Probleme Tehnice Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • daca esti pasionat de bricolaj, meticulos, tipicar, iti place sa mesteresti....recomand.. daca te astepti sa iei o masina perfecta, sa platesti pentru orice interventie la ea......mai bine nu.
    Last edited by Oti; 30 January 2015, 11:13.
    „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

    Comment


    • Momentan cred ca rugina e cea mai mare buba... In rest, ptr asta exista garantie... Si eu 4 ani dorm linistit. Dupa aia, analizez, trag linie si vad ce fac mai departe.
      Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

      Comment


      • Sunt obișnuit cu meșteritul. Am experiență cu o SN (pe care sper sa o duc la RABLA) si o SLZ.

        Ce as vrea de la L2 e sa nu fie mai prost lucrat si mai cu probleme decât loganul anterior.

        Comment


        • Originally posted by fallax View Post
          Sunt obișnuit cu meșteritul. Am experiență cu o SN...
          Atunci chiar eşti avansat.

          Comment


          • eu tot asa, am schimbat loganul anterior de 1.4 ph 2, cu loganul 2, prin rabla 2014,
            am 13000 km in 9 luni, si pot zice ca este mare diferenta
            eu zic ca daca loganul actual, va fi la fel de fiabil precum modelul anterior, va fi foarte foarte bine

            Comment


            • - eu sunt convins ca logan 2 NU e la fel de fiabil ca prima versiune. Pana acum (13000km) nu am avut probleme dar fostul diesel din 2005 parea mult mai tanc. In mod trist, vopseaua vechiului model sau lacul, erau mult mai rezistente. Nu se zgariau daca stranutai langa masina cum se intampla la noile modele dacia.
              Le recomand celor care au in plan achizitionarea unor astfel de masini, si care doresc sa o pastreze macar 5 ani si pe care ii enerveaza zgarieturile, sa isi puna folie dinaia transparenta pe jumatate din inaltimea masinii (de jos pana de unde incep geamurile laterale - cam acolo sunt zonele de risc). Costa cam 2000 de lei toata afacerea dar te scuteste de multe neplaceri. Eu personal m-am hotarat prea tarziu, deja am ceva zgarieturi fine pe masina, astept sa mai treaca timpul, sa ii dau un polish sau ceva si dupa aia ma apuc de lipit pe ea ).
              Last edited by pilifida; 30 January 2015, 11:51.
              sigpic

              Comment


              • Panselin: 1.2 laureat alb ar fi si alegerea mea.

                Ca sa revenim la probleme, normal ar fi ca Dacia sa învețe din greșeli. Se pare insa, vezi cazul rugineai/ vopselei de proasta calitate, ca unele chestiuni sunt mai greu de asimilat.

                Comment


                • Originally posted by Madutzu25 View Post
                  Clapeta de la usa pasager a cedat si la mine, deflectoarele roti spate cazute. S-a dat deja comanda, cu piulite de metal

                  despre ce clapeta este vorba?
                  laureate 1.5l, albastru marin

                  Comment


                  • Manerul de afara/interior deschidere usa, ma gandesc.

                    Comment


                    • Originally posted by fallax View Post
                      ..., normal ar fi ca Dacia sa învețe din greșeli. Se pare insa, vezi cazul rugineai/ vopselei de proasta calitate, ca unele chestiuni sunt mai greu de asimilat.
                      Nu are ce să înveţe pentru simplul motiv că produsul oferit este un Low-Cost, drept pentru care în primul rând se urmăreşte profitul.

                      Comment


                      • Originally posted by ten View Post
                        despre ce clapeta este vorba?
                        E vorba de manrul din ext. Au patit-o mai multi pana acum.

                        By phone ... using Tapatalk and Samsung S5!
                        sigpic
                        This is My Ride!
                        !Visit and enjoy!

                        Comment


                        • Ok, Dacia e low-cost, dar sa apara rugina la unele mașini la nici un an de la producție îmi pare o imensa problema.
                          Last edited by fallax; 30 January 2015, 14:07.

                          Comment


                          • Pentru ei nu este nicio problemă, practic este un "risc" asumat.

                            Comment


                            • Originally posted by Ampt View Post
                              Nu are ce să înveţe pentru simplul motiv că produsul oferit este un Low-Cost, drept pentru care în primul rând se urmăreşte profitul.
                              Nu cred ca e nici o greseala ca vopseaua e subtire, e o alegere bazata pe costuri. Mai bine sa invete clientii din greseli ca atata dai atata face si daca nu costa mai mult decat loganul 1 nici nu face mai mult. Dar uite ca si propietarii de SN tot Dacia vor.
                              Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                              Comment


                              • Un Logan nou, cumpărat prin RABLA, e o opțiune buna in fata oricărui SH. In plus, experientele amicilor ce au optat pt "sh ca noua" sunt destul de îngrijorătoare.

                                In fine, am senzatia, insa, ca discutiile deviază puțin de la tema topicului.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google