Probleme Tehnice Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • @Fanez: cotul de 90 din plastic trebuie să fie aproape(cât permite furtunul de pe el)în prinderea de pe capotă nu liber!
    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

    Comment


    • Voi aveti probleme cu displayul de la radio? Cand este f cald afara si implicit in masina, banda rosie care iti indica unde se situeaza cursorul se vede in dungi care clipocesc, cand se lasa racoare inca se mai observa dar foarte putin.
      Mi s-a ars si unul din cele doua becuri ce lumineaza consola(becul din zona selectorului de aer cald/rece).

      Comment


      • Originally posted by hasserro View Post
        .
        Mi s-a ars si unul din cele doua becuri ce lumineaza consola(becul din zona selectorului de aer cald/rece).
        Treci pe leduri, dai masina la remat si alea nu au moarte.
        Captain of the black pearl

        Comment


        • Originally posted by t0rquemada View Post
          @Fanez: cotul de 90 din plastic trebuie s fie aproape(cât permite furtunul de pe el)în prinderea de pe capot nu liber!
          O sa-l prind maine mai bine. Se vede pe furtun urma de la prinderea aia dar incepuse ploaia si n-am mai avut chef de detalii.

          Comment


          • Au taiat din costuri si la amaratul ala de furtun. N-am auzit de un caz asemanator la L1.

            Comment


            • AC-ul nu mai raceste corespunzător. Luni voi merge la Meridian Vest pentru constatare, probabil este senzorul buclucas.

              Comment


              • Originally posted by mr.K View Post
                Au taiat din costuri si la amaratul ala de furtun. N-am auzit de un caz asemanator la L1.
                Au vrut sa taie din costuri si din greseala au taiat din furtun [emoji1]

                Comment


                • Torque ai scris asa
                  "cotul de 90 din plastic trebuie să fie aproape(cât permite furtunul de pe el)în prinderea de pe capotă nu liber!"

                  Nu au taiat nimic , trebuie doar repozitionat un pic mai sus cotul spre prinderea de pe capota.
                  Ca in poza.
                  Attached Files
                  Last edited by GFN; 19 August 2016, 22:09.
                  Captain of the black pearl

                  Comment


                  • N-ai inteles. Torq a zis exact ca tine, ca trebuie repozitionat furtunasul ala cum ai aratat in poza. Dupa ce am verificat ce anume e infundat pe acolo (nu e nimic infundat), am coonstatat ca furtunasul ala n-ajunge in vas. Daca vasul nu e full, nu mai stropeste, ca si cum ar fi gol. Cand am completat a intrat cam juma' de litru, apoi a mers, dupa ce a scazut lichidul cu vreo juma' de litru n-a mai mers. Am in bidon destul de mult lichid, daca bag degetul il ating, iar cand am suflat pe furtunasul ala am suflat in gol, normal trebuia sa faca bulbuci in lichid. De aia am zis ca nu e pus bine sau e prea scurt. Era pozitionat corect inainte sa-l desfac eu sa verific cum am zis mai sus.

                    Comment


                    • Pai furtunul nu are cum sa intre direct in vas, ca nu mai are cine sa impinga lichidul pe teava, el intra in stutul pompei de lichid de parbriz
                      Am poza dar nu se vede prea bine, dar este si poza cu pompa.
                      Furtunul nu este scurt l-ai indesat tu acolo in grila aia , crezand ca se duce in vas.
                      Problema este ca duzele fiind mai sus in timp lichidul revine in vas iar dupa ceva vreme cand spritezi trebuie sa astepti pana lichidul revine pe circuit.
                      Attached Files
                      Last edited by GFN; 19 August 2016, 22:51.
                      Captain of the black pearl

                      Comment


                      • @Fanez, meri cu mașina la garanție sa te rezolve cu furtunasul .

                        Comment


                        • N-am indesat nimic. Nu merge nici indesat nici tras afara. Banuiala mea este ca a iesit din pompa, dar daca vasul e full stropeste, asta nu-mi explic. Nu-mi incape mana sa ajung sub vas cumva prin zona.
                          Singura solutie e sa ma duc la service, cum zice aris.

                          Comment


                          • Originally posted by GFN View Post
                            ...
                            Problema este ca duzele fiind mai sus in timp lichidul revine in vas iar dupa ceva vreme cand spritezi trebuie sa astepti pana lichidul revine pe circuit.
                            Nu revine nimic. O fi pompa dezamorsata sau cumva, ca motorasul bazaie dar nu vine apa.

                            Comment


                            • Am patit cand lichidul este mai scazut in vas sa nu stropeasca din prima dar dupa cateva secunde s-a amorsat pompa si a inceput sa spriteze.
                              Eu zic ca asa ceva ar rezolva problema adica o supapa de sens pentru lichid de parbriz, si Bombardierele(metrourile) au asa ceva ca sa nu se dezamorseze circuitul.
                              Attached Files
                              Captain of the black pearl

                              Comment


                              • Poti incerca Fabian,eu am montat ceva similar (vezi My ride ) si chiar face treaba

                                Spor!
                                Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google