Navi LG Stock De Pe Logan 2 - Discutii Generale

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Navi integrat in bord, unul din putinele motive care sa ma gindesc la un S2.
    Fara menavrus sau alt soft navi + harti gratis ma vor pierde de client, astia de la Reno.
    La cit cer acum pe un S2 sint si alte optiuni de luat in seama.

    Comment


    • Cine caută găsește.

      Project Menavrus soon come to a new level!
      We are planning a small re-branding (the new brand will be called Men @ co and integrate all products of our team)
      Organization of technical support with as quickly as possible to get a reaction, and phone support
      New features and development.

      Menavrus - a platform for running third-party software, and not for piracy. This is our official position.

      Therefore, we are now working hard to ensure you not only free 7ways, but also the opportunity to purchase licensed software "Navitel"!
      Attached Files
      Last edited by t0rquemada; 3 September 2014, 20:30.
      Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

      Comment


      • Adaugăm și excel în lista programelor pentru Medianav.
        Attached Files
        Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

        Comment


        • Ce tipuri de fisiere stie sa citeasca IGO-ul stock al navigatiei?

          Asa arata la mine structura IGO-ului stock aflata pe StorageCard4/NNG/Content (nume poza: "2014q1")

          In MAP si POI am .fbl-urile si .poi-urile originale Romania+Bulgaria 2013 Q4 pe care le-am obtinut in urma update-ului gratuit in cele 90 de zile de la achizitia masinii (nume poza: "fbl")

          Vreau sa adaug hartile 2014 Q1 pentru cateva tari, nu toate si am cateva intrebari:

          Din folderul MAP care contine 2013 Q4 pastrez Basemap.fbl si sterg restul (Bulgaria .flb si .fbl.md5 si Romania .fbl si .fbl.md5)? Sau sterg tot, inclusiv basemap.fbl?
          Din folderul POI sterg tot (nume poza: "POI") ?

          Asa arata pachetul 2014 Q1 pe care il am (nume poza:"radacina"):

          Map (.fbl) si Poi (.poi) ii clar unde le copiez in memoria navigatiei.
          Iar acum revin cu intrebarea initiala: ce tipuri de fisiere stie sa citeasca Igo-ul stock?
          Stie sa citeasca si restul de fisiere pe care le am (fda, fpa, fsp si hnr)? Daca da, unde le copiez? Tot in folderul MAP?
          Attached Files
          Last edited by 77sky; 4 September 2014, 15:32.
          Tutorial montaj conducte ventilatie pentru locurile spate: http://www.loganclub.ro/forum/showpo...postcount=1156

          Comment


          • 1. Backup complet la StorageCard4
            2. Redenumești fișierele tale precum în poză.
            3. Le copiezi pe StorageCard4.
            NU stergi nici un .md5

            Exista un Basemap mai nou.
            Poți pune .fbl, .fpa, .fda, .fsp, .hnr, .poi dar trebuie redenumite ca în poză.

            FBL> Actual Maps > /Content/MAP
            FPA> Proximity Alerts > /Content/MAP
            FDA> Driver Alerts > /Content/MAP
            FSP (File .Speed.Profiles).Content\MAP.
            HNR> Defined Routes > /Content/MAP
            POI> Points of Interest > /Content/POI
            Speedcam.txt> Speed camera files > Content/Speedcam
            SpeedcamUpdates.spud> Speed camera files > Content/Speedcam

            poza
            Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

            Comment


            • Am facut backup la tot StorageCard4, sa fie in caz de ceva.

              Bun, deci nu sterg .fbl.md5 si .poi.md5 de la hartile si poi-urile originale ale Romaniei si Bulgariei. Le las acolo pe viata, da? In schimb pot sa sterg hartile .fbl si poi-urile .poi propriu-zise ale Romaniei si Bulgariei 2013 Q4 ca sa pun hartile si poi-urile noi 2014 Q1, da? Pastrez toate md5-urile si le folosesc impreuna cu hartile si poi-urile noi, da?

              Basemap-ul meu este 2013.06 [130612]. Poti sa-mi trimiti altul mai nou?

              Pur si simplu redenumesc fisierele .fbl, .fda, .fpa, .fsp, .hnr la fel ca in poza si le copiez in folderul content/map, iar fisierele .poi le redenumesc ca in poza si le pui in folderul poi, da? Altceva nu mai trebuie facut, nu?

              Merci!
              Attached Files
              Tutorial montaj conducte ventilatie pentru locurile spate: http://www.loganclub.ro/forum/showpo...postcount=1156

              Comment


              • Am rezolvat cu hartile, totul ii in regula.

                Am mai lucrat cu Igo, dar pe telefon si acolo daca gresesc ceva n-are ce sa se intample, in schimb la MediaNav ii alta treaba si am vrut sa fiu sigur ca este bine ceea ce fac.

                Merci!
                Tutorial montaj conducte ventilatie pentru locurile spate: http://www.loganclub.ro/forum/showpo...postcount=1156

                Comment


                • Cum ai reusit sa instalezi total comanderul fara manavrus?
                  Last edited by 77sky; 8 September 2014, 13:44.

                  Comment


                  • Pai am Menavrus. Altfel nu cred ca se poate.
                    Tutorial montaj conducte ventilatie pentru locurile spate: http://www.loganclub.ro/forum/showpo...postcount=1156

                    Comment


                    • Poţi root-a Medianav-ul şi fără Menavrus dar nu poţi umbla la hărţi.

                      Cine vrea detalii sa caute în acest topic posturile mele începând cu 24 iulie 2013
                      Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                      Comment


                      • tableta sau GPS

                        Postez aici ca poate ma ajuta un "cunoscator in ale GPS-ului" vreau sa pun pe masina o tableta de 7" cu GPS (la un pret modic 400lei si ceva - sunt mai multe modele pe piata) ea va fi folosita mai mult pe GPS (prioritate are GPS), urmeaza multimedia (muzica filme jocuri - in cazul cand se plictiseste copilul sa am o alternativa), vreau sa o prind cu un suport in zona unde trebuia sa fie MediaNav-ul sau pe tetiera, cei care au folosit o tableta pe post de GPS ce spun? cum este in comparatie cu un GPS dedicat (tot low cost - 200-300lei)? merita? Sa ma orientez spre un GPS sau o tableta? Multumesc.
                        „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                        Comment


                        • Asta vreau si eu pe L1 la mine, am gasit o varianta sa agat de fatada centrala un suport de tableta 7" ( cumva sta in fata RCD, dar nu e problema, comenzile RCD sint pe volan ), am gasit un GPS ( Win CE ) de 7 " fara harti si o tableta tot de 7" ( Android 4.2 ) Utok ( 200 lei ) acum nu prea stiu care sa o iau, GPS WinCE cu care ma descurc sau jaful ala de tableta ( GPS e mai scump ), am dubii ...
                          Voi ce ziceti ?

                          Comment


                          • Navi LG Stock De Pe Logan 2 - Discutii Generale

                            Dacă nu are legatură cu titlul postați unde trebuie
                            Vrei să te doară capul îți iei gps cu win ce sau tabletă, pentru cei care vor GPS exista Garmin.
                            Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                            Comment


                            • am postat aici, pentru ca aici se aduna "meseriasii", daca am deranjat, scuze, ma duc cu discutia pe un forum de specialitate (soft.., gsm...), sunt sigur si alte solutii ....
                              „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                              Comment


                              • Tu ceri sfaturi pentru intrarea unei tablete în bord, nu mai bine te muti aici ?

                                Măcar topicul asta să fie pe temă.
                                Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google