Navi LG Stock De Pe Logan 2 - Discutii Generale

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cine ma poate ajuta?

    Am achizitionat un logan Acces si mai am unul Laureate si vreau sa fac urmatoarea operatiune;

    Sa mut CD-ul de pe Laureate pe Acces si sa pun pe acces un Media nav.

    Intrebarile sunt:

    1. Se potrivesc mufele de la CD pe Medianav?

    2. Modelul Acces vine preechipat cu cablaje? (nu am apucat sa il desfac)

    Care e pretul unui Medianav?
    sigpic

    Comment


    • @MihaiiahiM
      1.Da.
      2.Cablajul e limitat la 2 boxe față, detalii aici http://www.loganclub.ro/forum/cablaj...6v-t54488.html
      Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

      Comment


      • Azi am ridicat coletul ce contine camera de marsarier. Mai trebuie sa vad cum fac sa am si licenta de menavrus si ma apuc de mesterit.

        Comment


        • Merita pusa folie de protectie pe Medianav? Daca da,de care?

          Comment


          • Nu a venit cu folie din fabrica? A mea a venit cu una mata care e si bine aplicata(nu are bule de aer). Singurul inconvenient e raspunsul oarecum ingreunat.
            Recomand o folie mata mai ales daca ai mainile mai unsuroase. Telefonul meu are o folie simpla si e jegos ca dracu, iar medianavu nu are urma de deget.

            Comment


            • Dacă folia arată ca în poză, e de protecție la montaj. Se poate folosi o folie pentru 8 - 10 inch și un bisturiu pentru decupare.

              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

              Comment


              • Nu e la fel. Mie mi-au dat jos toate foliile inainte sa primesc masina. E una patratoasa care e aplicata pe tot medianavu cu exceptia unei parti mici din marginea stanga cat sa bagi o unghie.

                Comment


                • Uneori , atunci cind conectez telefoanele prin BT, nu citeste lista de apeluri din telefoane. Exista vreo ordine a conectarii sau ceva care poate remedia situatia?

                  Se pot conecta simultan doua telefoane prin BT?

                  Comment


                  • Simultan doar 1. Se pot memora până la 8 aparate.
                    Device-ul tău e cu android, nu?
                    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                    Comment


                    • Originally posted by mstamate View Post
                      Uneori , atunci cind conectez telefoanele prin BT, nu citeste lista de apeluri din telefoane. Exista vreo ordine a conectarii sau ceva care poate remedia situatia?

                      Se pot conecta simultan doua telefoane prin BT?
                      La mine lista de apeluri apare mai tarziu, dupa vreo zece secunde sau mai mult, probabil se transfera mai greu (agenda fiind deja sincronizata pe medianav) si poate depinde cat e de mare... eu m-am uitat in lista mea din tel si am cred sute de apeluri memorate, poate daca o mai stergi din cand in cand rezolva problema
                      RTFM

                      Comment


                      • Agenda se sincronizează o singură dată, la împerechere, și se salvează pe una din partiții.

                        La conectările ulterioare se actualizează numai lista de apeluri, nu și agenda!
                        Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                        Comment


                        • Originally posted by t0rquemada View Post
                          Simultan doar 1. Se pot memora până la 8 aparate.
                          Device-ul tău e cu android, nu?
                          Telefoanele ambele sunt cu Android, da.

                          Originally posted by t0rquemada View Post
                          Agenda se sincronizează o singură dată, la împerechere, și se salvează pe una din partiții.

                          La conectările ulterioare se actualizează numai lista de apeluri, nu și agenda!
                          Ciudat e ca numere care sunt in agenda telefonului nu se regasesc si in cea a a MediaNav - aici apare ca suna numar necunoscut sau,daca vreau sa sun eu - nu exista in agenda si basta. Why?
                          Last edited by mstamate; 13 November 2014, 00:42. Reason: Automerged Doublepost

                          Comment


                          • Originally posted by mstamate View Post
                            Ciudat e ca numere care sunt in agenda telefonului nu se regasesc si in cea a a MediaNav - aici apare ca suna numar necunoscut sau,daca vreau sa sun eu - nu exista in agenda si basta. Why?
                            Aceeas chestie am patit-o si eu cu radioul standard.Am sters telefonul din lista de deviceuri conectate si am restabilit conexiunea de la zero, introducand codul de conectare.Am apasat tasta TEL si l-am lasat sa descarce agenda. Nu stiu daca se aplica si la medianav, dar merita sa incerci.

                            Comment


                            • La prima împerechere te întreabă(telefonul) dacă îi permiți Medianav-ului să acceseze agenda, apoi aceasta se copiaza în Medianav.

                              La următoarele conectări chit că ai adăugat sau șters numere din agendă, aceasta nu se va sincroniza. Se sincronizează doar lista de apeluri.

                              Dacă ai modificări făcute în agendă trebuie șters telefonul și reîmperechiat.

                              Apropo, nu uitați să schimbați PINul de la bluetooth.

                              În altă ordine de idei, noul site e operațional(chiar si via facebook).
                              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                              Comment


                              • La ce site te referi?
                                sigpic
                                This is My Ride!
                                !Visit and enjoy!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google