Navi LG Stock De Pe Logan 2 - Discutii Generale

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by mstamate View Post
    Ref. update harti, am primit de la Vocea Clientului urmatorul mesaj:
    "Buna ziua,

    Stimate domnule Stamate ,

    Referitor la solicitarea dumneavoastra va informam ca in data de 25.11.2014 ati efectuat o actualizare gratuita a hartilor conform perioadei de gratuitate ( Latest Map Guarantee ), prin urmare actualizarile aditionale sau achizitia de harti va trebui efectuata contra cost, deoarece in perioada de 90 de zile aveti dreptul doar la o actualizare gratuita a hartilor existente pe sistemul de navigatie Media Nav."

    Este adevarat ca DOAR o singura data aveam dreptul la update?!

    Ai dreptul la cate update-uri doresti, din nefericire, contra cost. O singura data este gratuit - in primele 90 de zile.

    Comment


    • Se pare ca am scris degeaba de n ori pe topicul asta.
      În toolbox apare Latest Map Guarantee - One time only.
      Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

      Comment


      • Originally posted by t0rquemada View Post
        Se pare ca am scris degeaba de n ori pe topicul asta.
        În toolbox apare Latest Map Guarantee - One time only.
        Ok, am inteles. Cam la cit timp odata apare un update oficial?

        Comment


        • Teoretic sunt 4 update-uri pe an, cam la 3 luni. Practic NNG le dă cam 2 la 6 luni diferență.

          Ultimele hărți 2014Q2 scoase de NNG sunt pe date primite de la navteq acum un an, asta ca să vezi ce "repede" se mișcă.
          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

          Comment


          • Intrebare pentru cei care v-ati pus hartile Here 2014Q2.

            Apar tronsoanele 1, 2 si 4 din Autostrada A1 Orastie-Sibiu? Au fost deschise in 19.12.2013.

            Tronsonul 3 de abia a fost deschis in 14 noiembrie anul acesta, deci probabil va mai dura ceva pana apare pe harta.
            Tutorial montaj conducte ventilatie pentru locurile spate: http://www.loganclub.ro/forum/showpo...postcount=1156

            Comment


            • Teoretic hărțile de pe medianav conțin ce se vede aici.

              Voi verifica și pe mașină mâine.
              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

              Comment


              • Respectivele tronsoane despre care am intrebat apareau pe site-ul Here chiar si inainte sa fie lansate hartile 2014Q1, dar cand s-au lansat 2014Q1 nu au aparut si acele tronsoane pe harta. Eram curios daca macar in Q2 le-au bagat in sfarsit. Merci!
                Tutorial montaj conducte ventilatie pentru locurile spate: http://www.loganclub.ro/forum/showpo...postcount=1156

                Comment


                • Salut. Am copiat pe stick storage card 1,2,3 si 4. In storage card4\nng\content\map\ , am copiat (fbl, fda, fpa, fsp si 3dl, 3dc). Intrebarea mea este daca e bine ce-am facut si daca trebuie sa sterg fisierele cele existente cum ar fi: romania.fbl si bulgaria.fbl ?

                  Comment


                  • Am scris destul de clar în PM, hărțile noi pe care le copiezi trebuie să aibă același nume ca cele deja existente(ca în poză). Nu trebuie șterse ci suprascrise.

                    NU ai ce face cu *.3dl și *.3dc igo nativ nu recunoaște buildings.
                    fda, fpa, fsp doar pentru ROmânia.

                    Recomand un creion cu gumă pe post de stilus.

                    Există framentele de A1 pe hartă.
                    Attached Files
                    Last edited by t0rquemada; 14 December 2014, 21:32.
                    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                    Comment


                    • Christmas Sale la harta Europei

                      Salutare,

                      Am vazut pe naviestras.com ca au scazut pretul anumitor harti in perioada aceasta. De exemplu la Europa de la 119e la 95e.
                      Pentru ca am fost gascan si mi am facut update imediat dupa achizitia masinii la harta si nu am asteptat sa treaca aproape 90 de zile sa beneficiez si eu de 2014Q2 ce ziceti? Merita 95e harta Europei?

                      Comment


                      • Promoția e de 20% și am primit-o și eu pe mail.
                        Decât 95e harta europei o singură dată, mai bine 40e menavrus - evident fiecare face ce vrea.
                        Attached Files
                        Last edited by t0rquemada; 18 December 2014, 17:53.
                        Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                        Comment


                        • Originally posted by t0rquemada View Post
                          Există framentele de A1 pe hartă.
                          Multumesc. In acest caz merita sa fac actualizarea de la Q1 la Q2.
                          Tutorial montaj conducte ventilatie pentru locurile spate: http://www.loganclub.ro/forum/showpo...postcount=1156

                          Comment


                          • Salutare! Mi-am luat si eu o Dacia Lodgy din Italia si sunt interesat sa cumpar Menavrus dar nu gasesc nicaieri o persoana sa mi-l vanda. Am incercat cont de facebook niciun raspuns, am incercat adrese de email la fel. Ma puteti ajuta? De asemenea sunt interesati daca imi puteti furniza hartile Europei originale aveam doar harta Greciei, Italiei, Portugalie si Spaniei cand am venit incoace. Va multumesc!
                            Last edited by thegoodguy; 25 December 2014, 21:45.

                            Comment


                            • Se găsește, verifică PM.
                              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                              Comment


                              • Originally posted by t0rquemada View Post
                                Prima dată verifici starea setării Regiune(frecvente alternative).

                                Dacă vrei să schimbi antena, poți schimba "biciul". Ca să schimbi toată antena te lovești de gaura în caroserie (fi 12mm) și tapițerie plafon - am studiat posibilitatea de a monta un Sirio Triflex (gaura fi 18mm).

                                E mai simplu de pus un amplificator de antenă.

                                Mufa antenei spre medianav e Fakra II
                                Asa ceva e bun? Ms

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google