Cd Player Cu Mp3 Pt Noul Logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Sa inteleg ca motorizarea 1.2 16v nu are nevoie de acea insonorizare?! OK atunci.

    Comment


    • #32
      Ati facut varza topicul omului!

      Problema s-a rezolvat si iti recomand si izolarea usilor cu silentcoat in viitor petru a imbunatatii calitatea sunetului!

      Comment


      • #33
        intelegi ce vrei.
        sigpic

        Comment


        • #34
          Foarte util, interesant si consctructiv acest topic - daca ai vrea sa aflii o chestie despre "Cd Player Cu Mp3 Pt Noul Logan" aici e locul potrivit. Chiar eram curios ce variante/discutii etc se puteau gasi pentru cei care nu au asa ceva, si am gasit, insonorizare capota, caroserie, 900 euro dati in plus etc.
          Sunt tare curios ce o sa zica si colegul vitriol despre acest topic.
          In rest numai de bine.
          sigpic
          This is My Ride!
          !Visit and enjoy!

          Comment


          • #35
            Originally posted by nemesradualin View Post
            salutare va multumesc ca ati raspuns.
            am rezolvat problema la reprezentanta mama de la Deva eu fiind domiciliat in hunedoara. am mers si am intrebat pe doamna de acolo...am cumparat masina asta vreau si eu sa ascult o muzica ca tot omul ce pot sa fac nu se potriveste nici un tip de cdplayer mp3 player la ea si nu doresc achizitionarea sistemului original ca ma costa 1000 ron. (din hunedoara fiind indrumat sa cumpar sistemul original ,cica numai acela se potriveste).
            Am fost indrumat spre un electrician de la ei care mi-a spus ca are adaptoar special pt aceste modele noi mufele fiind diferite de celelalte versiuni de logan. mi-a recomandat sony cu boxe tot sony. am mers in domo si mi-am achizitionat cdplayerul (mp3 usb cost 450ron) cu boxe fata spate 300rom (13cm) apoi am mers am luat 10 metri de cablu normal de boxe de grosimea 1 si 8 picioruse pt intrerile la difuzoare.
            Sa facut cablajul in jur de 2 h s-au dat usile jos etc atentie! la noile loganuri lacasul din fata pt boxe este mai mare de 13cm, dar sa rezolvat problema rapid mi-au pus ei alt suport in interior.dupa instalare am fost foarte multumit de claritate, nu am avut probleme la computerul de bord erori sau semnale ca ceva nu este inregula, deci totul a decurs perfect.
            Credeti-ma am intrebat la altex, domo, magazine de specialitate daca exista adaptor la acest tip de logan nou toti mirandu-se ca asa ceva nu au vazut (au venit cu diferite cdplayere sa vada daca se potriveste).
            Concluzia este urmatoarea: Nu rezolvati nimic la filiale dacia, apelati la reprezentanta mama dacia din judetul vostru pt ca ei stiu mai bine despre noile modele si ce adaptor trebuie sa puna si cum sa fie facut cablajul mai ales ca masina este in garantie fiindu-mi pusa stampila dacia atat pe garantie cat si pe actele cdplayerului).
            De ce ai cumparat cablu? Versiunea Acces nu are cablaj din fabrica? Eu am un Logan 1 Ambiance din 2007 tot fara radio dar a avut din fabrica cablaj, inclusiv pentru difuzoare (si mufe).

            Originally posted by nemesradualin View Post
            Salut. Mi-am achizitionat noul model logan2 acces 1.2 16v 75cp (chiar ieri mi-a venit masina) si mi sa spus de la reprezentanta dacia ca numai cd-playerul orginal merge deoarece el are mufe diferite si trebuie sa cumpar doar de la ei
            As dori sa ma ajute cineva cu o solutie la acesta problema. Nu doresc sa platesc undeva la 1000ron pt cel original cu tot cu boze etc.
            Am fost la Altex, Domo, Real .......magazine unde sunt accesorii auto si nimeni nu are un cd-player cu mp3 care sa se potriveasca la mufele noului logan.
            Cineva mi-a spus ca ar fi un model de grundig care s-ar potrivi la mufele cele noi. Toti s-au mirat ce mufe are...normal specificatiile mp3 de la ei (stock zice 2 din apoi nu stiu ce sa mai cred). Nu stiu ce sa ma fac vreau si eu putina muzica in masina nu doresc sa fac discoteca in ea sau sa fiecine stie ce sistem de mii de watti.
            Va rog daca aveti vreo informatie la cele afirmate de mine postati aici.
            La Acces exista butoanele de inchidere de pe usi, avand in vedere ca nu are inchidere centralizata? Am vazut ca la Laureate nu mai sunt aceste butoane si banuiesc ca nici la Ambiance (dar ambele au inchidere centralizata).
            Last edited by abc; 1 March 2013, 21:26. Reason: Automerged Doublepost

            Comment


            • #36
              are numai pt cele din fata in spate nu, dar mufa necesara si in spate mi-au puso ei doar am cumparat cablu iar pt deschidere am butoane folosesti cheia pt a deschide si inchide usile din fata plus portbagaj.

              Comment


              • #37
                Originally posted by nemesradualin View Post
                are numai pt cele din fata in spate nu, dar mufa necesara si in spate mi-au puso ei doar am cumparat cablu iar pt deschidere am butoane folosesti cheia pt a deschide si inchide usile din fata plus portbagaj.
                Multumesc pentru raspuns!
                Sa o stapanesti sanatos!

                Comment


                • #38
                  Mie imi place cum se aude si cum merge sistemul audio original de la dacia. Chiar mi se pare ca arata mai bine decat un MP3 cumparat. Se integreaza mai frumos in consola.
                  soselele din România au prea putin RAM si video pentru NFS

                  Comment


                  • #39
                    De acord cu tine.
                    Numai rautaciosii nu recunosc asta.
                    sigpic

                    Comment

                    Working...
                    X
                    Anulare DPF
                    Politica de Securitate Google