Revizii Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by peter21 View Post
    Revizia la logan 2 de 1 an[8031 km] ma costat 277 lei[ATTACH]482889[/ATTACH]
    Filtru de polen nu l-ai schimbat, de aia e asa ieftin, cu tot cu ala ajungeai la 400 lei o revizie cu un ulei banal, ieftin rau, ce sa zic....


    suuuper pret, foarte tare, ma duc si eu la ei, daca e asa eftin , acu cat de mult poa sa mai creasca pentru un diesel
    +filtru motorina, poate sa ajunga destul.
    Last edited by mr.K; 20 June 2014, 17:05.

    Comment


    • Loganu chel nu are filtru de polen...probabil are modelul chel! Dar din cate stiu nu e atat de scump un filtru de polen. La octavia era in jur de 30-35 de lei, carbon activ pe mann.
      Keep walking...

      Comment


      • Aia o fi la Octavia, Loganul are alte preturi la filtrul de polen:
        Originally posted by NadgobSuiram View Post
        azi am fost sa intreb la reprezentanta cat costa revizia de 1 an si au zis:

        ulei 203 lei
        f ulei 68 lei
        f aer 100 lei
        f motorina 80 lei
        f polen 120 lei

        uleiul as vrea as il cumpar eu, da trebuie sa ma mai documentez sa vedem.
        In magazine e la jumatate, dar in niciun caz 30-35 de lei.

        Comment


        • De fapt e 27 de euro, fara TVA. 272773016R e codul pentru filtru.
          Preturile puse de NadgobSuiram sunt fara TVA.
          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

          Comment




          • cum dreaq de e 120 pt logan?! este totusi mult!

            bine ca nu am asa ceva pe sareta!
            Keep walking...

            Comment


            • Astea sunt preturile de la reprezentanta, la skoda la reprezentanta ma indoiesc ca este 45 lei filtru de polen, cand doar pe ulei plus filtru aer si cel de motorina a fost factura de 1200 lei

              Sent from my GT-P3100 using Forum Runner

              Comment


              • pai ai fost jepcarit urat de tot! cum am fost eu cand am platit 500 de lei pe revizia de 1 an la ph2. cam dublu si ceva in plus fata de pretul corect!
                jepcareala e si pe la dacia! de 2-3 ori pretul de magazin!
                Keep walking...

                Comment


                • Se stie ca e diferenta mare de pret la piese/consumabile reprezentanta fata de ce gasesti in magazine, asta doar in momentul in care ai o problema pe la motor si te duci sa rezolvi pe garantie, cred ca se leaga de orice, ca nu ai folosit uleiurile noasre, ca filtrele nu erau de la noi........
                  Asa ca, atata timp cat vrei sa beneficiezi de garantie, in cazu in care vrei, faci reviziile la ei, chiar daca e mai scump

                  Sent from my GT-P3100 using Forum Runner

                  Torq, preturile sunt cu tva inclus

                  Sent from my GT-P3100 using Forum Runner
                  Last edited by NadgobSuiram; 21 June 2014, 12:06. Reason: Automerged Doublepost

                  Comment


                  • Am incheiat cu succes si revizia de 80.000 km.
                    Cost total 650 ron cu 1l de antigel si un spray de curatat.
                    Masina nu a avut nici o problema tehnica.
                    De mentionat ca am avut o reducere de 15%.
                    Am sa revin cu un foto la factura.
                    sigpic

                    Comment


                    • Si nu simti in buzunar lipsa a 650 lei ?
                      Pentriu ce, ca sa scrie in carnetul de garantie de revizia la reprezentanta ? Crezi ca va creste pretul de revinzare al masinii cind vei vrea sa o vinzi ?
                      Samsarului nu-i pasa, el stabileste pretul indiferent de ce spui tu.

                      Personal imi fac reviziile singur, in curtea casei, am renuntat la garantie la toate masinile pe care le-am avut, si toate pina acum au fost noi. Cind am avut nevoie de ceva de la garantie ( la o DSN in 2001, repartitor de frina spate care curgea ) l-am cumparat eu, la reprezentanta m-au trimis la plimbare sub motive nedemne de tinut minte.

                      Scuze daca va simtiti ofensati cei care tineti la garantii si chestii de-astea de firme serioase, este decit parerea mea...Dar 650 lei pentru o verificare in reprezentanta la o masina care n-are nici o problema mi se pare hotie la drumul mare. Uleiul se poate schimba si in parcare.

                      Comment


                      • Offtopic: cand ai motor 0.9tce, cu distributie pe lant, nu prea vrei sa renunti la garantie. Nu se stie niciodata, Europa inca isi revine dupa plaga 1.2tsi.

                        Comment


                        • Cind masina are deja 80.000 km fara nici o problema deja i-a fost acordata suficienta atentie cu garantia asta.
                          Personal n-o sa mai iau niciodata motor in 3 pistoane, am avut unul, de ajuns pentru viata asta. Mai bine trec pe dizel, deja imbatrinesc, trebuie motor pentru mosnegi .

                          Comment


                          • Problema fiecaruia cu garantie sau fara.
                            Si dupa ce 100.000 km de garantie tot acolo voi merge pentru ca garantia se refera si la caroserie si la fiecare revizie ai o bifa cum ca s-a facut controlul vizual al acesteia iar daca sari de una e posibil sa fi refuzar la o problema de caroserie.
                            Si nu simt lipsa la 650 ron daca tin cont cat a produs masina si ce probleme a avut pana acum.
                            sigpic

                            Comment


                            • Stoicane ce a intrat in banii aia? filtre+ulei si 1L de antigel?
                              Keep walking...

                              Comment


                              • Originally posted by stoicanu View Post
                                Am incheiat cu succes si revizia de 80.000 km.
                                La ce reprezentanţă ai făcut revizia?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google