Probleme Tehnice Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • garnitura nu e de tip simering ci o-ring. simeringul e alta mancare de feste ;)
    iti zic, nu te critic sau corectez.
    daca te iei dupa ce zice dacia, simering e si chederul de la usa/geam, stii tu.

    Comment


    • În poză se vede clar ce e, dacă tu zici că e O-ring... fie ca tine
      Attached Files
      Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

      Comment


      • Conteaza ce e? Daca n-a fost buna garnitura de uzina, asta care va fi in conducta noua, va fi mai buna?

        Comment


        • Culmea e că celelalte garnituri (o-ring-uri, simering-uri) ale tubulaturii se găsesc separat.
          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

          Comment


          • deci pana la urma? Se rezolva sau nu, acea pierdere dupa ce schimbi conducta?
            laureate 1.5l, albastru marin

            Comment


            • Originally posted by t0rquemada View Post
              Nu conducta e de vină ci "garnitura"(tip simering) care nu are cod separat pentru că Renault vrea să schimbe(a se citi: să cumpere clientul) o țeavă de plastic de 180euro.
              La prima vedere mi se pare ca au mai mult de pierdut decat de castigat, ca le schimba lumea gratis pe garantie.
              Tutorial montaj conducte ventilatie pentru locurile spate: http://www.loganclub.ro/forum/showpo...postcount=1156

              Comment


              • Originally posted by ten View Post
                deci pana la urma? Se rezolva sau nu, acea pierdere dupa ce schimbi conducta?
                Da se va rezolva in primele luni dupa care cedeaza din nou acea garnitura.Nu este ceva grav.
                sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                Comment


                • Doar drumul la service ,constatre,schimbat..............pana cand gasesc o solutie optima pentru "conducta buclucasa".
                  Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

                  Comment


                  • Originally posted by epuru View Post
                    Acum vreo luna parca am ridicat capota sa verific antigelul si n-am observat pata. Azi cand am ridicat-o sa completez antigelul am vazut si pata.
                    La un interval de o lună a trebuit să completezi cu antigel?

                    Comment


                    • Nu, acum o luna doar am verificat si am inchis capota fara sa completez. ) De abia azi mi-am facut timp sa cumpar antigel si sa completez. E prima data cand am completat de cand am luat masina.

                      Masina este din iunie 2014, are 15900km si antigelul era la minim.
                      Last edited by epuru; 11 March 2015, 22:16.
                      Tutorial montaj conducte ventilatie pentru locurile spate: http://www.loganclub.ro/forum/showpo...postcount=1156

                      Comment


                      • Detin un mcv motorizare 0.9 tce si am o oarecare problema cu acele vitezometru si respectiv turometru si anume: la aproximativ doua minute dupa revenirea cheii contact din pozitia A (accesorii) pe 0, acele indicatoare baleiaza usor video
                        Concomitent cu miscarea acelor se aude si un releu prin bord..

                        E vorba de un defect sau nu ?

                        Comment


                        • Bai baieti, voua va scartaie scaunul sofer? La mine scartaie cand plec de pe loc, cand trec peste denivelari si uneori si cand respir (WTF). Am observat ca daca invart foarte putin de reglajul spatarului scartie tija lui. Asta o fi problema?

                          Comment


                          • Probabil,la mine a inceput sa scartie dupa ce au schimbat planseul fals de sub mocheta nu au strans scaunul in cele 4 suruburi.
                            Inceraca sa verici strangerea de la scaun,daca nu apeleaza la garantie .....
                            Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

                            Comment


                            • Stai ca am localizat problema:daca ridic putin scaunul pe inaltime tace! Eu de obicei merg cu el la maxim jos din considerente probabil evidente. Se poate face ceva sa nu mai scartaie cand este jos?

                              Comment


                              • La Dacia nu există decât "maxim jos" sau "maxim sus".

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google