Navi LG Stock De Pe Logan 2 - Discutii Generale

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • La mine situatia va fi cam asa 1 camera in fata(suport numar sau pusa in grila) activa permanent pana in 30km/h si comutare automata pe camera spate(probabil o camera combinata cu lampa de numar) la cuplarea R-ului.
    Nu am montat inca (doar teste cu alte camere NTSC), sa treaca revizia, si voi vedea.
    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

    Comment


    • Si ...baiat bun cum esti tu ... nu-i asa ca faci si un tutorial dupa ce la montezi?
      sigpic
      This is My Ride!
      !Visit and enjoy!

      Comment


      • Pai se poate proceda asa in rusa
        Pinii necesari se pot obtine dintr-o mufa de CDaudio la placa de baza.


        Cateva filmulete interesante aici in turca
        Last edited by t0rquemada; 11 December 2013, 23:18.
        Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

        Comment


        • Eu înțelesesem inițial că tu ai intrat în sistem prin pinii de la spate, ceea ce părea mai complicat. Dacă-i prin usb, ca la un simplu update, atunci mă bag și eu până de Crăciun. Update-ul la 4.02 l-am făcut deja asa că mai astept salariul să am bani pe card.
          Mersi mult de lămuriri.
          Oricum am vazut ca si pe la turci sunt ceva incercari reusite, iclusiv cu IGO 8 și teme
          Last edited by YOGI81; 12 December 2013, 19:09.

          Comment


          • camera e pe pini din mufa - mevarus e pe stick. daca citesti instructiunile de instalare ai sa vezi ca de fapt menavrus e un fel de update al sistemului. un fw de fapt.
            sigpic
            This is My Ride!
            !Visit and enjoy!

            Comment


            • Merge montata o astfel de navigatie pe ph1?
              Cablajul se potriveste?

              Comment


              • Cablajul e identic (ca tip de mufa) cu cel utilizat la daewoo agc-1220rf-a(radio cd mp3 +BT) utilizat pe duster si logan ph2, la joystick e mai complicat intrucat e configurat in software tipul lui (rotund sau dreptunghiular) si, o mânarie a cablajului duce rapid la brick-uirea Medianav-ului (Diag Tool Connect).
                Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                Comment


                • Navigatia nu citeste si mp4 sub forma de video?

                  Comment


                  • NU. Pentru fisiere video ai nevoie de firmware alternativ.
                    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                    Comment


                    • Nu. Cel putin la mine....

                      Comment


                      • Atunci, nu se merita sa-mi fac un asemena upgrade pe ph1. Multumesc de informatii.

                        Comment


                        • Am cumparat Menavrus, platit prin PayPal. Se instaleaza usor.
                          Dupa instalare trebuie incarcat (upload) un fisier care se afla intr-un anumit director pe sick. In prealabil se primeste un mail cu adresa de incarcare, user si parola. Dupa aceasta se va receptiona pe mail un fisier cu licenta.
                          Se misca bine. Am verificat rulat un video si mi-am descarcat cateva harti pentru 7 ways.
                          O sa revin cu informatii.

                          Comment


                          • .did
                            Deja sunt doi utilizatori de menavrus pe forum, urmeaza al 3 lea.
                            Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                            Comment


                            • Pai pe mine nu ma ia nimeni la socoteala.
                              Daca ma poate ajuta cineva sa il cumpar si eu sunt recunoscator.
                              Nu am cont pe paypal si imi este putin dificil cu treburile aste online.
                              Daca e cineva binevoitor astept un PM.
                              Multumesc
                              Apropo cat costa?
                              sigpic

                              Comment


                              • Doar cu titlu informativ: Eco drive
                                Attached Files
                                Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google