Revizii Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • In Constanta au zis ca o sa ma ajunga in jur de 600 si ceva de roni, mai bine o fac la Tulcea cai mai putin si i-mi vizitez si parinti cu ocazia asta. Revizia trebuie sa o fac prin august.

    Comment


    • Bine zis lucian84@

      Comment


      • La Autocobalcescu mi-au spus ca revizia la 1,2 16v + GPL este in jur de 550 Ron + 250 Ron GPL deci 800 Ron. Ei nu fac revizii la GPL si mi-au recomandat alt service al carui nume nu il mai retin.

        Comment


        • Ciudata chestia cu plăcuțele. Am verificat ieri la o echilibrare, cam 4-5 mm Rămași din plăcute si uzura 2-3 mm la discuri; asta la 15500 km.
          Nu merg cu piciorul pe frâna
          My Ride sigpic

          Comment


          • Stai liniştit că nu este din vina ta!
            Practic cam toţi colegii cu Logan 2 au constatat că plăcuţele de frână se uzează mult mai repede, de altfel din câte am înţeles tot de la ei sunt şi mai înguste decât cele "clasice".

            Comment


            • Sunt mai inguste si parca primul set de placutze sunt gen demo.
              Parca la al 2lea set ma tinut mai mult.
              sigpic

              Comment


              • Eu sunt la primul set. O sa vad cum sta treaba după revizie
                My Ride sigpic

                Comment


                • Garantat nu te tin 40.000.
                  Mai ai o varianta , nu accepti sa schimbi placutele si ti le schimbi pe la 30-32 mii singur.
                  Nu dureaza mai mult de 30 min. ( cu tot cu bere)
                  sigpic

                  Comment


                  • Mai am 2 luni pana la revizie, le schimb atunci
                    My Ride sigpic

                    Comment


                    • Eu ma pregatesc pentru cea de 80 mii.
                      Cred ca pe saptamana viitoare fac o programare.
                      Sa vedem daca am surprize, pana acum au lipsit.
                      sigpic

                      Comment


                      • Si cand ma gandesc ca eu am aproape 40k cu aceleasi placute, iar franarea nu da semne de oboseala sau franri mai scurte.
                        Nu se poate adapata la Logan 2 sistemul de franare de la Logan 1?

                        Comment


                        • Cred ca trebuie schimbat cu tot cu suportul de etrier si etrierul in sine.
                          Semne de oboseala nu dat doar atunci cand or sa inceapa sa faca zgomot.
                          La mine au ajuns la 2-3 mm de metal si nu dateau semne de oboseata.
                          sigpic

                          Comment


                          • Originally posted by Archangel80 View Post
                            Si cand ma gandesc ca eu am aproape 40k cu aceleasi placute, iar franarea nu da semne de oboseala sau franari mai scurte.
                            Tocmai de aceea le-au şi modificat la Logan 2.
                            Eu am 52.500 de kilometri cu maşina şi niciun fel de probleme cu frânele, plăcuţele fiind şi la mine cele din echiparea de fabrică.

                            Comment


                            • Nu se potriveste cele de logan 2 pe logan 1 e schimbat totul port fuzeta,etrier,disc ,suport etrier

                              Comment


                              • Originally posted by stoicanu View Post
                                Sunt mai inguste si parca primul set de placutze sunt gen demo.
                                Parca la al 2lea set ma tinut mai mult.
                                Ca la cartusele de imprimanta, sa te faca sa le schimbi mai repede.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google