Probleme Tehnice Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pai explicatia este alta, ca asa i-au zis prietenului meu Doreii...masina este in GARANTIE cica si defectiunea fiind UNICAT nu pot sa ii inlocuiasca piesa sau mai ales alt volan sa ii dea la schimb. Deci...trebuie lamurita problema si apoi piese/volan la inlocuit. Asta e deviza lor, clientul merge cu defectiunea mai departe pana lamuresc ei problema

    Comment


    • Ramane de vazut daca defectiunea va ramane unicat, sau va intra in categoria celor preponderente.

      Comment


      • Originally posted by darksid3 View Post
        Doua saptamani a stat un prieten pentru pompa de ambreiaj (hidraulic) la un Hyundai, in conditiile in care a fost adusa pe vapor din Korea. Dacia care are uzina la nici 150 de km, asteapta o luna
        da, dar ce pret a avut hyundaiul ala ? nu cumva a costat cu cateva mii bune de euro mai mult decat coaja de logan ?
        la o masina low cost sa fii sigur ca si serviciile vor fi low cost, si piesele de schimb vor fi low cost
        oricum hyundai/kia/toyota/mazda au service foarte bun si piesele vin oarecum rapid; dacia are o oarecare scuza ca masina e noua, probabil peste 1-2 ani vor fi descurcate majoritatea defectelor majore si va sti toata lumea sa le rezolve
        apropos de piese schimbate - gemuletul dintre stalp si usa spate la un ford focus (care cica e mai smecherie decat logan) a venit de unde mama dracului o fi venit in 2 luni, ca pe stoc in Romania nu exista niciunde
        Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

        Comment


        • Astia de la Dacia au o caruta de surprize pentru noi, una mai iesita din comun ca alta! Sarabanda de ghidusii continua!
          Keep walking...

          Comment


          • Un Hyundai Getz, nu e cine stie ce masina, comparativ cu Loganul...si cu vreo 2-3 mii euro mai scumpa decat un Ambition, in 2006...dar ideea era ca garantia Dacia, sta sub semnul intrebarii.
            In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

            Comment


            • Stiu despre ce Hyundai este vorba si ma tem ca a fost la pret asemanator cu Loganul.

              Inca un motiv sa ma felicit ca am scapat de copaie si mai ales ca nu voi mai vrea sa aud de marca Dacia si masinile frantuzesti "in viata, vietilor mele"...sa citez un detinut!

              Garantia Dacia este MUCI, sa nu ne mai ascundem dupa degete!

              Comment


              • stimati domni (şi doamne, desigur!) văr rog, să încercăm a ne rezuma doar la probleme tehnice Logan II.

                PS Mulţumesc pentru înţelegere

                Comment


                • revin cu niste probleme tehnice
                  1. pe drum denivelat, cand virez la dreapta sau stanga, in volan , in zona unde bagi cheia in contact bate ceva metalic.(zgomot metalic) doar daca virez si merg pe drum denivelat. (nu e vb de caseta de directie, sau asemanator, ca deja am rezolvat aceea problema, acum zgomotul vine din interior)
                  2. radioul prinde cam greu statiile, si daca il setez manual, se aude naspa (rar ascult radio, in general merg pe mp3)
                  3. faza scurta bate cam la 15m, chiar daca de la buton am ridicat la maxim. daca il las la minim, atunci bate la 3m

                  Comment


                  • 1. E posibil sa fie de la contact (blocajul mecanic al volanului). Volanul "agata"?
                    2. Posturile nationale "prind" usor? (ex. Radio Romania Actualitati). Face pe FM si AM?
                    3. It's a feature.
                    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                    Comment


                    • 1. probabil o fi de la contact. blochajul mecanic, dar volanul nu agata.
                      2. posturile nationale se aud cat de cat bine. adica europa fm, radiorule locale fac figuri.
                      3. eu zic ca trebuie reglat sa bata faza scurta 25~30m.

                      Comment


                      • Buna azi am ridicat si eu loganul de 900 este normal sa vibreze atat de tare la relanti incat sa se simta si sa aiba un fel de tacanit gen matiz ca sa zic asa. Tin sa mentionez ca nu am mai avut tangente cu cele de 900 am condus 1.2 si totul era ok. cat despre ce am mai citit inca nu stiu daca are probleme cu directia sau alte cele am sa revin.
                        P.S. Problema cu stinsul pozitiilor cand semnalizati sau alte cele e problema de la maneta un prieten a schimbat-o pe garantie, iar acum e ok. Sa mai confruntat cu o problema de genul ca nu se mai stingea martorul din bord pentru benzina indiferent cata avea. Nu stiu cum a rezolvat aceasta problema. Mie imi clipeste martorul pentru baterie, cei de la reprezentanta au spus ca ar fi slaba si sa merg mai mult cu ea. Va salut pe toti si bine v-am gasit!

                        Comment


                        • Tremuratul si acel tacanit se va mai diminua cu trecerea kilometrilor.
                          sigpic

                          Comment


                          • Alta problema tehnica.
                            Dau sa spal parbrizul, si surpriza. abia abia da cu jetul de apa.
                            pana acuma dadea cu o perdea de apa pe parbriz, dar acu abia abia merge.
                            off....
                            si iar sa merg la garantie?
                            eu mi-am cumparat masina ca sa nu stau prin service-uri. efectiv nu am timp / nervi sa stau/merg la service. grrrr

                            Comment


                            • Incet, incet, incep sa ma conving ca Logan 1 a fost un proiect relativ reusit fata de Logan 2, ca fiabilitate.

                              Comment


                              • Originally posted by djxhouse View Post
                                Alta problema tehnica.
                                Dau sa spal parbrizul, si surpriza. abia abia da cu jetul de apa.
                                pana acuma dadea cu o perdea de apa pe parbriz, dar acu abia abia merge.
                                off....
                                si iar sa merg la garantie?
                                eu mi-am cumparat masina ca sa nu stau prin service-uri. efectiv nu am timp / nervi sa stau/merg la service. grrrr
                                Umple rezervorul cu solutie si mai fa o proba ...

                                Sent from my ARIA using Forum Runner
                                sigpic
                                This is My Ride!
                                !Visit and enjoy!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google