Revizii Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Asta am vrut sa zic prin postul meu:840 lei o revizie simpla, nu cu inlocuire de placute de frana, filtru de motorina si altele.

    Comment


    • In postarea lui@bc17mic scrie inlocuire toate filtrele, altfel scorurile sunt fantastice.

      Comment


      • La mine a fost revizia 650 ron (fara filtru de polen acesta nefiind pe stoc), la union motors si placutele au fost schimbate la meridian vest cu 200 ron (aveau o oferta)

        Comment


        • Originally posted by mumus View Post
          1100 o revizie simpla, ma baieti, aveti 'maibahuri'?
          Nu e o simpla revizie, am schimbat placutele si filtru motorina
          Garantia unui autovehicul costa, asta nu inteleg multi
          My Ride sigpic

          Comment


          • @mumus citeste pe sarite
            1100 cu placute cu tot.
            Am cumparat zilele trecute un set de placute din reprezentantza si au costa 260 ron.
            sigpic

            Comment


            • Originally posted by stoicanu View Post
              Ar fi trebuit sa schimbi placutele ca mai tin pana la 30-35 mii si gata.

              Ata a costat si la mine tot cam pe la 1100 ron cu placute.

              @madutzu interes asa ceva
              http://www.brembo-onlineshop.de/prod...ducts_id=28096
              Interesante discurile, depinde de pret. Cel afisat e totusi mare
              La urmatoarea revizie cred ca va fi necesar sa schimb si discurile; am in plan sa trec pe brembo, eventual cu etrieri mai mari

              Plus filtru de motorina si diferenta de pret de la ulei
              Last edited by Madutzu25; 16 September 2014, 21:00. Reason: Automerged Doublepost
              My Ride sigpic

              Comment


              • Originally posted by Madutzu25 View Post
                Nu e o simpla revizie, am schimbat placutele si filtru motorina
                Garantia unui autovehicul costa, asta nu inteleg multi
                Spune-mi si mie te rog, ce tip de filtru de combustibil ai folosit, eventual un pret.
                Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                Comment


                • Astea ma interesau Stoicane, sau Zimmermann:http://www.daciashop.ro/frana/discur...-brembo-max259
                  Scuze de offf

                  @ Iancu filtru original, cel de la dacia. Pretul nu-l mai stiu, insa la momentul respectiv am postat factura, pe undeva prin urma. Mai exact post-ul #683
                  Last edited by Madutzu25; 16 September 2014, 21:07. Reason: Automerged Doublepost
                  My Ride sigpic

                  Comment


                  • Ala de~250 lei?
                    Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                    Comment


                    • Ala e uleiul. Filtrul e 85
                      My Ride sigpic

                      Comment


                      • @IancuMIC http://www.loganclub.ro/forum/showpo...59&postcount=9
                        Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                        Comment


                        • @stoican si Madutzu
                          Nu folositi B-Max, mananca placutele de 2 ori mai repede inutil.
                          Uitati-va dupa brembo PVT cod produs 09.5802.24.
                          Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                          Comment


                          • Originally posted by t0rquemada View Post
                            Eu am pe Megane 3 un K9K H8; difera probabil fata de versiunea de pe Logan.
                            Filtru de combustibil de origine e in jur de 250 lei si e prevazuta inlocuirea la 40.000km.
                            Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                            Comment


                            • La mine era dat la 30000, insa la revizia de un an mi-au spus ca trebuie inlocuit
                              My Ride sigpic

                              Comment


                              • A fot schimbat si filtrul de motorina.
                                Pe factura am 5 litri de ulei, iar in masina mi-au lasat un bidon cu 100-200 grame si filtrul de habitaclu care de pe la 15000 isi daduse deja duhul.
                                Am si eu o intrebare: nu exista placute mai bune decat cele de la Dacia?
                                Am avut o octavia break cu cutie automata si ma tineau placutele mai mult de 40.000 cam in acelas regim de mers cum merg si cu loganul.

                                Am uitat sa fac o poza la factura, da o pun maine de la birou.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google