Revizii Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Reprezentanta sufla si-n iaurt, ca altfel, s-ar putea sa nu-si recupereze banii de la Dacia pentru o lucrare pe garantie decisa de ei si neagreata de Dacia.
    Pentru orice necesita inlocuire, Dacia decide. Ca altfel, toti doreii de la reprezentanta ar repara masinile prietenilor pe garantiile altora.
    Cine plateste, pune si muzica.
    Last edited by mr.K; 3 December 2015, 12:19.

    Comment


    • Originally posted by mr.K View Post
      Pentru orice necesita inlocuire, Dacia decide.
      Confirm! Si poti astepta pentru a ti se inlocui o piesa si 3-4 saptamani (sau chiar mai mult) pana primeste reprezentanta raspunsul de la Dacia.

      Comment


      • Vezi ca e putin timp 3-4 saptamani. Vara trecuta a durat 6 saptamani sa vopseasca capota motor si 3 luni jumatate sa inlocuiasa un amarat de cheder.

        Comment


        • Cam aceea e media. Ca si eu am stat o luna si ceva ca sa imi vopseasca capota, e alta poveste
          Cu chederul...e de domeniul SF-ului.

          Comment


          • [QUOTE=stoicanu;1695076]Eu am schimbat lanțul de distribuție dar nu pe garanție
            Recomandare lor așa a fost , sa schimb uleiul la 10.000 km
            Nu știu dacă cineva a avut curiozitatea sa scoată joja de ulei după 100 km după schimbarea acestuia (Dacia oil)
            Este negru smoala
            Am schimba uleiul si am trecut la 5w 40 elf


            Ce model de ulei Elf?
            Ms

            Comment


            • Ce model de ulei Elf?
              Break.

              Probabil te referi la sortiment.
              Am schimba uleiul si am trecut la 5w 40 elf
              Elf Evolution 900 SXR.

              Comment


              • ...hai sa mai schimbam putin "registrul" :

                Un mecanic auto moare si ajunge la Poarta Raiului unde este intampinat de Sfantul Petru.
                - Sfinte Petru, cum este posibil sa mor la varsta de 38 de ani? se plange mecanicul la acesta.
                - Pai, noi am adunat toate orele pe care le-ai lucrat asa cum sunt trecute pe chitantele pe care le-ai eliberat clientilor tai si din acestea reiese ca ai trait vreo 90 de ani.

                Comment


                • Prima revizie astazi la 11.422 km
                  - Ulei ELF 900 SXR 5w30 , 5 litri = 130 lei , din care am s'a pus doar 3.7 litri , restul a ramas pentru viitorul schimb ori completare
                  - filtru ulei Mahle = 20 lei
                  - pret manopera = 12 lei
                  -filtru de aer a fost verificat , arata destul de ok ( nu s-a impus schimbarea )
                  ! uleiul din motor arata groaznic pentru acest nr de km ....
                  sigpic

                  Comment


                  • avem un record, 162 lei prima revizie. Nu ti-a schimbat filtru de aer la motor dupa 11mii km ? cam ciudat... cat de curat sa si fie, nu ti-a schimbat nici filtru de habitaclu ?

                    Comment


                    • - pret manopera = 12 lei
                      ???!!!!!
                      Asta e greu de crezut. Nici la marginea trotuarului nu costa doar 12 lei. A venit Mos Craciun mai devreme in reprezentante si se da totul aproape moca, inclusiv ulei si filtre la pret de magazin?
                      Bineinteles, cu o factura spulberi toate indoielile.
                      Last edited by mr.K; 10 December 2015, 09:54.

                      Comment


                      • La mine cu ulei Elf si filtru ulei am ajuns la ~315 ron.Pret de provincie.Motorizare Tce.
                        Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                        Comment


                        • Filtrul de aer, in reprezentanta se recomanda inlocuirea la 15000 km si producatorul recomanda 20000 km si de aici se bat cap in cap cele doua termene.

                          Ulei elf 5w40, filtru ulei si polen si manopera aproximativ 370 ron.
                          Last edited by aris86; 10 December 2015, 10:55. Reason: Automerged Doublepost

                          Comment


                          • Parca in manual, Dacia scrie ca filtrul de aer se sch in functie de "nevoie", poluarea zonei, nu este nimic batut in cuie.

                            Trimis de pe al meu K013 folosind Tapatalk
                            „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                            Comment


                            • Mi-am propus sa-l schimb odata la 6 luni filtrul de aer sau 7-8000 km.

                              Comment


                              • Originally posted by mr.K View Post
                                ???!!!!!
                                Asta e greu de crezut. Nici la marginea trotuarului nu costa doar 12 lei. A venit Mos Craciun mai devreme in reprezentante si se da totul aproape moca, inclusiv ulei si filtre la pret de magazin?
                                Bineinteles, cu o factura spulberi toate indoielile.
                                ) ce reprezentanta ? nu calc acolo niciodata .pret de garaj ..nu vreau sa platesc ca altii in reprezentanta 50 lei schimbat filtru aer si 50 schimbat ulei + filtru ulei ) ulei+ filtru cumparat de la un magazin de piese auto ..

                                Originally posted by GuGu21 View Post
                                avem un record, 162 lei prima revizie. Nu ti-a schimbat filtru de aer la motor dupa 11mii km ? cam ciudat... cat de curat sa si fie, nu ti-a schimbat nici filtru de habitaclu ?
                                avem un record fiindca studiem piata si nu platim fara sa ne uitam la bani ;) masina nu are am filtru de habitaclu .. e modelul ambiance ) nu e nimic ciudat ca nu am schimbat filtru de aer .. l'am dat jos m'am uitat la el arata destul de bine ..iarna asta o mai duce.. in schimb uleiul era praf praf .. negru la doar 11.000 km !
                                Last edited by mihaimmn; 10 December 2015, 23:11. Reason: Automerged Doublepost
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google