Probleme Tehnice Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • pot sa zic ca nu e asa si nu e nissan?
    2005–present Renault Laguna
    2006–present Renault Mégane

    Comment


    • Cat scandal pentru un lantz
      Deocamdata este un caz izolat.
      Cum am spus , pana nu am piesele vechi in portbagaj e bine sa nu ne dam cu parerea.
      Voi compara lantul vechi cu cel nou,voi compara patinele si abia atunci aflam care a fost problema
      sigpic

      Comment


      • Lasa ma, ca macar e rost de injosit dacia...
        La modul cel mai serios, orice lant se intinde si trebuie candva schimbat, avantajul major fata de curea, este ca esti avertizat...problema aici este ca DACIA a spus ca lantul este vesnic... Si aste e buba mare.
        Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

        Comment


        • Asta cam asa e.
          Dar se pare ca nimic nu e vesnic.
          Sau ei garanteaza ca nu se rupe, ca se intinde nu se mai pune
          sigpic

          Comment


          • Cand au zis ca e vesnic s au gandit ca o sa fie condise doar de persoane de 50+ care schimba la 2500 .
            Nu s au gandit ca masinile astea mai vad si raliuri din cand in cand

            Comment


            • Eu incontinuare prefer lantul la distributie, din 4 masini 2 au fost cu lant, si prefer sa schimb lantul decat motorul, sau jumate din el...
              Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

              Comment


              • Dacia zice ca tine lantul ala pe viata pentru ca au vazut ca in general daciotii fac 200mii k in 7-8 ani de utilizare sau poate in mai multi ani.Dupa 7-8 ani nu mai ai nici un fel de garantie la ea ,nici macar la tabla,plus ca ei zic ca asta ar fi si durata de utilizare.Sunt o gasca de dacioti care in 7-8 ani nu au facut nici o suta de mii de km.
                Welcome to the Club, We Have Jackets !

                Comment


                • Termenul folosit a fost, nu se schimba, e garantat pe viata... Din asta exact asta inteleg, nu un an, nu 10, nu 4 km, nu 400000. Dacia minte...

                  Opelu de ce a putut scrie in carte ca lantul se schimba la 120000, el in astia 120000 nu se lungea, nu se rupea, nu nimic, indiferent ca ii faceai intr-un an sau in 20...
                  Trebuie sa citesc la seat cum scrie.
                  Last edited by mumus; 5 March 2015, 12:39. Reason: Automerged Doublepost
                  Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                  Comment


                  • sincer zic ca imi faceam sperante mari legate de motoarele astea pe lant. daca ar scapa si ei 1.2ul TCE pe X52 as fi aproape convins sa imi schimb berlina.
                    de asta fac flame, ca imi strica toate planurile problema lui stoicanu...

                    Comment


                    • A zis ca garantat pe viata.
                      Dar pe viata cui?
                      Vorba lui @mumus , daca scriau ca se inlocuieste la 120.000 erau acoperitzi.
                      Dar ma repet , poate nu este lantul vinovat
                      Poate este altceva
                      Problems e ca nu vine nimic separa, ori intinzatoruo ori tot kitul( intinzator lant patine)
                      sigpic

                      Comment


                      • La opel puteam cumpara doar lantul, si la 120mii doar el se schimba.
                        Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                        Comment


                        • OFF
                          Nici nu vreau sa-mi imaginez ce iureş era pe aici daca in cauza ar fi fost lantul de la Seat-ul lui mumus.
                          Dacia beneficiaza de toleranta.
                          Cand vad la Peugeot curea cu termen de schimbat 180/240k, ma-ntreb de ce nu fac toti la fel.
                          Personal, am schimbat cureaua la un 2.0 hdi la 210k, mi se parea ca intind coarda prea mult inca 30k. Cureaua arata ok la demontare.
                          Last edited by mr.K; 6 March 2015, 12:06.

                          Comment


                          • corect, dar din fericire totul e ok, cica sa rezolvat si la vw problema, acu ce sa zic, vom vedea... Eu nu circul asa mult si asa agresiv ca tine, teoreric nu ar trebui sa am probleme, daca o sa am, le rezolv si gata. Daca vreau alta masina peste x ani, iau alta si gata. Daca am luat seat nu insemna ca am devenit fan pe viata, ca am avut si reno si opel si dacia... Si toate au avut si bune si rele...

                            Si daca la tine e lantul... Eu personal as face scandal pana in panzele albe... Ca ei o tin ca lantul e vesnic la dacia... Deci ai un avantaj major daca nu se gasesc alte defecte.
                            Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                            Comment


                            • Deci a venit kitul de distributie si se pare ca lantu nu are nici o problema.
                              Problema e la patine.
                              La @mumus alta era problema , se rupea lantu pe la 20.000 km si mai multe probleme la tsi-uri.
                              sigpic

                              Comment


                              • Patina nu vine separat, trebuie sa platesti tot kitul?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google