Navi LG Stock De Pe Logan 2 - Discutii Generale

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Multumesc pentru nimic. E ca si cum cineva este interesat de amanunte despre Dacia si i se raspunde despre capabilitatile unui Mercedes. Nu sunt interesat in navigatia cu android, ma descurc foarte bine cu cea de pe masina si complementar cu Waze. Sunt de moda veche, pana si o harta tiparita imi este de ajuns, ba chiar ma descurc si daca intreb oamenii pe strada, cum faceam cand nu existau atatea echipamente sofisticate pe masina si nici telefoane mobile.
    Nu am pus intrebarea degeaba. Pe alt topic exista un filmulet in care cineva demonstreaza cum se pot vedea clipuri in format avi pe MediaNav pin accesarea unui meniu din formatul datei aflata imediat sub ora. Eu nu am data pe ecranul MediaNav si nici in carte nu am gasit, de aceea am intrebat. Nu sunt interesat sa enervez pe nimeni, daca cineva stie si vrea sa spuna bine, daca nu, la fel de bine.
    Last edited by gabrieln1960; 6 August 2018, 22:04.

    Comment


    • Probabil ca este un overlay facut de un program third-party. Nu cumva are instalat un "mod" sau ceva similar? Acel overlay ce afiseaza data are mapat la click o aplicatie de redare video, instalata ulterior. Ma gandesc ca asa se poate face.

      Am sa incerc maine din meniul de service sa vad daca nu cumva exista vreo setare ptr UI-ul MediaNav stock, dar nu-mi aduc aminte sa o fi vazut in trecut.
      I have no special talent. I am only passionately curious.

      Comment


      • Nu se poate stock, trebuie modificat tot caz în care apare lag-ul.

        Se poate face clean, cum am făcut cu viteaza afișață ca temperatură, dar nu văd rostul - data o calculează un algoritm nu vine via gps.
        Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

        Comment


        • Singurele informatii oferite sunt acelea ca omul si-a luat un Sandero Stepway 0,9 TCe si ca "a butonat" MediaNav-ul pana a descoperit posibilitatea de a viziona clipuri pe el in format avi.
          Uitati clipul facut de el. Eu l-am descarcat si l-am vizionat si tocmai acesta este motivul pentru care am pus aceasta intrebare aici.

          https://www46.zippyshare.com/v/G7wRRgeE/file.html

          Comment


          • Uitati o capura din clipul respectiv. Si inca una.
            Attached Files
            Last edited by gabrieln1960; 6 August 2018, 23:22.

            Comment


            • a mai patit cineva sa is piarda istoricul si favoritele in navigatie?

              Comment


              • Da, eu, de doua ori. Si habar n-am de ce. Practic, revine la setarile initiale.
                Fara a fi decuplata alimentarea.

                Trimis de pe al meu Mi A1 folosind Tapatalk

                Comment


                • Acel player pus pe data este facut de mine ( si vandut ).

                  Referitor la restart - e problema cunscuta de firmware 8.0.5 ( bug-uri ). Update la 9.1.3 rezolva problema.
                  Naviom.

                  Comment


                  • Originally posted by noni007 View Post
                    Acel player pus pe data este facut de mine ( si vandut ).

                    Referitor la restart - e problema cunscuta de firmware 8.0.5 ( bug-uri ). Update la 9.1.3 rezolva problema.
                    multumesc!

                    Comment


                    • Originally posted by noni007 View Post
                      Referitor la restart - e problema cunscuta de firmware 8.0.5 ( bug-uri ). Update la 9.1.3 rezolva problema.
                      Imi pare rau, am 9.1.1. Nu ar trebui sa fie probleme, nu?

                      Trimis de pe al meu Mi A1 folosind Tapatalk

                      Comment


                      • 9.1.3 rezolvă problema informațiilor lipsă de la Duster ph3 (combustibil consumat 0,0L, incoerență kilometraj - distanță fără consum) prin scoaterea lor din Eco2drive,o versiune nouă la executabilul de navi, aia e marea realizare
                        Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                        Comment


                        • Originally posted by noni007 View Post
                          Acel player pus pe data este facut de mine ( si vandut ).
                          Vandut? Interesant :-)

                          ~~~

                          @gabrieln1960, este o "aplicatie" (se poate face si din scripting), ce calculeaza data din timestampul GPS, si o afiseaza sub ceas iar la click deschide CorePlayer (copiat in prealabil in sistem).

                          ~~~

                          Odata cu updateul 9.1.3 au disparut si la mine resetarile aleatoare.
                          I have no special talent. I am only passionately curious.

                          Comment


                          • [QUOTE=noni007;1802747]Acel player pus pe data este facut de mine ( si vandut ).

                            E un skin pe care l-au facut altii gratuit (vezi www.rgmaster3.com)pe care tu il vinzi.

                            Comment


                            • am agitat spiritele?! descurcati-va atunci cu indienii
                              Naviom.

                              Comment


                              • Măcar acum știu de unde vin Medianav-urile cu probleme.
                                Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google