Probleme Tehnice Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Am fost azi dimineata la service sa reclam problema cu faza scurta. A fost schimbat blocul de lumini pe loc, fara nici un comentariu. Acum totul e ok, sper ca acesta sa nu se mai arda.

    Oare nu este posibilitatea de a monta un releu inainte de maneta sa ii lungim viata?

    Comment


    • Daca defectiunea este de tip mecanic, degeaba pui releu, la fel o sa faca dupa x actionari, daca este de tip electric, contacte incalzite si topire plastic, deformare, atunci da solutia, este un releu. Parca Stoicanu a disecat un bloc lumini defect, cine stie, se poate intampla sa fie amandoua tipuri de defecte.
      „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

      Comment


      • releul il pui intre maneta si far...
        Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

        Comment


        • Originally posted by maryan90alex View Post
          Salutare,
          Odata cu venirea iernii am observat ca incalzirea pt. picioare in dreptul soferului este mai slaba decat cea a pasagerului. Cand spun 'mai slaba', ma refer la faptul ca mi-au 'degerat' picioarele . Masina are 3000Km
          asa e si la mine si asa era si la primul logan detinut...
          sigpic

          Comment


          • Originally posted by pilifida View Post
            asa e si la mine si asa era si la primul logan detinut...
            Eu am rezolvat problema prin confectionarea "conului" prezentat in videoclipul de mai sus.

            Comment


            • Poti pune un desen cu cote, sa nu mai experimentez si eu, sa mearga din prima?
              Multumesc.
              „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

              Comment


              • Ar fi perfect !

                Comment


                • În video, ai link cu fișierele autocad pentru burlan. Atenție, că e format A3
                  Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                  Comment


                  • Tub aer ventilatie pedalier sofer

                    Tub aer ventilatie pedalier sofer. Fisierele cu schita postate de neamt (se imprima 1:1 fie 1xA3, fie 2xA4 care se lipesc).
                    Attached Files

                    Comment


                    • Multumesc! Nu am urmarit tutorialul pana la capat si nu am stiut ca este un link de download. L-am listat , sunt curios ce o sa iasa.
                      „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                      Comment


                      • mai bine puneai un capat de tava cu aerator, puteai sa dai caldura pe un picior sau pe celalalt, mai mare sau mai mic debitul....
                        Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                        Comment


                        • Originally posted by einstein1984 View Post
                          mai bine puneai un capat de tava cu aerator, puteai sa dai caldura pe un picior sau pe celalalt, mai mare sau mai mic debitul....
                          E cam periculos cu tevi pe sub bord.Daca iti cad in momentul cand pui o frana?.cartonul se turtește!

                          Comment


                          • Nu s-a turtit hârtia de 80 și se turtește cartonul de 2mm stratificat(e de cutii)

                            Rușii sunt mai inventivi, tevi de plastic, burdufuri, etc

                            Aruncați un ochi prin mașină, studiați, măsurați și reveniți cu impresii.
                            Attached Files
                            Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                            Comment


                            • Exact cam pe acolo eram cu ideea, la un tub, furtun gofrat, instalatii, am abandonat pt ca eu nu am conductele incalzire spate si mai mult dauna circulatiei aerului. Poate la vara am sa pregatesc masina pt iarna daca am chef, acum prefer sa "stau dupa soba" cu un vin fiert.
                              „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                              Comment


                              • Pe de alta parte, pe mine ma enerveaza, acum iarna, ca se incalzeste foarte tare acel spatiu de depozitare din spatele suportului de pahare (de sub bord) si chiar suportul insusi! Nu poti pune telefonul acolo ca prajesti oua pe el dupa un timp, mai ales unul cu carcasa metalica! Sau nu poti tine o cutie de cola rece ca se face ceai instant...

                                O fi mai bine la vara, cand o sa sufle rece de la A/C...
                                Last edited by claudius_log; 7 January 2016, 09:59.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google