Probleme Tehnice Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Culmea e că, ăla care nu are TCe, nu are X52 și posibil chiar nu mai are Dacia înjură... Dacia.

    Se pare că mentalitatea (complet idoată) dacă eu nu am, să moară și capra vecinului, nu dispare și pace...


    Și da guvernul e de vină dacă mașina ta nu merge bine după o tură pe drumurile patriei întreținute de guvern.
    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

    Comment


    • Macar nu-s platit de Dacia, ca altii.
      Și da guvernul e de vină dacă mașina ta nu merge bine după o tură pe drumurile patriei întreținute de guvern.
      Fix de aia se duce lantul.
      Si sigur ca guvernul are vina lui, dar nu pentru lantul de distributie de la 0.9, uleiul halit de 1.2 si alte bube ale Dacia.

      Se pare că mentalitatea (complet idoată) dacă eu nu am, să moară și capra vecinului, nu dispare și pace...
      Mentalitatea ta e complet idioata, ca te multumesti in continuare cu putin din ce ofera Dacia, cand ar putea sa nu-si mai bata joc de clienti. Mai incerci sa convingi si pe altii ca orice problema e nesemnificativa.

      Cat despre mine, nu mi-as cumpara in prezent nici tsi, nici tce. Am o jena.
      Asa ca, n-are decat sa fie capra vecinului oricat de grasa si frumoasa, ca oricum e ceva putred la ea.
      Last edited by mr.K; 27 April 2016, 21:12.

      Comment


      • Tocmai, că nu se duce lanțul... dar e greu de înțeles.

        Mă mulțumesc cu ce am nu cu cioara de pe gard. Clienți trebuie să-și poarte singuri de grijă, nu forumul și nici X sau Y de pe forum.

        Dacă ai ești obișnuit cu merge și așa(sindromul Miorița), evident că nu îți vei cere drepturile de consumator de bună credință(=nu strică el apoi se duce în reprezentață - exemple sunt destule pe forum)

        Cât despre "... n-are decat sa fie capra vecinului oricat de grasa si frumoasa, ca oricum e ceva putred la ea" oare? Poate vecinul muncește mai mult ca tine.

        Și nu, deși așa pare, nu lucrez la Dacia.

        On Topic: Problema cea mai mare a X52-ului e că e Dacia.
        Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

        Comment


        • tsi-urile in prezent nu mai au nici o problema. sunt pe curea garantata 240.000, adica mai mult decat tine lantu la dacia de ex ), de vreo 2 ori jumătate asa

          daca nu vrei turbo pe benzina, oferta e extrem de limitata: ai ceva la pe Hyundai-kia (1.6gdi, sau 1.2/1.4 simple, aspirate) sau niste aspirate mai sofisticate pe la mazda, skyactive, si 1.8-u de la honda daca mai exista. in rest nu prea mai ai nimic aspirat pe benzina. doar sce de la renault si 1.33 sau 1.6 valvematic de la toyota

          mie mi-a placut totusi tce-u de pe sandero, când am facut test drive cu el, nu-mi place problema cu lantu insa

          probabil ca asta se rezolva cu un ulei mai bun si cu schimburi dese , si atunci rezista si lantu cum trebuie


          sa vedem cu ce se prezinta dacia in toamna la salon, ma refer la facelifturi, ca mi s-au lungit urechile de când tot astept ceva nou )
          Last edited by cristi....; 27 April 2016, 21:45.

          Comment


          • Nu lucrezi la Dacia, ci pentru Dacia.

            Tocmai, că nu se duce lanțul... dar e greu de înțeles.
            Ce tot o dai pe langa visin, patina aia de la ce e, de la roata?
            Dacă ai ești obișnuit cu merge și așa(sindromul Miorița), evident că nu îți vei cere drepturile de consumator de bună credință
            Deci asta e soarta clientilor Dacia, sa stea prin reprezentante, sa-si toceasca nervii, ca sunt cetateni europeni si au drepturi.
            Ambreiaj de kkt, distributie, ulei pe la motor, si toate astea sunt considerate normale, sau cel mult niste mici incoveniente de catre unii ca tine.
            Poate odata si odata, o sa invatati ce inseamna o MASINA.
            Ca nu putea sa vina alt investitor la Mioveni, au dat handicapatii tehnic de francezi spaga si iar ne tin pe loc inca vreo cateva decenii.
            Care dracu mai avea motoare E3 in 2006?
            Last edited by mr.K; 27 April 2016, 21:50.

            Comment


            • sau facut cum fac chinezii: isi distrug masinile de sute de mii de euro cu ranga sau cum a facut un posesor de audi a7 nemultumit, a facut antireclama la audi

              la dacia pe când imbracat o masina, dintre posesorii nemultumiti, in antireclame?



              uite asa

              mesaje de genu: rugineste 100%, ii cade lantu la 98 de mii, etc etc, da cu ulei samd




              luati si voi o bata si gata oricum, daca are casco si mai putin de 3 ani, despagubirea e la valoarea de nou...
              Last edited by cristi....; 27 April 2016, 21:53.

              Comment


              • Bai ce nenorocire! A picat un lant de distributie deci asta inseamna cu SIGURANTA, ca vor pica toate!!
                Vai de capu' meu....

                Comment


                • E de ajuns sa pice al tau si o sa-ti schimbi parerea.

                  Comment


                  • Pana nu te vezi cu problema in fata, e ușor sa fii la distanță, crezând că ție nu se poate întâmpla. Când dai de ele, abia atunci începe greul, dacă ai garanție ești norocos, altfel te cam costă acel lanț vreo 2700 ron.

                    Comment


                    • Mi se pare mie, sau cineva trolleaza, p-acilea?
                      Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                      Comment


                      • mr. K, aris, bine, cand o sa pice al meu, o sa scriu aici ca sa aveti si voi de ce sa va bucurati!
                        Come on, get a life!

                        Comment


                        • Originally posted by IancuMIC View Post
                          Mi se pare mie, sau cineva trolleaza, p-acilea?


                          Sunt vre-o cativa.....nu stiu de ce nu se iau masuri cu ei....

                          Comment


                          • Cel mult unii neaga realitatea.

                            mr. K, aris, bine, cand o sa pice al meu, o sa scriu aici ca sa aveti si voi de ce sa va bucurati!
                            Sunt sigur ca n-ai sa scrii nimic rau de Dacia.
                            Nu se bucura nimeni. Toti sar sa-l convinga ca e un fleac orice problema.

                            Come on, get a life!
                            Sa-mi iau o Dacia?
                            Last edited by mr.K; 27 April 2016, 22:04.

                            Comment


                            • Kitul de distribuție la TCe
                              130C12345R
                              328e adică 1465 RON
                              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                              Comment


                              • Si se monteaza singur?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google