste calitatea aerului in orase...
                I have no special talent. I am only passionately curious.

                Comment


                • Totodata desfiintarea utilitarelor armatei romane

                  Daca depasesti o masina de armata pe autosrrada,trebuie sa reduci viteza ca ai semn la conditii de ceata dar ai grija cum o reduci sa nu vina un x6 din spate
                  Last edited by robertdorin; 2 July 2018, 23:35. Reason: Automerged Doublepost

                  Comment


                  • Eee, vezi la waze exista posibilitatea sa ai atentionare, la navi nu. Problema pt mine este de compatibilitate si fiabilitate la android cu masina.


                    Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk

                    Comment


                    • Astea da sunt motive de reticienta. Camera originala, satelitul de comenzi sa se impace cu navigatia cu android. Sa zicem ca la CAN as renunta dar nu si la ce am pe masina deja.
                      I have no special talent. I am only passionately curious.

                      Comment


                      • Originally posted by robertdorin View Post
                        De pe doamna ghica am cerut metro voluntari si m-a bagat prin niste strazi de huligani unde aveau aia saltele afara,faceau mancare pe marginea bordurii.mi-am dat lantu' de la gat jos,am incuiat usile si am zis Doamne ajuta!
                        Am pățit la fel în Bv, am cerut Carefour Bv și m-am plimbat prin tot orașul la de-alea de cartier până am întrebat un cetățean, 2-3 și m-am lămurit.

                        Comment


                        • oraș
                          Medianav+Menavrus+stick3g+Navitel cu licență = navi + trafic online în timp real

                          offtopic: golf7 cu dpf off intră la rable sau locomotive? ( e retorică)
                          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                          Comment


                          • Cum imi dau seama cand apare pe site-ul oficial un update la harti? Pana acum o luna update-urile apareau insotite de acea litera Q1,2,3,4...., acum apare o versiune care nu stiu ce inseamna.

                            Comment


                            • Originally posted by Silviu View Post
                              Din fabrica nu exista. Eu il am de ceva vreme si sincer ajung sa cred ca e cam degeaba. In afara de temperatura exterioara afisata pe medianav altceva nu e necesar (practic doar ptr asta folosesc acum multiplexorul). Eu cel putin ffoarte rar intru pe EcoDrive.
                              ....
                              Si eu mi-am pus BIC-ul si sunt cel mai incantat de afisarea temperaturii exterioare si a comenzilor de la clima automata. Ecodrive nu ma ajuta prea mult... deocamdata!


                              Ma refeream la Dacia Logan, pentru ca ne aflam in Romania unde toti avem Dacia... nu suntem in tarile unde se vinde Renault Logan.

                              Mi-ar fi placut ca temperatura sa fie afisata cu caractere mai mari, iar in ceea ce priveste ecodrive deocamdata il apreciez doar pentru faptul ca este mult mai eficient la resetarea calculatorului de bord.
                              Last edited by tipicarul; 3 July 2018, 11:33. Reason: Automerged Doublepost
                              „Viaţa e prea importantă ca să fie luată în serios.” Oscar Wilde

                              Comment


                              • Daca dai pe BIC 50 max 75lei merita, dar tot ce este peste consider ca sunt bani aruncati. Mentionez ca pe mine ma dus 150lei [emoji16].
                                Nu ma incanta nici temperatura si nici comenzile afisate, prea putin pt cat costa prin comparatie cu maneta/comanda stergatoare clio care chiar merita banii.


                                Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google