Cotiera Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Poate din aia universala care se prinde pe tunelul median. Era și la norauto dar calitatea lasă de dorit

    Comment


    • Originally posted by sadicu View Post
      La Meridian Sud
      Multumesc. Acum am vazut. Daca dau pe "posturi noi" nu listeaza tot.
      "ana pauker si cu dej au bagat spaima-n burgheji".

      Comment


      • Stie cineva prin Bucuresti cineva care poate imbraca in piele cotiera ? Deja incepe sa devina lipicioasa [emoji51].
        Stiu partea de curatat fiindca asta o sa fac momentan [emoji39]

        Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk

        Comment


        • Dar stie cineva cum pot demonta partea cu tapiseria ?

          Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk

          Comment


          • Am montat pe dokker cotiera din metro(nu selgros) la 50 lei si se incadreaza perfect.singurul defect e ca are putin joc (stanga-dreapta) intre scaune.voi lua un coltar de faianta de exterior de metal si o voi smekeri.voi pune si poze la final

            Comment


            • Poate are cineva idee cum pot sa demontez partea textila, am fost la doi tapiteri auto, zapacit o eu dar nimic. Doar sa o rup si dupa sa o lipesc cu silicon, dar nu imi vine.
              [emoji119]
              Attached Files
              Last edited by 77sky; 20 June 2018, 18:32.

              Comment


              • gaurile alea dau de inteles ca ar fi niste "doua ceva" de blocare. si ar putea fi si culisanta. deci bagi "doua chestii" (simultan) intr-alea si incerci ori sa impingi inspre spate ori sa ridici. vezi si daca nu ai vreun surub pe sub clipsu` ala care "incuie" cotiera si/sau spre partea din spate a capacului; ar trebui sa le desurubezi inainte de-a efectua manevra de "impingere/desprindere".
                Last edited by devreg; 20 June 2018, 21:16.

                Comment


                • Absolut nici un surub, incercat impingere fata spate.
                  Attached Files
                  Last edited by 77sky; 21 June 2018, 07:22.

                  Comment


                  • te-ai uitat si sub "bulbucii" aia din stinga si din dreapta "zavorului"? sint doar tampoane sau au ceva (suruburi) pe sub ele?
                    daca nu merge si nu merge... incearca din articulatie. cumva a fost pusa, deci tre` sa poate fi scoasa - adica scoti toata partea rigida, cea cu suportul de pix, nu doar capacul textil.

                    Comment


                    • Doar lasa impresia ca acopera ceva, este de la turnare/matrita. Maine cred ca o rup si dupa ce o imbrac o lipesc cu silicon [emoji16].

                      Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk

                      Comment


                      • Garantat este clipsata... dar exista riscul ca la desfacere, sa rupi..."Dintii" de fixare...
                        My turbo lag, give your MPI, a chance

                        Comment


                        • dl_dr25: haha! neah... nu te-arunca in halu` asta.
                          du-te-n service, la tinichigerie-echipari, zi-le ce vrei sa faci (sau nu). dai aluia care face si desface 10-20 de lei, nici macar nu tre` sa o bage in hala, nici sa mearga la sef si sa ceara sa o factureze ca pe o lucrare anume.
                          zi-le ca ti se pare ca iti scirtiie ceva in ansamblul ala de "capac" si sa o demonteze.
                          clipsata este!
                          macar sa o rupa ei!

                          Comment


                          • E nevoie de un "card" mai subtire, se introduce pe partea dreapta sau stanga unde se simt (sau se aud ) vibratiile in trepte la impingere sau retragere, acolo este o lamela care trebuie sa treaca peste "card" si sa nu se opreasca in locul care limiteaza miscarea.
                            Se retrage cotiera si daca pozitia cardului este convenabila se impinge inainte cotiera.
                            Cu rabdare sa nu rupeti lamela (care poate fi din metal dar mai rau din plastic - se rupe usor)
                            aici e sursa

                            Comment


                            • Multumesc dar nu mai este acelasi sistem la modelul acesta de cotiera.

                              Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk

                              Comment


                              • Mi-am montat si eu cotiera la reprezentanta. Scheletul ei este metalic, vine prinsa in tunelul median. Acel spatiu pentru pahar dispare. Sincer nu prea imi place. Plasticul acela e oribil!
                                Attached Files
                                Last edited by 77sky; 26 June 2018, 20:58.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google