Navi LG Stock De Pe Logan 2 - Discutii Generale

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Fiecare cu preferintele proprii. Eu nu ma omor dupa maneta aia, dat fiind faptul ca am manete cu inel pe Megane1 si pe Laguna1 si nu mi-au fost de prea mare folos. In schimb vreau sa am afisata in continuu temperatura exterioara (asa cum are orice masina normala), ca sa nu mai fie nevoie sa butonez mereu pentru derularea CB cand vreau sa stiu cat de cald/frig este afara. Afisarea comenzilor de la clima recunosc ca este oarecum un moft pe care il prefer in inaintea moftului ecodrive!

    Si imi mai place faptul ca afisajul temperaturii exterioare poate fi vazuta si de catre pasageri... sa nu mai fie nevoie sa-i raspund mereu nevesti-mii cat de cald este afara!

    Last edited by tipicarul; 3 July 2018, 12:06. Reason: Automerged Doublepost
    „Viaţa e prea importantă ca să fie luată în serios.” Oscar Wilde

    Comment


    • Stie/poate sa spuna cineva despre navigatia cu android daca camera marsarier Dacia se potriveste cu aceasta?
      Chiar ma bate gandul sa beau mai putina bere si sa mananc mai putina inghetata in CO pt o astfel de navi [emoji16]

      Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk

      Comment


      • Eu am o astfel de navigatie, dar am primit bonus si camera.
        In principiu nu vad de ce sa nu mearga.

        Comment


        • camerele clasice au cablajul cu fir coaxial. Cea de logan nu are.
          Joystick-ul cum ii spune torque se conecteaza la medianav pe mufa sau e vreo conexiune de date?
          A cumparat cineva o navigatie cu android care sa mearga 1:1 adica fara adaptoare, fire taiate sau altceva?

          Comment


          • Pe mine ma intereseaza daca merge, nu este o problema daca fol un adaptor sau trebuie sa tai firele. Dar sa stiu de la inceput, nu sa stau eu sa descopar apa calda.

            Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk

            Comment


            • Joystick.ul se conecteaza prin mufa la medianav

              Trimis de pe al meu SM-G965F folosind Tapatalk

              Comment


              • Cruce si iar cruce...
                De ce sa-ti pui problema sa tai cablajul masinii cand ai atâtea adaptoare pe piata?
                Eu am folosit android fara sa tai.

                Trimis de pe al meu Mi A1 folosind Tapatalk
                Last edited by calinrusu; 3 July 2018, 15:44.

                Comment


                • Deci sa inteleg de la tine, ca daca am camera Dacia pe masina si montez un android doar mufez si beneficiez de camera, microfon si comenzi volan ?
                  Multumesc

                  Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk

                  Comment


                  • Sa o spunem cat se poate de clar: daca iei o navigatie android dedicata, aceea e plug&play. Tot.
                    Daca iei una universala, atunci ai nevoie de adaptoare cablaj (cam 180 de lei cele care preiau comenzile pe volan, 35-40 cele care nu), rama adaptoare, adaptor Fakra (ptr. Antena).
                    Nu stiu ce mufa are camera originala, nu am desfacut-o (am sa o fac in weekend), eu cand am montat pe masina veche (L2 2015) navigatia am folosit o camera aftermarket. Dar, tocmai ptr ca vreau sa inlocuiesc si la asta noua Medianavul cu un android, am sa desfac in weekend, sa vad ce tip de cablaj are camera originala i daca trebuie luat vreun adaptor.
                    A... Si microfonul nu l-am folosit niciodata. Am mers cu cel integrat in navigatie si s-a auzit ok. Mai mult, când am montat microfon extern la o navigatie se auzea mai prost decat la cel integrat.

                    Trimis de pe al meu Mi A1 folosind Tapatalk
                    Last edited by calinrusu; 3 July 2018, 16:01.

                    Comment


                    • Cablurile de la camera se regasesc in mufa care intra in medianav, nu are mufa separata.

                      Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk

                      Comment


                      • Perfect. Atunci e i mai simplu.

                        Trimis de pe al meu Mi A1 folosind Tapatalk

                        Comment


                        • Originally posted by calinrusu View Post
                          Mai mult, când am montat microfon extern la o navigatie se auzea mai prost decat la cel integrat.
                          Ar trebui sa le foloseasca pe ambele pentru `noise-canceling`. Dar asta tine si de soft cat e de "destept" sa faca acest lucru.
                          I have no special talent. I am only passionately curious.

                          Comment


                          • De acord. Cu un mic amendament dat de experienta celui care a trecut prin asa ceva: pe cel integrat in android se auzea mult mai bine decat pe cel al masinii (folosit cu dispozitivul stock).

                            Trimis de pe al meu Mi A1 folosind Tapatalk

                            Comment


                            • Eu înțeleg că ne-am dori cu toții altceva, cu android și multe cele, dar topicul e navi LG Stock, deci haideți sa ne concentram pe "Măria" noastră.

                              5 ani nu-mi permit modificări, nu vrea Dacia.
                              Last edited by alex1ioan; 4 July 2018, 06:01. Reason: Automerged Doublepost

                              Comment


                              • Sa schimbi cu o unitate dedicata nu afecteaza garantia. Daca vrei sa fii sigur o montezi la reprezentanta.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google