Probleme Tehnice Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Azi am parcurs juma de Bucuresti(Pantelimon-Unirii) in care am stiut sa ambreiez apoi cealalta jumate pana in Ghencea mi-au clantanit dintii la plecarea de pe loc cand acceleram putin
    .Cred ca abilitatile mele de sofer scad pe masura ce se incalzeste ansamblul ambreiajului conform teoriilor de mai sus.
    De la ce sa fie doctore?????
    Last edited by GFN; 21 April 2015, 22:12.
    Captain of the black pearl

    Comment


    • Sa nu fie de la volanta, placa de ambreiak care atunci cand se incalzeste se deformeaza cumva.

      Comment


      • Gfn mai ai garantie?
        My Ride sigpic

        Comment


        • Normal că mai are, întrebarea este dacă se rezolvă (repară) aşa ceva pe garanţie.

          Comment


          • Sunt cateva cazuri in care s-a reparat (schimbat). Nu vad de ce nu din moment ce este clar o problema de garantie
            Am patit-o si eu asa, dupa un drum baneasa-militari-vitan-baneasa la ora de trafic maxim. Cand am intrat in curte, cu 1-a si usor acceleratie, tremura grav
            Last edited by Madutzu25; 21 April 2015, 23:39.
            My Ride sigpic

            Comment


            • in mod normal, este treaba de garantie

              Comment


              • Asa ar trebuiiiii!
                Problema trebuie sa persiste in momentul constatrii la unitatea service....adica cum a inceput sa faca fuga la service, eventual filmat in timp ce face (asta daca tin seama de asta, in unele cazu au tinut)
                Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

                Comment


                • Originally posted by Madutzu25 View Post
                  Nu vad de ce nu din moment ce este clar o problema de garantie
                  ai vreo analiza de material, raport de expertiza cu probe la indemana sau ceva asemanator?
                  e clar pe baza a ce? ai vreo autorizatie, atestat de expert, ceva?

                  Comment


                  • Hai sa va mai întreb ceva. Pe lângă tremurat eu aud un șuierat când lucrez cu ambreiajul la urcarea pe o bordura sau o panta cu spatele de exemplu

                    Comment


                    • Exact !
                      Prima data am zis ca,nu aud bine ulterior a facut iar...acum am sunat la agentul meu de unde am cumparat masina
                      raspunsul a fost "te astept in momentul in care face! !"
                      Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

                      Comment


                      • Originally posted by skd_ozenel View Post
                        ai vreo analiza de material, raport de expertiza cu probe la indemana sau ceva asemanator?
                        e clar pe baza a ce? ai vreo autorizatie, atestat de expert, ceva?
                        Din moment ce eu, ca si cumparator, folosesc un produs (oricare ar fi el) in conditiile si limitele de utilizare impuse de producator, iar respectivul produs nu functioneaza in parametri normali, este CLAR o problema de garantie. Nu am nevoie de atestat si/sau autorizare pt asa ceva.
                        Iar daca este cazul, se fac si constatari sau expertize; exista instante competente unde se pot rezolva orice litigii.
                        Vad ca pui problema exact ca un "Dorel" din service. Sa iti explic cum sta treaba: in cazul unui refuz de reparatie pe garantie, se demonteaza ambreiajul si se fac expertize. Daca problema este din cauza utilizarii defectuase, imi asum toate costurile. In caz contrar ajungem in instanta si va cer daune de vorbiti singuri. Cat se poate de simplu, nu?
                        My Ride sigpic

                        Comment


                        • Daune, instanta...simplu rau de tot.
                          Eu as lasa naibii garantia si pun 400 de lei la bataie pentru un ambreiaj nou, decat sa ajung in instanta.
                          Daca merge cu garantia, bine. Daca nu, renunt la ea..

                          Comment


                          • Cred ca o sa vorbesti singur cand vei plati taxa de timbru la daunele alea si-l pierzi cand stabileste judecatorul ca meriti mai putin decat aia 10% depusi.
                            Dar ai demarat subiectul cu serviceul? Sau doar pe forum esti viteaz si zici ca se rezolva?
                            Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                            Comment


                            • Aici nu cred ca este vorba de 400 ron, pentru un amarat de ambreiaj ci despre calitate pieselor,matriale folosite de catre Dacia.
                              Nu este admisibil la masina noua (fara restu de problem pe care le-am avut pana cum)respectiv 20.400km actual sa trepideze de zici ca esti la vibro masaj
                              Cat despre exploatare nu se pune in discutie,picior de lemn nu am pe seama ce vechea dacia are ambreiajul origina si face fix 10 ani si peste 500.000km tot de noua cumparat si acum a inceput sa oboseasca
                              dar cum se intampla de fiecare data cand apelezi la garantie incep X motive pentru a nu schimba,repara
                              P.s.sunt colegi pe forum care au primit explicatii stupefiante de la "inginerii " ,gen este normal sa ai motorul "manjit de ulei" pentru a nu schimba o amarata de conducta de la turbo.
                              Last edited by bobbyred; 22 April 2015, 14:17.
                              Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

                              Comment


                              • Dacia va folosi in continuare ce materiale crede de cuviinta, profitul e tot ce conteaza, ca maine poimaine nu mai cumpara lumea nici Logan ci biciclete.
                                Multi au zis ca Logan 2 e o evolutie fata de primul model, se pare ca nu e valabil si la nivelul tuturor materialelor folosite.
                                Last edited by mr.K; 22 April 2015, 14:25.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google