Probleme Tehnice Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Am mai scris eu si in trecut ... tubulatura este facuta la Oradea.

    By phone ... using Tapatalk and Samsung S5!
    sigpic
    This is My Ride!
    !Visit and enjoy!

    Comment


    • Multumesc
      Se pot cumpara numai la reprezentanta?

      Comment


      • Alternativa http://www.loganclub.ro/forum/vand_d...t38097p61.html

        Comment


        • Se imbunatateste incalzirea la picioare sofer/pasager daca se monteaza conductele alea catre locurile din spate?

          Comment


          • Da, si eviti incalzirea excesiva a bordului.


            Sent from my iPhone using Tapatalk

            Comment


            • Originally posted by cosming View Post
              Tubulatură aer pasageri spate
              dreapta conducta incalzire 279304511R 10,72e+tva
              stânga conducta incalzire 279318256R 10,72e+tva
              necesită agrafa mentinere 7703077177 1,16e+tva x2 bucăți

              Vreau sa imi comand si eu
              Apropos de aceste coduri: am vorbit cu cineva de la un magazin de piese auto si a verificat in nu stiu ce baza de date de la uzina si a gasit conductele amandoua dupa coduri. In schimb, agrafele de mentinere nu apareau dupa codul asta si el zicea ca trebuie sa le vada si daca sunt cu stoc zero. Nu vreau sa-l supar pe torq - stiu ca el le-a postat - dar sigur este bun codul pentru agrafe?

              Comment


              • Originally posted by dangun03 View Post
                Nu vreau sa-l supar pe torq - stiu ca el le-a postat - dar sigur este bun codul pentru agrafe?
                Sigur este bun codul, doar ca, daca vrei, poti desface o agrafa care mentine mocheta la locul ei (vezi zona filtrului de polen, zona acceleratiei, in dreapta, langa consola). Aceleasi agrafe iti trebuie si la conducte.

                Comment


                • Agrafe de mocheta, de carenaj... masori ca sa stii ce sa ceri de la Piese auto


                  Sent from my iPhone using Tapatalk

                  Comment


                  • Am inteles. Multumesc pentru raspuns. Si asa am o agrafa care tot iese de la locul ei la pasagerul din dreapta, cea care tine mocheta pe partea stanga-sus, in spatele consolei aproximativ,, asa ca o iau si ma duc sa o verific "la ochi" cand iau conductele.

                    Comment


                    • Deci, agrafele se pot pune și după montarea tubulaturii care oricum stă pe poziție fiind ținută și de mochetă.

                      Codul e bun, dar cum majoritatea caută după VIN (neștiind să caute după tip vehicul TCe=L8MA) mașina neavând tubulatura nu apar nici agrafele, iar agrafele sunt cele de mochetă nu de carenaj.
                      Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                      Comment


                      • Arafa trece prin marginea (capatul)conductei si se fixeaza in caroserie. Daca arunci un ochi sub scaun poti vedea mocheta decupata unde vine capatul conductei si cu putina insistenta dai si de locul unde tb infipta agrafa. Spor.


                        Sent from my iPhone using Tapatalk

                        Dar aia de carenaj ce are?


                        Sent from my iPhone using Tapatalk
                        Last edited by O.Vasile; 9 January 2016, 12:42. Reason: Automerged Doublepost

                        Comment


                        • Diametrul "pălăriei" e mai mare.
                          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                          Comment


                          • Da. Poate nu o ia chiar pe cea mai mare.


                            Sent from my iPhone using Tapatalk

                            Comment


                            • Originally posted by maryan90alex View Post
                              Salutare,
                              Odata cu venirea iernii am observat ca incalzirea pt. picioare in dreptul soferului este mai slaba decat cea a pasagerului. Cand spun 'mai slaba', ma refer la faptul ca mi-au 'degerat' picioarele . Masina are 3000Km
                              Eu am aceeasi problema, insa la mine se pare ca in loc sa cupleze pe picioare arunca aerul pe parbriz, uneori... am impresia ca e in functie de temperatura probabil nu agata vre-un plastic cum trebuie, daca s-a incalzit in loc de picioare da pe parbriz, cand e inca rece in masina in general cupleaza bine

                              Comment


                              • Incearca sa vezi ce spun astia de la garantie Dacia, nu este normal, comenzile sunt pe cabluri, o fi sarite, dereglate?
                                „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google