Navi LG Stock De Pe Logan 2 - Discutii Generale

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pe ce versiune de fw original sa o impachetez 402, 403, sau amndoua?
    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

    Comment


    • O poti inpacheta in ultima tema postata aici'
      Cea cu Loganul pozat din fata.
      sigpic

      Comment


      • Tema din postul #1139 Impachetatata ca 4.0.3.1, doar partea de tema.
        NEtestat

        Folositi 2 stick-uri, pe unul puneti .lgu din acest post, iar pe altul gol faceti o amprenta inainte(just in case) .

        NU raspund pentru eventuale pagube, update-ul il faceti pe propria raspundere!
        Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

        Comment


        • Acum am citit ca nu se poate pe ultima tema postat.
          Ver 4.0.3.
          daca istales se anuleaza tema actuala pe care o am.
          Multumesc

          Adica aceasta

          Cum fac amprenta?
          Last edited by stoicanu; 23 August 2014, 12:57. Reason: Automerged Doublepost
          sigpic

          Comment


          • Amprenta se face asa

            Loganul e pentru alt proiect.

            Daca instalezi tema de mai sus(a lui Yogi) pierzi tema curenta, nu si partea de navi cu modificari
            Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

            Comment


            • Astazi am vazut la service Dacia Afumati un Sandero Stepway cu numere de Belgia, la care se chinuiau 3 insi sa ii reinstaleze softul pe Media Nav. Motivul pentru care nu mergea am inteles ca ar fi instalat un alt soft, Menavrus mai mult ca sigur..Cat am stat eu 2 ore pe acolo inca nu reusisera sa ii dea de cap, erau cu 2 laptopuri pe langa ea, ba nu mergea radio, ba nu se conecta la satelit..deci daca ai stricat-o, stricata ramane!! Poate T0rquemada ce ar putea sa o mai salveze!! )

              Comment


              • Indiferent ca ai instalat Menavrus sau Medi@skin, Medianav-ul poate fi adus la starea initiala.
                Daca insa iti bagi nasul unde nu trebuie prin Micom, se poate intampla ce ai relatat tu mai sus, sau mai rau Connect Diag Tool.
                Chiar si asa e recuperabila in orice reprezentanta cu oameni scoliti, se reconfigureaza automat prin Clip la starea de factory.

                In alta ordine de idei: am modificat, de ceva timp partea de, junction view in data.zip si ieri la breteaua de ocolire a podului grant(dinspre Crangasi spre calea giulesti) a aparut minunea, cei drept imaginea era generata nu foto dar destul de precisa

                Ceva de genul(nu am putut fotografia din cauza de trafic)
                Last edited by t0rquemada; 26 August 2014, 21:10. Reason: Automerged Doublepost
                Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                Comment


                • Bine zis scoliti..cei drept ei umblau sa reconfigureze si Connect Diag Tool( cred ca zic bine: intrasera in calculatorul masinii ) ) dar fara succes

                  Ca tot ai pomenit de junction view, imi amintesc prima oara cand a aparut la mine asa ceva ieseam din Constanta sa intru pe A2 cu mai multi prieteni, si cand a aparut poza ne uitam toti si ziceam: bai fii atent ca asta are 3D si street view, si cand a disparut cautam sa apara din nou )..tipic necunoscatorilor )..dupa mai multe drumuri(in Grecia imi arata asa la fiecare iesire de pe autostrada) am aflat si eu cum sta treaba :-D

                  Cu ocazia asta tin sa precizez ca sunt foarte multumit de Media Nav( cu penultimul update la harti si ultimul la soft) ca ma plimbat prin 2 tari fara probleme si ma intors si inapoi acasa! :-)..Am mai intampinat unele probleme cu el cand mai pierdea semnalul si o lua pe ''aratura'' dar isi revenea destul de repede..ma mai dus el prin unele strazi intortocheate, in Grecia mergeam numai pe ''Drumuri fara nume'' si in Bulgaria pe ''ulite, dar trecem cu vederea, macar ma dus la destinatie :-))
                  Last edited by Tommy94; 26 August 2014, 21:32.

                  Comment


                  • Connect Diag Tool = black screen of death, nimic nu mai merge, asa sta permanent. Se repara in reprezentanta.

                    Ai 3D implicit, junction view implicit e din harta(daca harta nu are info, nu ai jw) dar poate fi modat in mixt.
                    Ultimele harti sunt Here 2014Q1, iar cele oficiale 2013Q4
                    Attached Files
                    Last edited by t0rquemada; 26 August 2014, 21:37.
                    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                    Comment


                    • aa nu cand am ajuns eu acolo,functiona meniul dar nu putea da accept la navi si sa intre in radio..si se conectase cu laptopul la computerul masinii(asta am crezut ca e Connect Diag Tool),ce sa faca nu stiu, dar sper sa fii reusit ca era soferita si cu un copil de cativa anisori dupa ea

                      Comment


                      • "functiona meniul dar nu putea da accept la navi = butonul de accept gri",

                        provocata la un moment dat chiar de fw original 2.0.9, toata europa a vuit la momentul respectiv, dacia corectand eroarea in 2.1.0

                        Pana la un punct(conditia e sa fie soft nu hard) eroarea e reparabila fara reprezentanta.
                        Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                        Comment


                        • S-a mai vorbit despre asta intr-un post mai vechi. Poza e reala, nu simulare
                          De precizat ca sistemul funcționează fără probleme pe Bulgaria și Grecia, funcționează chiar si avertizările pt camerele de viteza.Din păcate nu am reușit sa fac poze inca
                          Attached Files
                          My Ride sigpic

                          Comment


                          • Pai tocmai, ce vezi tu acolo e generat, ca respecta intersectia e altceva.
                            Din cate stiu doar Garmin are photoreal junction view

                            Si cateva info din "interior"

                            generated:
                            ;;; 0: junction layout info taken from data stored in map - implicit
                            ;;; 1: determine junction view layout run-time, based on road geometry
                            ;;; 2: combined mode: use map data where available, otherwise fall back to generated mode

                            Domeniul și site-ul menavrus.com a fost închis, ușor ușor, făcâdu-se tranziția pe noul domeniu și concept men@co.
                            Cei interesați știu unde să caute.
                            Last edited by t0rquemada; 1 September 2014, 10:12. Reason: Automerged Doublepost
                            Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                            Comment


                            • Gata cu menavrus-ul ?

                              A disparut pagina cu totul ...
                              Nu ne mai da nici speranta sa mai asteptam o rezolvare a conflictului cu iGO ?

                              @torq : scuze, n-am vazut ca ai editat ultimul tau post, si uite ca eu nu stiu unde sa caut, mai mult de curiozitate, n-am INCA la ce folosi menavrus
                              Last edited by bogdan_cr; 3 September 2014, 18:27.

                              Comment


                              • The site can not be reached for the next couple of days, because there are some changes coming - de pe pagina lor de facebook.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google