Probleme Tehnice Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ciresel, unde iti speli masina? Ai fi uimit sa afli ca de la spalatul masinii iti raman multe zgarieturi fine
    Daca ai doar 2 fire, e airbag-ul

    Comment


    • buna .
      sub scaun sofer am dou mufe una verde si una neagra
      sub scaun pasager (dreapta fata) am doua mufe negre mari si doua mufe mai mici una neagra i una gri.
      as pune si vreo 2 poze dar nu stiu pt ca sunt incepator pe forum

      Comment


      • Ce de mufe sub scaunul din dreapta.
        Banuiesc ca una este airbag-ul una centura si una senzorul de presiune si a patra nu stiu.
        Enu nu am decat una singura pe dr.
        Pe stg sunt 2 una centura si una airbag-ul ca nu are nevoie de senzor de presiune ca doar nu o merge masina singura.
        sigpic

        Comment


        • Eu am sub scaunul soferului 2 mufe: una verde si una neagra.
          Sub scaunul din dreapta am una singura neagra.
          Ce inseamna asta ?
          "Nimeni nu scapa virgin, viata le-o trage la toti."
          "Parerile-s ca gaurile din cur , toti au cate una."

          Comment


          • Mufa neagra = airbag lateral
            Mufa verde = senzor centura
            Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

            Comment


            • A observat cineva ca nu exista sau cel putin la mine nu se aprinde becul atunci cand apas dezaburitorul ... se aprinde la cineva ?

              Comment


              • da...are un beculet minuscul exact pe butonul pe care apesi! in bord parca nu apare nici un martor!
                Keep walking...

                Comment


                • poi in bord ma refer .... ca nu mi se aprinde nimic desi exista .... e imposibil sa nu fie .... oricum sunt multi dorei prin serviceurile dacia

                  Comment


                  • Iti recomand sa citesti manualul de utilizare. NU exista martor dezaburire activa IN BORD, ai doar un martor pe buton.

                    Ca idee avem in bord(turometru) un martor pentru TPMS (tire-pressure monitor system) dar se pare ca e inactiv.
                    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                    Comment


                    • oricum butonul sta aprins 10 min si se inchide automat ..... smechera asta :P

                      Comment


                      • pai doar nu vrei sa functioneze non stop?! isi face treaba si apoi intra pe off! eu salut lipsa martorului in bord...la loganul ph2 era chiar deranjant!
                        Keep walking...

                        Comment


                        • Originally posted by t0rquemada View Post
                          Mufa neagra = airbag lateral
                          Mufa verde = senzor centura
                          Si mufa pt incalzirea in scaune care e ?
                          "Nimeni nu scapa virgin, viata le-o trage la toti."
                          "Parerile-s ca gaurile din cur , toti au cate una."

                          Comment


                          • avem asa ceva? mufa de incalzire scaune?!
                            Keep walking...

                            Comment


                            • Cea verde.
                              Mufa verde are loc de 4 fire, dar sunt prezente doar 2.
                              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                              Comment


                              • Ce bine ar fi sa putem activa avertizare de roata desunflata.
                                In principiu nu ar trebuii sa fie greu numai da aiba softul in bibilica calculatorului.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google