Probleme Tehnice Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Aceeasi problema am avut si la L1...ma mir ca nu au fost in stare sa rezolve dupa atatia ani...

    Comment


    • Ce sa rezolve, saraciile alea de "branhii" intra la capitolul consumabile deja. , Cca. 70 lei per bucata, la reprezentanta.
      Odata de 2-3 ani, se cer schimbate pt. ca buretele-garnitura perimetral coace / se deterioreaza probabil de la sare, noroi, apa si tot ce mai antreneaza roata.
      Apropos de asta, tre' sa le mai verific si io ca au trecut vreo 3 ani de la ultima inlocuire a lor.

      Comment


      • Mai, eu am fost o data la ei si ...au rezolvat pe garantie si mi-au zis ca daca e mai intampla ö sa punem silicon". Peste un an iar...asa ca nu stiu ce au facut dar am gasit masina manjita de silicon. de atunci au trecut vreo 4-5 ani si e ok.....

        Comment


        • in mare se pune mastic, nu silicon. Masticul Ala asa moare, nu mai intra apa niciodata pe langa el, daca schimbi aerisitorul, dupa vreo 2 ani se coace si intra iar apa in masina.
          laureate 1.5l, albastru marin

          Comment


          • Halal reprezentanta, halal remediere...da-i cu silicon de baie.
            Mai ales ca se schimba pe garantie. De 10 ori pe an daca e nevoie.
            Singura rezolvare eleganta, curata, de efect, cum vrei sa-i zici, este inlocuirea cand se impune.
            Vorbim de masini noi...ca ;a noi astia cu masini de 10 ani+ merge si-o carpeala cu mastic/silicon.

            Comment


            • a mea face 3 ani in octombrie si tot mastic are. Decat sa dau bara jos de 10 ori, mai bine pun mastic si nu mai am treaba niciodata, acum fiecare face ce vrea .
              laureate 1.5l, albastru marin

              Comment


              • Nu dai bara jos ca sa le schimbi, bagi mana pe dedesupt, pe langa carenaj si pe pipaite se schimba f. usor. In 5 min. maxim, ti le-am schimbat pe amandoua.
                E ca la becurile de pe fata, operatiune care se face pe NeVe.
                Ca sa pui mastic, probabil a trebuit sa dai bara jos.

                Comment


                • Poate la X90, la X52 au capac prins în nituri, operațiunea nu e chiar simplă mai ales dacă nu ai vazut ce e acolo
                  Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                  Comment


                  • Nu stiam ca e alt sistem de prindere la X52.
                    La X90 clipseaza in 2 locuri (sau erau 4...), in laterale si gata.
                    Last edited by Kojak; 24 April 2017, 22:27.

                    Comment


                    • Originally posted by stoicanu View Post
                      Cel mai probabil prin partea dreapta intra
                      Au colegii rezolvarea


                      Sent from my iPhone using Tapatalk
                      Masina n-a cumparat-o de la colegi, ci de la o firma ce castiga ceva parale.


                      Da...s-a discutat mult pe aici
                      In sensul ca unii ca mine au zis ca intra apa in taraboanta, iar altii ca tine au zis ca visez.

                      Apa intra in portbagaj. A mai întâmpinat cineva aceasta problema?apa intra pe la aerisiri portbagaj , montate sub spoiler spate.
                      Daca ai garantie, nu bricola nimic pe acolo, calare pe cei de la reprezentanta si la VC. Cat te tin nervii.
                      Cand nu te mai tin, vinzi masina si nu-ti mai cumperi niciodata Dacia.
                      Last edited by mr.K; 24 April 2017, 22:28.

                      Comment


                      • Originally posted by t0rquemada View Post
                        Poate la X90, la X52 au capac prins în nituri, operațiunea nu e chiar simplă mai ales dacă nu ai vazut ce e acolo

                        foarte corect, acolo este capac peste aerisitor cu 2 nituri. Sa nu mai zic ca daca nu pui mastic si pe la nituri, va intra apa si pe acolo. Pentru ca niturile de fabrica sunt mai late, iar cele montate ulterior sunt mai inguste...
                        laureate 1.5l, albastru marin

                        Comment


                        • Mai...in principiu, cu salariul mediu pe aconomie din RO nu iti permiti masina noua. Si daca ai norocul sa castigi ceva mai mult, poate reusesti cu greu sa iei o dacie....

                          Comment


                          • cine vrea sa care si porcu si soacra in acelasi timp , sa pescuiasca (prin portbagaj) , sa fie in siguranta (doar conducand preventiv si facand multe cruci) , sa aiba garantie pe hartie , noroc ca-si permite.

                            altfel mai sunt variante in aceeasi bani.
                            o/____\o
                            (i)
                            .........

                            Comment


                            • Da...este discutabil si e bine sa respectam deciziile fiecaruia....

                              Comment


                              • Consum de ulei.
                                Este cineva care a rezolvat aceasta problema?Cum?
                                In vara iese din garantie...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google