Navi LG Stock De Pe Logan 2 - Discutii Generale

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Deci sa intelegem ca navigatia noastra o sa mearga doart un an? ...
    sigpic
    This is My Ride!
    !Visit and enjoy!

    Comment


    • Nu Medianav-ul va funcționa, partea de navi e cu semn de intrebare. Oricum noi avem unul din primele loturi.

      Din ce am inteles, acest lucru e valabil pe anumite navi (preponderent instalate pe Duster ph1), dar, se pare (se mai sapa in licente) ca sunt si licente eterne.
      Last edited by t0rquemada; 27 December 2013, 23:07.
      Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

      Comment


      • Asta e o gluma proasta ? Ce sa inteleg, ca pot folosi navigatia doar un an ? Dupa ce am dat 300e si am navigatie gratuita pe telefon ??

        Comment


        • Si eu sper ca rusul sa se insele. Oricum acum avem alternativa la navi oficial...

          P.S. Si gps-ul Garmin tipa la un moment dat ca hartile sunt vechi, s-a rezolvat usor.
          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

          Comment


          • Salut!
            1. Mie nu imi afiseaza in Medianav viteza de deplasare a masinii. Vorbeam cu cineva si mi-a zis ca e imposibil sa nu o afiseze, dar am butonat si nu am gasit nimic.
            2. Cum aflu cati litri de benzina mai sunt in rezervor? Computerul de bord afiseaza cati km mai poti parcurge cu benzina existenta in rezervor, dar nu afiseaza si litrii din rezervor. Am inteles, totusi, ca exista niste submeniuri in CB...

            Comment


            • Media nav-ul nu iti afiseaza viteza in deplasare - cel putin in varianta de soft oficial media nav acest lucru nu se intampla. Eventual roaga-l pe acel "cineva" cu care ai vorbit sa iti dea mai multe detalii ... poate stie dansul/dansa mai multe...
              Povestea litrilor din rezervor e veche si s-a tot discutat pe aici (daca dai o cautare in topicul logan 2 ai sa gasesti o multitudine de posturi ... dar aici suntem off topic cu discutia asta, aici vorbim de media nav ... ). Pana acum nu a descoperit nimeni cum se poate afla aceasta informatie. Daca tu ai inteles ca exista submeniuri da-ne mai multe detalii sa mai insistam si noi.
              Merci.
              sigpic
              This is My Ride!
              !Visit and enjoy!

              Comment


              • Salut !

                Am o problema cu Navigarea , am decuplat bornele la baterie iar acuma imi cere un cod pin sistemul Navi ? Stie cineva care este sau trebuie sa merg la reprezentanta ?

                Comment


                • Cod radio/pin navi il gasesti pe factura originala, sau trecut cu pixul, pe foaia de garantie care ar trebui sa fie capsata de carnetul de garantie.
                  Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                  Comment


                  • Originally posted by t0rquemada View Post
                    Cod radio/pin navi il gasesti pe factura originala, sau trecut cu pixul, pe foaia de garantie care ar trebui sa fie capsata de carnetul de garantie.
                    Multumesc Era pe factura

                    Comment


                    • Aprops de licenta pentru navigatie ... la mine nu e nicio problema, functioneaza ok; pe 14 decembrie am un an de cand am luat masina e adevarat ca gps fixed apare la mine ceva prin feb 2013 dar deocamdata functioneaza ok navigatia.
                      sigpic
                      This is My Ride!
                      !Visit and enjoy!

                      Comment


                      • aaddii, litri ii afli prin regula de 3 simpla:
                        Presupunem ca ai un consum de 6,8 mediu afisat de cb, iar pana la alimentare mai poti face 250 km.
                        Inmultesti cele 2 valori si le imparti la 100, de unde rezulta 17 litri
                        6,8 litri................100 km
                        X litri.................250 km
                        -------------------------
                        6,8 x 250=1700รท100=17

                        Comment


                        • Teoretic, cu firmware alternativ s-ar putea edita skinul de Igo pentru afisarea vitezei.

                          Vladovici, nu tine figura, datele de pe Cb sunt orientative, cel mult te iei dupa litrii consumati, in momentul unei noi alimentari.

                          P.S. Banuiesc ca sunt singurul care la revizie s-a dus cu 1 liniuta de benzina si s-a intors cu 2 liniute, dupa resetarea cu CLIP-ul.
                          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                          Comment


                          • Chestia e aproximativa, exact asa indica si cb, orientativ

                            Comment


                            • la multi ani la toti forumistii!

                              Comment


                              • La Multi Ani cu sanatate oameni buni !

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google