Cotiera Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    sa stii ca nu.

    atata timp cat este o cotiera dedicata, ar fi fost ok sa ia si ei masuri pt montaj, pt a nu exista problemele astea.

    mai ramane un lucru care nu imi convine deloc, partea cu pozitionarea superioara fata de cutia de viteze..neavand posibilitatea sa reglezi cotiera e destul de nasol

    ma gandesc serios sa o trimit inapoi

    Comment


    • #47
      O alta varianta interesanta este combinatia suport de prindere si talpa de la cotiera pt logan 1 si armster 1. Eu am probat vatianta asta si merge perfect. ... si cat de curand am sa imi cumpar un armster 1 sa vedem cum arata.

      Sent from my GT-I9300 using Forum Runner
      sigpic
      This is My Ride!
      !Visit and enjoy!

      Comment


      • #48
        Tocmai am mi-am montat cotiera Armster II pe masina si sunt foarte multumit. Chiar daca nu are suport metalic, este foarte rigid, iar materialele sunt de buna calitate (la banii astia ar cam trebui sa fie). Daca va ganditi sa va luati cotiera, eu aceasta v-o sugerez (isi merita banii).
        Si un mic sfat: montati-o un pic mai in spate decat va arata pe desen altfel o sa fie un pic incomoda la schimbatul vitezelor.

        Comment


        • #49
          eu am montat cotiera la marginea spatiului pentru scrumiera/pahar.

          daca mergeam mai in spate venea peste si distanta dintre cutia de viteze si cotiera e f mica dupa cum se vede in pozele postate mai devreme.

          intr-adevar cotiera e de calitate dar sunt curios de partea cu rigiditatea..oi fi prins tu un plastic mai bun de la Dacia

          Comment


          • #50
            poze cu minunata cotiera de logan 2 ,are asa de multe repere incat abia am reusit sa o asamblez.
            Attached Files
            Diverse accesorii Logan-oglinzi logan(orice model)
            Pasla fonomin pentru antifonare 6ron mp
            Piese/consumabile/accesorii-orice logan/dacia

            Comment


            • #51
              abia astept sa o montez pe masina.merge montata fara probleme daca am deschidere geamuri spate electric?

              Comment


              • #52
                Daca vine cu toate reperele din poza 1, pagina 2 da.
                Attached Files
                Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                Comment


                • #53
                  Merge si daca nu sunt chiar toate ... multe dintre ele se gasesc deja pe masina. Acel plastic - suport pentru butoanele geamuri spate este identic cu cel de pe masina ...deci e si scop comercial acolo. Ti le baga pe gat la vanzarea cotierei (ce deh de-asta pe original costa 100 de euro) doar ca sa mai faca si ei vanzare.
                  La fel si cu piulitele cu care se prinde tabla cotierei in podea ... eu le-am folosit pe cele de pe masina fara probleme.
                  sigpic
                  This is My Ride!
                  !Visit and enjoy!

                  Comment


                  • #54
                    Da are de toate dar banuiesc ca au luat in calcul si masinile care nu au acel plastic la frana de mana si nici geamuri electrice spate.
                    sigpic

                    Comment


                    • #55
                      Pentru varianta acces trebuie cumparata separat acea consola de plastic. Dacia il considera reper separat .. alti bani alta distractie. Daca ceri doar cotiera primesti doar cotiera. Cele pe care le vinde cosmin sunt cu tot cu tunelul median. Si eu am cumparat-o pe a mea tot de la el si am primit si acel tunel median.

                      Sent from my GT-I9300 using Forum Runner
                      Last edited by M.FLORIN; 26 December 2013, 12:58.
                      sigpic
                      This is My Ride!
                      !Visit and enjoy!

                      Comment


                      • #56
                        Am inteles acum .
                        Deci ce vine de la Cosmin sunt cu tunelul median.
                        Hai ca sunt curios de pretul cotierei de la Cosmin .
                        Un PM cu pretul.
                        Acum intrebare , este originala Dacia?
                        sigpic

                        Comment


                        • #57
                          Da nu e un secret ... cotiera o are cosmin la vanzare AICI
                          Si da este originala. Eu am avut ocazia sa o vad in reprezentanta si astfel am avut reper de comparatie. Este cotiera originala si cea vanduta de cosmin.
                          sigpic
                          This is My Ride!
                          !Visit and enjoy!

                          Comment


                          • #58
                            Originally posted by laurentiu08gl View Post
                            abia astept sa o montez pe masina.merge montata fara probleme daca am deschidere geamuri spate electric?

                            La finalul montajului se va afla pur si simplu peste butoanele de deschidere geam.

                            Comment


                            • #59
                              Cum adica peste? Ca doar nu acoperi butoanele. Poate peste locul in care sunt montate initial butoanele ... asta e altceva.

                              Sent from my GT-I9300 using Forum Runner
                              sigpic
                              This is My Ride!
                              !Visit and enjoy!

                              Comment


                              • #60
                                gutu1 iti recomand sa privesti cu atentie pozele puse de mine, mai ales fig. 2b, 16a, 16b.

                                Butoanele se muta pe cotiera, problema e daca trebuie schimbat suportul lor cu cel din kit sau nu.
                                Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google