Revizii Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Vezi ca la cureaua de la alternator codul trebuie sa se termine in 183 nu 182 , cea cu 182 este mai lunga daca nu ma insel.
    sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

    Comment


    • Am primit si certificat de garantie pt piese de origine,
      nu stiu cum este cu acea curea de la alternator, trebuie să mai caut

      Comment


      • @panselin4
        Te rog sa imi spui codul si de unde ai luat capitonajul pt capota? Am un coleg care doreste. Multumesc

        Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk

        Comment


        • Nu am cod, dar am cumparat de la piesenet.ro, eu am fost la ei la sediu, dar poti si comanda
          Pretul este de 100 lei mie mi a facut reducere ca am mai cumpărat de la ei mai multe piese cu mai multe ocazii
          Mai au capitonaje identice destule
          Last edited by panselin4; 11 April 2018, 22:28.

          Comment


          • Multumesc, cunosc magazinul fiindca am luat si eu. Numai bine

            Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk

            Comment


            • Originally posted by panselin4 View Post
              Am primit si certificat de garantie pt piese de origine,
              nu stiu cum este cu acea curea de la alternator, trebuie să mai caut
              Interesant este sa ne spui daca el( piesenet ) ti-a dat cureaua de alternator cu 182 sau tu ai cerut.o
              Chiar si daca tu ai cerut acel cod tot neprofesionist se numeste , mai aes ca vinde piese de origine , certificate.....
              Cel mai ok este sa iti ceara seria de sasiu si in nici un caz sa-ti dea o curea care crede ca se potriveste.
              Eu iti zic ca la 1.2 logan ll trebuie sa ai curea cu 183 in coada.

              p.s. aviz carcotasilor
              sa nu se inteleaga ca eu sunt perfect .
              de acceal se cere si cer vin.ul masinii

              Comment


              • Originally posted by prometheus View Post
                Vezi ca la cureaua de la alternator codul trebuie sa se termine in 183 nu 182......
                Originally posted by panselin4 View Post
                .......
                nu stiu cum este cu acea curea de la alternator, trebuie să mai caut
                panselin4, nu trebuie sa cauti departe..., ai cureau pe masina si codul trecut pe ea (o prinzi intr-o pozitie favorabila -eu asa am facut foto 1).
                Attached Files
                ex Dacia Logan Preferance 1,5dci E3/03-2006-->08-2012(76.100km) BV 29 --H

                Comment


                • @panselin, curea alterator din reprezentanta, cod: 8200830183

                  Comment


                  • 8200830183 multumesc pt cod
                    M am uitat la masina si nu se mai vede absolut nici un cod pe cureaua din fabrica

                    Comment


                    • Gata am schimbat piesa respectiva
                      Attached Files

                      Comment


                      • pt 0.9 TCE, este ok: MOBIL SUPER 3000 X1 5W40 ?
                        Cel mai complet catalog de piese auto din Romania ce cuprinde atat producatori OEM cat si aftermarket. Identificare dupa serie sasiu, consultanta de specialitate, retur in 14 zile.

                        sau catre ce ar trebui sa ma orientez?
                        vreau sa fac un schimb de ulei pana ajung la revizia anuala (de 20.000km) ca deja am facut 10.000km

                        sau ELF EVOLUTION 900 SXR 5W40? https://www.epiesa.ro/ulei-motor-elf...4l-acc-427.htm

                        ma gandeam ca pot pune chiar un 10w40 pana in octombrie..

                        Comment


                        • Avand in vedere ca vine vara ar merge si un 10 W40 pana in octombrie.

                          Comment


                          • Din pataniile unora, 10w40 te ajuta sa schimbi lantul de distributie mai devreme decat e cazul.

                            Comment


                            • Originally posted by Cavaleru View Post
                              pt 0.9 TCE, este ok: MOBIL SUPER 3000 X1 5W40 ?
                              Cel mai complet catalog de piese auto din Romania ce cuprinde atat producatori OEM cat si aftermarket. Identificare dupa serie sasiu, consultanta de specialitate, retur in 14 zile.

                              sau catre ce ar trebui sa ma orientez?
                              vreau sa fac un schimb de ulei pana ajung la revizia anuala (de 20.000km) ca deja am facut 10.000km

                              sau ELF EVOLUTION 900 SXR 5W40? https://www.epiesa.ro/ulei-motor-elf...4l-acc-427.htm

                              ma gandeam ca pot pune chiar un 10w40 pana in octombrie..
                              Orice are certificare RN0710 aka 5w40, preferabil elf RN-tech
                              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                              Comment


                              • Gata schimbul de distributie si accesorii
                                Piesele au fost 456 iar manoperă la reprezentanta azi 316
                                Total 872 lei

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google