Probleme Tehnice Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • eu am obsevat mai demult. si nu m-am ingrijorat.
    Computer, did we bring batteries?... Computer?...

    Comment


    • Garantie! Se schimba balamalele.

      Trimis de pe al meu K013 folosind Tapatalk
      „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

      Comment


      • de ce sa le schimbe? doar functioneaza foarte bine.
        Computer, did we bring batteries?... Computer?...

        Comment


        • Și eu am observat.nu mă deranjează cu nimic.......momentan..

          Comment


          • Ce trebuie sa fac pentru a posta link-uri ?

            Comment


            • Referitor la usa unde freaca,se repozitioneaza (ori cu schimb balama,ori doar cu reglaj) plus schimb cheder si eventual retus vopsea (daca a sarita,cazul meu ).
              Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

              Comment


              • Unde a frecat s-a luat vopseaua foarte putin!Usa pare aliniata ok!

                Trimis de pe al meu GT-I9300 folosind Tapatalk

                Comment


                • Asa este si la mine, raspunsul reprez a fost schimbarea balamaleor pe garantie. Aveam acordul(ok) Dacia.
                  Reglajul este o amanare a interventiei. Eu am refuzat/amanat reparatia din motivele cunoscute, nu le mai repet. Povestea este pe aici, in thread.
                  „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                  Comment


                  • - si eu am vopseaua luata in coltul usii respective. Dar nu ma complic
                    sigpic

                    Comment


                    • Dacia ar cam trebui sa renunte pe viitor la tipul asta de caroserie unde portierele vin "peste" caroserie ca sa zic asa , putine masini noi am vazut cu tipul asta de usi , si la Logan 1 e problema asta cu lasat urme pe chederul extrerior.
                      sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                      Comment


                      • Originally posted by sorin74ivn View Post
                        Ieri am obse[ATTACH]508025[/ATTACH]rvat,un colt al usii a mancat din garnitura![ATTACH]508024[/ATTACH]
                        O sa para ciudat ce va zic, dar asa mi s-a spus de la service. Atunci cand este spalata masina la spalatorie, cu presiune, aceste minunate chedere se ridica si astfel usa atinge de ele. Dupa fiecare spalare, apasati pe chedere in zonele problematice.

                        Am fost in service pentru aceasta problema, atingea usa de cheder inainte de a merge la service. A apasat pe cheder si usa nu mai atingea de el.

                        Comment


                        • Atinge si cu ele presate, trebuie ridicata portiera care a fost "reglata prin trantire" in fabrica, atunci nu o sa mai fie in linie, nasol. Faceai scandal cand ridicai masina de noua, se vedea cu ochiul liber ca nu erau in linie.

                          Trimis de pe al meu K013 folosind Tapatalk
                          „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                          Comment


                          • La mine a atins in dreapta incat s-a luat vopseaua pe colt => retus+reglat pe garantie
                            Pe stanga atinge putin, am sesizat asta prin aprilie. Am verificat zona acum vreo 2 saptamani si vopseaua e ok.

                            Comment


                            • Am fost ieri la reprezentanta,i-au facut poze si asteapta raspunsul de la Dacia!Le-am spus si de scaun!Problema cu balansarea scaunului sofer este doar la modelul cu ridicare pe verticala!

                              Trimis de pe al meu GT-I9300 folosind Tapatalk

                              Comment


                              • Se vor schimba culisele cu totul pe garantie,eu le-am schimbat deja acum este OK.
                                Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google