Probleme Tehnice Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Beep-ul tine doar o secunda.

    Comment


    • vezi la centura de siguranta....eu am pus ceva bagaje pe locul din dreapta si chitaia in draci !
      Keep walking...

      Comment


      • Scaunul din dreapta nu are senzor de presiune.
        sigpic

        Comment


        • Stoicane daca-ti zic ca am pus ceva cumparaturi pe scaunul din dreapta si chitaia senzoru de centura! si cand e cineva in drepta, daca nu-si pune centura face ca toti dracii!
          Keep walking...

          Comment


          • Interesant ... si la mine exista senzor de presiune doar pe scaunul soferului - in dreapta nu exista.
            Daca beepul ar fi de la centura ar trebui sa i se aprinda si martorul de centura de pe consola, iar colegul spunea ca nu se aprinde nimic in bord.
            sigpic
            This is My Ride!
            !Visit and enjoy!

            Comment


            • ba da`o dreaq! la tine florine daca e cineva pe locul din dreapta nu canta instalatia de brad? la mine urla si becul respectiv e aprins! nu zic ca am pus o punga cu ceva cumparaturi si incepuse sa ma dispere sunetul! or` fi montat din greseala si pt scaun pasager!
              Keep walking...

              Comment


              • Si la mine se intampla la fel ca la jonnie. Eu, ca sofer, aveam centura pusa, in dreapta mea pasagerul nu avea centura pusa si a inceput sa piuie. Dupa ce si-a pus centura, acel piuit s-a oprit. Cand sunt singur, nu piuie si pt pasager

                Comment


                • La mine e ca la Florin ! Doar pentru sofer.
                  "Nimeni nu scapa virgin, viata le-o trage la toti."
                  "Parerile-s ca gaurile din cur , toti au cate una."

                  Comment


                  • ciudat aspect! nu inteleg de ce o fi asa! bazil tu cred ca ai aceeasi echipare ca si Cristi!
                    Keep walking...

                    Comment


                    • Laureat 1.2 produsa pe 9 Mai 2013
                      "Nimeni nu scapa virgin, viata le-o trage la toti."
                      "Parerile-s ca gaurile din cur , toti au cate una."

                      Comment


                      • Maine o sa fac o plimbare cu masina, s-ar putea ca beep-ul sa fie din cauza ca am tinut portofelul pe scaunul din dreapta, asa sensibil sa fie reglat senzorul de presiune cum a zis si M.Florin.

                        + mai pun si telefonul cateodata pe scaunul din dreapta.... "maine o sa fac test sa vad..."
                        Last edited by Nairda23; 20 October 2013, 00:50.

                        Comment


                        • Ambiance 1.2. Ca sofer aveam centura pus. Pasagerul din dreapta nu o avea. Dupa ce am plecat de pe loc (~20km/h cred) a inceput sa piuie si sa clipoceasca martorul de centura (era aprins, dar odata cu sunetul a inceput sa "clipoceasca"). Dupa ce a pus-o, s-a oprit.

                          Comment


                          • Si la mine suna pentru pasager... intr-o seara am pus tableta pe scaunul din dreapta si a inceput sa sune...

                            Comment


                            • Ce chestie.
                              Inseamna ca masinile 2012 nu au aceasta optiune.
                              sigpic

                              Comment


                              • Probabil ca asta e explicatia. Cand am montat incalzirea in scaune am remarcat ca pt scaunul soferului exista cablaj pana in carcasa de prindere a centurii, iar pentru scaunul din dreapta nu exista cablaj.
                                Am verificat si in manual ... nu este specificat nimic de beep-ul pentru scaun pasager - se face referire doar la centura soferului.
                                sigpic
                                This is My Ride!
                                !Visit and enjoy!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google