Navi LG Stock De Pe Logan 2 - Discutii Generale

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Am văzut că au apărut ,in sfarsit, hărțile pt Romania 2020 Q2, pe forumul gpszone, le-a incercat cineva, sunt complete, mai apare ceva la ele? Multumesc!

    Comment


    • De ce nu întrebi acolo?
      Mai mult ca sigur cei de acolo le folosesc și îți pot răspunde.

      Comment


      • Multumesc pt răspuns, tocmai pt asta intreb aici, nu acolo(Nu e nimic cert).

        Comment


        • În loc să instalezi un kit de iGO pe un telefon/tabletă și să încarci hărțile 20q2 ca apoi să le și testezi, e mai simplu să intrebi - doar trebuie să existe niște proști care să facă operațiunea pe timpul lor.
          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

          Comment


          • Aveti aici noul pachet de Harti, sa nu va rataciti.

            Here 2020 Q2 Europe Maps.zip
            Tutorial montaj conducte ventilatie pentru locurile spate: http://www.loganclub.ro/forum/showpo...postcount=1156

            Comment


            • Mulțumim epuru , iar cei care se consideră "prosti" sa ramana rezervați.

              Comment


              • Se pare ca noile harti , au probleme cu rutarea pe traseele cu taxa/cabine de taxare, aviz celor care circula in afara , care au revenit la cele din 2019.

                Comment


                • E o mare diferență între Se pare că noile hărți... și Noile hărți ... ceea ce confirmă postul #5569.

                  În Medianav, la setări traseu ai niște opțiuni (drumuri cu taxă te bagă pe drumuri cu rovignietă) care trebuie folosite - le întâlnești la orice iGO.

                  Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                  Comment


                  • Stimate coleg, vad ca ai un dinte impotriva, dar nu iti intretin intentia, doar iti mai completez, ca, persoanele in cauza, care au folosit noile harti, in afara, au debifat drumurile cu taxa si totusi , au fost dirijati pe ele. Daca nu consideri sub demnitatea ta, poti citi posturile respective si daca abereaza ei, implicit si eu. Mie nu imi contravine, nu circul extern.
                    Last edited by alex1ioan; 14 August 2020, 10:14.

                    Comment


                    • Nu mai folosesc navigația din mașină la extern din 2018 când am luat-o.
                      Am actualizat hărțile la versiunea de atunci, dar când am dat de centura Budapestei, nu știa de trafic cu toate ca are tmc-ul și pentru Ungaria printre altele.
                      ​​​​​​Utilizez local, când nu știu vreo adresa.
                      În rest tomtom nds android.

                      Comment


                      • @Alex1ioan: Ai întrebat dacă hărțile 2020q2 pentru Romania de pe un anumit forum sunt bune și le-a probat cineva, apoi ai venit cu se pare că și acum cu hărtile pentru extern (ce țări or fi astea tu știi) nu sunt ok. Vezi vreo legătură ?!

                        Cel mai simplu, pui un iGO pe telefon, cu noile hărți și le testezi personal (și simularea traseului e tot testare).
                        Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                        Comment


                        • Am spus eu ca e vreo legătură? Am întrebat si rau am facut, mai bine imi vedem de treaba si am semnalat că sunt probleme la pachetul de harti 2020 in unele tari(Spania, Franta) sesizate de persoane care chiar le-au folosit. Pe Romania nu s-a plâns nimeni, deocamdată.
                          Last edited by alex1ioan; 14 August 2020, 12:37.

                          Comment


                          • Mașină mica sau camion?
                            Pai la câte noduri rutiere pe autostrada avem cum vrei sa îți dea eroare?

                            Comment


                            • Originally posted by alex1ioan View Post
                              Am spus eu ca e vreo legătură? Am întrebat si rau am facut, mai bine imi vedem de treaba si am semnalat că sunt probleme la pachetul de harti 2020 in unele tari(Spania, Franta) sesizate de persoane care chiar le-au folosit. Pe Romania nu s-a plâns nimeni, deocamdată.
                              invata sa ignori personajul respectiv, ai zis dar nu iti dai tu seama, ), in 90% din raspunsurile lui vrea doar sa arate cat de competent e dar informatiile oferite sunt egale cu 0. Tipic mecanicului de reprezentanta.

                              Comment


                              • Daca ma repet, imi cer scuze:
                                hartile Igo sunt cu cel putin 6 luni in urma ca noutati. Pe un forum de profil s-a spus ca pentru NNG (proprietar Igo), dupa ce se culeg datele din teren sau se aproximeaza dupa data de predare a lucrarii pentru RO, se codeaza/verifica/comprima in India. Pentru RO, mai nou apar greseli in zone care erau corecte inainte sau ne duce pe autostrazi inexistente. Hartile Here sunt mai proaste decat TomTom pentru RO, depinde de zona. Hartile Here pentru HereWeGo, TomTom pentru TomTomGo/Sygic sunt mult mai precise, au update lunar, dar Android Auto nu accepta aplicatiile.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google