Revizii Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • ...multumesc pentru raspunsurile pertinente.
    Last edited by IancuMIC; 17 May 2016, 20:22.

    Comment


    • Revizie 1 an

      Azi, am facut revizia de 1 an pentru un Logan 2 Laureate 1,5 dci 90 CP. Ulei Elf Solaris FE5W30 (5l), filtru aer, filtru ulei, filtru motorina, filtru habitaclu cu carbune activ, antigel - completare (1l), garnitura buson baia de ulei. Filtrele uzate le-am primit inapoi in ambalajele celor montate pe masina, mi-au ramas cam 500 ml ulei si aproximativ 700 ml antigel. Durata reviziei a fost de 3 ore, sunt din Constanta, dar am facut revizia la StarService Tulcea. Per total, sunt foarte multumit. In total 610 Ron.

      Comment


      • Am primit astazi o estimare de pret pentru revizia de 3 ani: 650 RON.
        Petul mi se pare destul de ridicat si o sa procedez ca si anul trecut cand am adus eu piesele.
        Attached Files
        Last edited by igor06; 20 May 2016, 22:31.

        Comment


        • Și manopera cat te costa?

          Comment


          • Asta nu stiu.
            Anul trecut m-a costat in jur de 120 RON.

            Comment


            • Merci, trebuie sa fac revizia la 10000 km (2,5 ani) și la Alexandria ma costa cam 380 ron, ceea ce mi se pare un preț decent pentru garanția la motor.

              Comment


              • 380 RON mi se pare un pret bun. Ce ulei vei folosi?

                Comment


                • Elf 5w40 pus de reprezentanta, la fel ca restul pieselor

                  In toamna, iau in calcul sa efectuez si eu revizia la Alexandria, chiar daca dau 50-60 lei pe benzina.

                  Comment


                  • Revizii Logan II

                    Azi am facut si eu revizia de 1 an la Sf.Gheorghe ca in Bv mi s-a dat un pret de 600 ron

                    Comment


                    • Super pret si mai ciudat este ca ti-au pontat doar 1,2 ore fata de 1,5 ore cat prevede manual masinii.

                      Comment


                      • Revizii Logan II

                        Da si filtru habitaclu a fost gratuit "din partea casei" ,am o colega al carui sot este seful de service .
                        Singura intrebare este legata de ulei nu stiam de acest "sortiment" o fi ok?!

                        Comment


                        • Originally posted by FloNick View Post
                          am o colega al carui sot este seful de service .
                          CU asta ai spus tot !!!!
                          sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                          Comment


                          • Inseamna ca urmatorul client dupa FloNik va avea norocul sa primeasca un filtru de habitaclu "aproape nou" si manopera 1,8 ore ?

                            Comment


                            • Revizii Logan II

                              Originally posted by agp626 View Post
                              Inseamna ca urmatorul client dupa FloNik va avea norocul sa primeasca un filtru de habitaclu "aproape nou" si manopera 1,8 ore ?


                              Ahahaha..... nu fac ungurii din astea

                              Comment


                              • Daca ai platit cat scrie pe factura, nu ti-au facut ”cadou” decat manopera la filtru de polen, in rest se gasesc preturile la filtre: ulei, aer si polen utilizate si ulei elf.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google