Probleme Tehnice Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Imi pare rau ca nu am o poza mai in ansamblu.
    Attached Files
    sigpic

    Comment


    • La mine s-a rezolvat problema cu zgomotul pe garanție, fără comentarii (doar cu niste grimase ale sefului de la garantii). S-ar părea că au avut un lot de bielete de directie cu probleme la rotula axiala, pe care mi le-au înlocuit.

      Cât despre compartimentul motor si la diesel este foarte inghesuit și diferente mai sunt destule pentru cei care vor sa le vada.

      Apropo Archangel80 sistemul de franare spate de pe logan difera inclusiv intre Loganul din 2004 si cel facelift din 2008 (cand au trecu la tamburi de 8 toli cu saboti Bosch), asa ca nu inteleg de ce crezi ca nu ar putea fi diferit pe Logan 2.

      Comment


      • Tamburii de 7 toli se foloseau doar la variantele ce erau echipate cu discuri fata de 238 mm, cred.
        Restul, aveau tamburi de 8 toli.

        Comment


        • revin si eu cu problema cu troncaitul, lovitul care se simte in volan.
          Am lasat la service, l-au verificat, s-au uitat dar degeaba.
          Au zis ca au uns ceva, si teoretic ar trebui sa fie in regula.

          Logic ca tot bate, troncane.
          Ce sa le zic, unde sa se uite, ca sa gaseasca problema.
          Se pare ca eu sunt primul cu aceasta problema la service-ul unde merg. Si baietii nu gasesc problema sub nici o forma.

          Comment


          • informari

            Originally posted by Cezar View Post
            Factura si Op-ul pentru plata!
            In rest, la data achizitionarii ai fost informat de dotarile masinii, dotari ce sunt specificate atat pe site cat si atunci cand ai cumparat-o.
            Asadar, tu ti-ai dat acordul ca ai cumparat produsul X cu specificatiile prezentate.
            Ca ai gasit tu in manualul de utilizare, este partea a 2 a. Aia nu conteaza, indiferent cat crezi tu ca ar putea conta.
            Sau, da niste bani pe un avocat sa te reprezinte intr-un proces cu uzina

            N-au conceput-o ei, ci doar au implementat-o
            N-am ce sa-i intreb, pt ca am deja pe celelalte masini si nu-mi foloseste la nimic!
            in romania totul este posibil ,referitor la specificatii pe site oficial dacia (vezi exp.mcv 2013 citi cilindri are ,sau cilindree..)pe site este trecut 4 ,real =3 ,capacitate trecut 898 iar acelasi motor logan trecut 899 nu mai vorbesc de noxe aceasi masina in anglia fata de romania.dupa mail la voce cu rugamintea de a corecta eventuala greseala am primit raspuns..poftim fisa produsului .concluzia nu conteaza decit plata facuta ,totusi as dori un tce.0.9 cu 4 cilindri la noul mcv

            Comment


            • Originally posted by cristi13p View Post
              in romania totul este posibil ,referitor la specificatii pe site oficial dacia (vezi exp.mcv 2013 citi cilindri are ,sau cilindree..)pe site este trecut 4 ,real =3 ,capacitate trecut 898 iar acelasi motor logan trecut 899 nu mai vorbesc de noxe aceasi masina in anglia fata de romania.dupa mail la voce cu rugamintea de a corecta eventuala greseala am primit raspuns..poftim fisa produsului .concluzia nu conteaza decit plata facuta ,totusi as dori un tce.0.9 cu 4 cilindri la noul mcv
              mai mult te-ar avantaja noxe sub 100g/km. DE CE? atunci taxa mediu este 0, si din cate tin minte mai primesti si un bonus (parca) de 100euro sau ceva de genul.

              Discover Sandero, the new Dacia city car: its price, new design, equipment and engines. Configure or book a test drive.


              1.5 dCi 90 diesel engine achieves 74.3 mpg combined and only 99 g/km CO2.
              Last edited by djxhouse; 21 June 2013, 14:13. Reason: Automerged Doublepost

              Comment


              • Originally posted by YOGI81 View Post
                Au aparut si la mine primele probleme, desi am doar 2500 km, respectiv niste pocnituri la viteze foarte mici (adica cand plec de pe loc sau cand opresc) - de la 30-40 km/h în sus masina merge perfect.
                Am fost la reprezentanta, mi-au ridicat-o pe elevator, au tras de toate articulatiile si au spus ca totul e in regulă, sa merg linistit, iar daca nu dispare troncanitul sau dace se agraveaza sa revin.
                Cred ca sunt de la asr si abs.

                Comment


                • Eu am rezolvat de mult problema. Vezi postul nr.122.
                  djxhouse s-ar putea sa fie si la tine aceeasi cauza.

                  Cat despre emisii, conform certificatului de conformitate, pe care cei de la Dacia ti-l dau pentru RAR, valorile declarate sunt : 114 g/km urban, 97 g/km extraurban și 103 g/km mixt.

                  Comment


                  • Exact la bieleta antiruliu m-am gandit si eu. Alea pocnesc cand pleci de pe loc. Am avut prbl asta acum 4 ani pe Solenza. Pocnea cand plecam de pe loc. Dupa ce am schimbat-o s-a facut liniste.

                    Originally posted by logan4132 View Post
                    Cred ca sunt de la asr si abs.
                    LOL...cum sa pocneasca absul...hahahaa.

                    Comment


                    • si la cele care se fabrica in perioada asta au probleme la caseta oare?
                      Keep walking...

                      Comment


                      • Sunt posesori de Logan 2 care si-au schimbat caseta pe garantie la numai o luna de la achizitionare.

                        Comment


                        • urata treaba! astia de la dacia stau cu mainile incrucisate!

                          si caseta care este pusa in garantie nu e la fel? nu o sa crape si aia?
                          Keep walking...

                          Comment


                          • Dzeu stie. Eu sunt la a doua si zgomotele au reaparut. Deocamdata stau asa, ca m-am saturat sa merg prin service, ca deh mi-am luat masina noua sa nu merg in service cu ea. Daca se amplifica tare ma duc din nou. Oricum din ce am inteles degeaba o schimbi ca zgomotele reapar si la urmatoarele casete.
                            Sincer nu am ce sa-i reprosez masinii. Sunt foarte mutlumit de ea, de motor mai ales. Insa astea doua probleme ma fac sa nu mai iau dacie, rugina si caseta de directie. Am avut rugina dupa un an si ceva, caseta schimbata dupa un an si ceva.

                            Comment


                            • mda...da de gandit treaba asta!
                              Keep walking...

                              Comment


                              • Originally posted by Archangel80 View Post
                                Exact la bieleta antiruliu m-am gandit si eu. Alea pocnesc cand pleci de pe loc. Am avut prbl asta acum 4 ani pe Solenza. Pocnea cand plecam de pe loc. Dupa ce am schimbat-o s-a facut liniste.



                                LOL...cum sa pocneasca absul...hahahaa.
                                poate daca se face o autocalibrare in secunda aia se aud supapele...
                                uneori se mai intampla, mai ales la cele care sunt cu ESP.
                                zic si eu... ca sa nu mai hahahaha

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google