Revizii Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Dureaza pana se actualizeaza, la mine apare din iulie 2014, operatiile cele mai importante.

    Comment


    • La mine apar si operatii la care nu am fost. Am o interventie la 15 km, insa eu nu m-am prezentat cu masina la acei kilometri.

      Insa, am o interventie, la vopsitorie, in ziua in care am ridicat masina. Cand o sa ma duc in service, o sa ii intreb.
      Attached Files

      Comment


      • Originally posted by Crs. Sandel View Post
        Stoicane, esti cam zgarcit in detalii
        Zi-ne si noua macar un pret sau de unde il iei. Am gasit pe net unul la 75 lei, insa trebuie sa caut codul pentru original ca sa am la ce sa ma raportez. Avand in vedere ca cel cu carbune activ by Renault e 80 lei, merita cei 75 lei.


        Sincer nu mai gasesc codul
        La un moment dat am postat aici filtru cu tot cu cutie
        Eu nu ma descurc cu functia Cautare pe telefon
        sigpic

        Comment


        • @cristi, poate a fost lovita si ti-au reparat-o si apoi predata.

          Comment


          • My Dacia

            La mine nu apar deocamdata lucarile efectuate in reprezentanta inainte de a-mi face cont pe My Dacia.
            Deasemenea la prima lucrare trecuta (din doua) au gresit numarul de kilometrii. Au trecut mai mult, chiar mai mult decat la a doua interventie. Este ca si cum am umblat la kilometraj.
            Last edited by abc; 10 May 2017, 10:49.

            Comment


            • 3000 km/an?
              Am luni in care fac mai mult
              O sa fie tare interesant cand o sa vinzi masina Nu multa lume o sa creada km aia.
              La mine nu apare nimic. Dar absolut nimic (adevarat, in afara de revizia de 20k de vineri nici n-am fost cu ea la service)

              Comment


              • Originally posted by aris86 View Post
                @cristi, poate a fost lovita si ti-au reparat-o si apoi predata.
                Nu m-am gandit asa departe, insa orice este posibil.

                Comment


                • deviz

                  Pret estimativ pentru revizie 3 ani jumatate si inlocuire distributie la 4 ani.
                  Attached Files

                  Comment


                  • Am intrebat dealerul daca in reviziile gratuite din noua promotie intra si kitul de accesorii care trebuie schimbat la 4 ani si mi-a raspuns ca da. Nu stiu daca stie el sigur treaba asta sau imi vinde gogosi dar asta mi-a zis. Pentru cei interesati!

                    Comment


                    • Originally posted by aris86 View Post
                      Pret estimativ pentru revizie 3 ani jumatate si inlocuire distributie la 4 ani.


                      Pe langa distributie mai ai si kitul de accesorii
                      Cel putin asa se vede in proforma
                      sigpic

                      Comment


                      • da, toata distributia, accesorii + pompa de apa

                        Comment


                        • Si daca ma intrebi pe mine eu nu as schimba pompa apa
                          Din cate stiu asta se schimba prima oara la 120.000 si abia dupa din 60 in 60 mii km
                          sigpic

                          Comment


                          • Nici eu nu as schimba pompa de apa, in schimb kitul de accesorii este necesar, sau doar cureaua? Multumesc!

                            Comment


                            • schimba tot (ok...poate pompa de apa nu...ca nici eu la logan-ul vechi n-am schimbat...dar la 120.000 deja facea urat)

                              Comment


                              • o schimb la 120000 km

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google