Revizii Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by panselin4 View Post
    din ce ziceau baiatii de la reprezentanta din tulcea, sunt destui constanteni care prefera sa vina la ei la revizii,decat sa mearga la reprezentanta din constanta, mai ales datorita preturilor mari din ct
    Stiu 2 serviceuri in Cta moderne, camere video, curat, private, bat la fund reprezentanta din Tulcea. Sa nu mai vorbesc de preturi. Si lucreaza cu filtre Man sau Mahle, ulei de care vrei etc. Si stai langa mecanic cat vrei tu, si ii spui ce vrei tu. In Tulcea nu te lasa. Dupa iesirea din garantie nu inteleg de ce merge lumea la Tulcea. Tulcea e varza la partea de service. Taicamiu vine la Galati sa isi repare masina si sa-si faca reviziile.

    Originally posted by dynoviorel View Post
    Salutare. Azi am facut si eu revizia de 40.000 la reprezentanta din Constanta. M-au usurat de fix 1.132 Ron. Pe langa ulei si filtre am schimbat si placutele de frana care erau la "reducere" la pretul de 209 ron cu montaj cu tot.
    Pfffffff...cum de va lasati pacaliti in halul asta? Cat pot costa 3 filtre(aer, ulei si polen), ulei si manopera? Si cand ma gandesc ca inca nu am schimbat placutele, si am aproape 46k km, si mi-au zis ca mai merg 10-12k km fara prbl.
    Originally posted by old_radu View Post
    ...interesanta "crestere exponentiala"
    ...la 20 000 km , cost aprox 500
    ...la 40 000 km , cost dublu (1100 lei)
    ...oare la 60 000 km ce va fi ?
    Mama ce scoruri. V-as spune ce preturi am platit, dar e vorba de Logan 2 aici, doar ca 3 ani de revizii nu fac nici cat revizia nr 2 de mai sus. Dacia e belea, sau reprezentantele.
    Last edited by Archangel80; 25 November 2014, 22:37.

    Comment


    • Si eu am facut revizia in vara asta la Tulcea, si ma costat 406.21 in care este inclus in pret si un bidon de antigel de 30 ron.

      Comment


      • Originally posted by Archangel80 View Post
        Pfffffff...cum de va lasati pacaliti in halul asta? Cat pot costa 3 filtre(aer, ulei si polen), ulei si manopera? Si cand ma gandesc ca inca nu am schimbat placutele, si am aproape 46k km, si mi-au zis ca mai merg 10-12k km fara prbl.
        Placutele le-am schimbat ptr ca am vrut eu ,ca erau tocite. Pretul placutelor cu montaj a fost 209ron. Si la dacia in Constanta poti sta langa masina cat timp iti fac revizia,legislatia ii obliga sa te lase . Aici vorbim de masini in garantie. Asa poti sa faci revizia in afara garantiei la orice service.

        Comment


        • Iar vorbim de Logan 1 un sectiunea Logan 2 legat de placutele de frana.
          sigpic

          Comment


          • Eu vorbeam de logan 2. Cel de la avatar.

            Comment


            • @dynoviorel stoicanu nu se referea la tine.

              Pentru specificații frâne x52 vezi aici
              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

              Comment


              • Originally posted by dynoviorel View Post
                Placutele le-am schimbat ptr ca am vrut eu ,ca erau tocite. Pretul placutelor cu montaj a fost 209ron. Si la dacia in Constanta poti sta langa masina cat timp iti fac revizia,legislatia ii obliga sa te lase . Aici vorbim de masini in garantie. Asa poti sa faci revizia in afara garantiei la orice service.
                Nici nu m-am legat de placute. Iti raman oricum 900 lei cost revizie. Ceea ce e oricum mult. Legislatia nu iti spune clar ca ai voie sa stai langa masina, ci sa ai acces vizual la masina. De asta sunt camere video si camere speciale despartite cu geam. Iar la Tulcea nu esti lasat deloc sa asisti langa masina.

                Originally posted by stoicanu View Post
                Iar vorbim de Logan 1 un sectiunea Logan 2 legat de placutele de frana.
                Nu a vorbit nimeni de placute frane Logan 1 vs Logan 2. Ci doar ca o completare. Trebuie sa intelegem ideea principala a unei fraze si ce mai vine extra. Nu luam si interpretam dupa bunul plac doar de dragul discutiei.
                Last edited by Archangel80; 26 November 2014, 10:00.

                Comment


                • Maine o sa pun si devizul ca sa vedeti preturi pe ei. Treaba este ca m-au anuntat ,dupa ce au facut constatarea ca trebuie schimbate si placutele,cat ma costa revizia,dar fiind fortat de kilometri(40900) am fost deacord.

                  Comment


                  • Iata comanda de reparatie cu lucrarile efectuate
                    Attached Files

                    Comment


                    • La ce operatiuni s-au efectuat mi se pare foarte mult umflata factura.
                      Preturi de reprezentanta.
                      sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                      Comment


                      • Mama,mama enorm ! !

                        Intamplator la M.Sud am vazut o lista de preturi ,pentru piese cumparat de la ei 65ron/h, iar pentru piesele clientului 125ron/h (parca fara tva ,nu bag mana in foc)

                        imi este teama se apropie si la mine prima 20.000
                        Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

                        Comment


                        • La Constanta cica loganistii sunt bogati
                          ))

                          Comment


                          • @Archangel placutele de frana sunt cu cel putin 30% mai mici la L2 fata de L1
                            Pentru asta am zis ca nu trebuie sa amestecam borcanele.
                            sigpic

                            Comment


                            • Japca pe fata la Constanta, acum nu zica ca nici la Bucuresti nu este !

                              eu cred ca merg cu piesele la portbagaj, si platesc doar manopera ...
                              Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

                              Comment


                              • Si daca scadem placutele de frana din factura, 900 de lei e mult rau pentru cateva filtre si niste oloi. Manopera aia costa cat o revizie completa in regie proprie.

                                Ca fapt divers, de 249 lei putem achita manopera pentru inlocurire distributie (170 lei)+inlocuire kit accesorii (70 lei) IN REPREZENTANTA. Voua vi se pare normal? Se compara sa schimbi o distributie cu a schimba uleiul si niste filtre?

                                Or fi si unii neamuri cu Rockefeller astia de au Logan si li e pare ieftineala.
                                Stiu, cui nu-i place, sa nu-si cumpere. Asa si fac...
                                Last edited by mr.K; 27 November 2014, 11:25.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google