Probleme Tehnice Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • a vrut sa spuna ca e finisare proasta a caroseriei din fabrica.
    fie chederul nu e montat bine, fie sub el e o imbinare proasta care il impinge prea in afara, fie pe portiera e o imbinare necorespunzatoare care e in afara cotelor si freaca pe cheder.
    ia uita-te la vopseaua de pe portiera in zona respectiva. mai are luciu?

    Comment


    • La finisari jalnice din fabrica, Dacia e campioana. Oare cele de export sunt mai rasarite?


      Sent from mobile
      Keep walking...

      Comment


      • Ozenel: in coltul portierei, acolo unde freaca de cheder, vopseaua este foarte lucioasa (daca mai este vopsea si nu tabla polisata 9 luni in continuu la fiecare dechidere a portierei). Am observat ca, chederul, in portiunea care acopera marginea parbrizului este ca o aripa care vine un pic peste parbriz. Adica nu este prins in nimic si se misca liber, el fiind prins de caroserie in partea inferioara (ca reper, daca vezi cercul rosu facut de mine ca pe un cadran de ceas, chederul este prins de caroserie intre orele 3 si 6).

        Si repet: aceeasi problema (frecare cu portiera) este si pe partea dreapta si pe partea stanga a masinii la ambele usi din fata si in acelasi loc.

        Comment


        • Originally posted by dangun03 View Post
          Salut

          Aseara am vazut o problema la chederele de la usile fata. Sunt frecate in partea de jos langa parbriz, de usa, asa cum se vede in poza. M-am uitat la usi cand sunt inchise si par aliniate bine, nu sunt lasate si se inchid bine.

          Mai are cineva problema asta?

          Verifica si usa pe interior(pe pargina,nervura), vopseaua este inca acolo ! ! !
          Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

          Comment


          • asa e la toate. e greseala de proiectare, nu e nimic stramb.

            Comment


            • La mine nu mai e vopsea in zona respectiva. E caz de garantie?

              Comment


              • Usa freaca de cheder si in coltul de sus, unde vine buza aia peste plafon, deschide ti usile si uitati-va.

                Comment


                • La mine aceeasi situatie la usa dreapta-la usa sofer este in regula.

                  Comment


                  • Buna ziua,
                    Nu stiu daca postez unde trebuie,dar in opinia mea asta e o problema tehnica.Mai exact de 3 zile am observat la plecarea de pe loc in viteza 1 si cate o data in viteza a 2-a un pocnit/pocanit exact dupa ce accelerez in viteza 1 si schimb in viteza a 2-a mentionez ca se si simte in pedala de accelerare o mica lovitura.mentionez ca nu am nimic prin usi sau portbagaj care sa se miste.A mai întâmpinat cineva asa ceva?Aveti idee ce poate fi?

                    Comment


                    • Cand pleci de pe loc ai frana de mana lasata complet ?
                      sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                      Comment


                      • Da este lăsată complet

                        Comment


                        • Buna seara.De cateva zile ,in urma ploilor care au cazut am constatat ca pe podea,pe locul pasagerului din spatele soferului s-a adunat foarte multa apa (baltea peste mocheta si era apa curata)Am ridicat bancheta spate si sub aceasta era apa.Am verificat si in prtbagaj unde mocheta era uda pe partea stanga in special dar prezenta umezeala si pe partea dreapta.Daca cineva a mai avut probleme asemanatoare si a gasit vreo solutie il rog sa ma ajute cu niste sfaturi.Va multumesc.

                          Comment


                          • pt portbagaj, sunt niste extractoare (nu se vad, trebuie data bara spate jos) care au o garnitura de jur imprejur. acea garnitura crapa/se rupe, nu mai etanseaza cum trebuie si apa patrunde acolo. solutia optima este siliconarea acelor garnituri. e o problema arhicunoscuta inca de la prima generatie

                            pt mocheta, probabil ca apa se prelinge pe langa chederele de la portiera sau e posibil sa fie infundate niste scurgeri din zona colectarii aerului pt sistemul de climatizare, sub acel plastic unde e si vasul de spalare pt parbriz..

                            Comment


                            • A plouat cu galeata azi la buzau, am pus mana acum pe sub covorase pe mocheta, e uscat peste tot.

                              Comment


                              • Multumesc pentru raspuns Cristi.Am vazut clipul video cu schimbatul garniturii acelor extractoare din portbagaj.Precizez ca masina a stat pe loc de cateva zile,aerul conditionat nu a functionat iar apa s-a prelins din portbagaj pe sub bancheta spate numai pe locul pasagerului stanga spate,doar acolo baltea apa pe mocheta.(la roata de rezerva nu e gram de apa)

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google