Revizii Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Este o tampenie. Eu nu las decat DUPA ce si-a facut treaba. Sincer, nu ma intereseaza cum este platit. Atata timp cat este pus sa faca otreaba...trebuie sa o faca. Nu-i convine? Se duce in alta parte...se apuca de agricultura. Hai sal asam scuza asta ipocrita ca "nu sunt platit". Nimeni nu te-a obligat sa te angajezi acolo.

    Comment


    • Și eu dau 5 lei la spălătorie și tot prost o spala. Ideea este ca oamenii aceia prestează un serviciu, care este evaluat de note după intervenție. Dacă nu obține 10, ii taie salariul. În fine am dat de 2x la 2 electricieni, însă nu as mai da, ca dacă e sa facă treaba, face oricum.

      Nici eu nu primesc bacșiș când ma deplasez la o avizare sau la o constatare, este tarif fix și aia e, în schimb sfaturile le dau gratis ca nu ma doare gura și chiar omul e mulțumit când primește încurajări de la alte persoane.
      Last edited by aris86; 6 October 2017, 15:18. Reason: Automerged Doublepost

      Comment


      • La service-urile alea care evalueaza cu note dupa interventie probabil manopera costa mai mult decat in locatiile mai mici, din orasele de provincie. La final s-ar putea sa platesti mai mult decat manopera si bacsisul in alt service. Si eu sunt sunat, dupa fiecare revizie sau interventie in reprezentanta Dacia din orasul meu, sa spun cum apreciez calitatea serviciilor.

        Trimis de pe al meu V2_Viper_X_plus folosind Tapatalk

        Comment


        • Originally posted by liviunvl View Post
          La final s-ar putea sa platesti mai mult decat manopera si bacsisul in alt service.
          Pai eu unul prefer sa platesc mai mult dar sa fie pe factura decat sa platesc mai putin + bacsis. De ce sa nu fim corecti? Este datoria firmei sa plateasca cat trebuie mecanicul si sa-l tina motivat . Colegul a fost la Meridian Sud, eu cand merg acolo ma astept sa se comporte profesionist ca de aia platesc mai mult, nu sa se uite ca milogul la mine sa ii dau de un pachet de tigari.

          Degeaba le lasi , omu bun iti spune si isi face treaba si daca ii dai si daca nu ii dai. Asta cu lasatu e mai mult pt linistea ta, zici ca "ai facut totul" ca sa fie bine. Dar eu zic ca e frectie, daca mecanicul e lepra degeaba dai (poate chiar iti zice si prostii ca se simte obligat sa-ti livreze ceva de banii aia), daca e om serios iti spune si isi da interesul si fara sa ii dai. Cum zicea colegul, in cel mai bun caz ii dai la sfarsit ca ai fost multumit de serviciile lui nicidecum inainte.

          Comment


          • Au uitat filtru de polen?

            Trimis de pe al meu F5321 folosind Tapatalk

            Comment


            • Nu l-am luat de la ei, e nejustificat de scump.

              Comment


              • Sa-mi explice si mie cineva, de ce e diferenta de pret la manopera intre reprezentante.
                La xxbex e manopera 5 lei, iar la xxtex manopera e 17 lei. Nu e reprezentanta?

                Comment


                • Fiecare cu adaos propriu, economie de piață... ca afară
                  Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                  Comment


                  • Manopera e în general aceeași cam peste tot între 60 și 75 lei (fără tva).

                    Comment


                    • La piese difera foarte mult pretul intre reprezentante.

                      De ex. la Apan Braila un kit de distributie de Logan 1.2 16v costa aprox 450 lei , pe piata il gasesti la 235 lei.
                      sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                      Comment


                      • Asa e la piese da, difera pana la dublu, însă unele reprezentante dau 20%reducere, astfel diferența între piesele cumpărate de mine și cele din reprezentanta a fost de 150 de lei la kit distributie+accesorii + curea alternator.

                        Comment


                        • Originally posted by prometheus View Post
                          La piese difera foarte mult pretul intre reprezentante.

                          De ex. la Apan Braila un kit de distributie de Logan 1.2 16v costa aprox 450 lei , pe piata il gasesti la 235 lei.
                          Intre care reprezentante? Piata nu e reprezentanta.
                          Ai dat exepmlu dintre apan si piata nu alta reprezentanta.
                          In general cam pe acolo se invart preturile in reprezentantele din provincie; diferenta o face un discount, sau o reducere la manopera.
                          In tot cazul, la piesele aduse de client, manopera e intotdeauna mai mare; teste de n ori de catre mine. La ambele masini.
                          Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                          Comment


                          • Ok lasam piata , pret diferit la piesa intre repr. Braila sau cea din Buzau (General autocom).

                            Chiar daca este manopera mai mare cu piesele clientului tot scapi muult mai ieftin decat cu piesele lor , oriunde te-ai duce , vorbind de reprezentante.

                            In partea asta de sud-est mereu au avut preturi foarte mari la piese .

                            Iar cu discounturile , cum ai noroc, ca nu tot timpul poti urmarii promotiile lor , cand este sa te duci cu o urgenta aia e .
                            Last edited by prometheus; 7 October 2017, 11:27.
                            sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                            Comment


                            • La reprezentanta în Bucuresti, de câte ori am fost cu piesele mele, mi-au aplicat tarif cu piesele lor.

                              Comment


                              • de câte ori am fost cu piesele mele, mi-au aplicat tarif cu piesele lor.
                                E ilogic ce zici. Ti-au aplicat manopera lor, nu aveau cum sa-ti aplice tarif la piesele lor.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google