Revizii Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Despre uleiul pentru dCi-ul cu DPF, de pe Logan 2 vorbeam; sa nu amestecam lucrurile.
    Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

    Comment


    • Originally posted by einstein1984 View Post
      Exceptie, la filaret socramiu a luat 5W40 elf cu 35 de lei la revizie.
      Eu am cumparat din reprezentanta Elf 5w40, la bidon de 4l cu 102 Ron, la care mi s-a aplicat o reducere de 30%.

      Comment


      • Cred ca se refera la 35ron/L


        Sent from my iPhone using Tapatalk
        sigpic

        Comment


        • uitandu-ma la factura de la simpotrans mai sus zic ca practica preturi mari la piese si ulei. revizie facuta azi la autoeuropa tm. 1.5 dci 90 hp. de ce imi era frica nu am scapat. pkacutele mai duceau 3000 km asa ca le-am schimbat. am 2 ani si 36000 km .va dau preturi fara tva de pe factura:
          manopera 151
          filtru motorina 168
          filtru aer 62
          filtru habitaclu 92
          placute frana 152
          5 l dacia oil 158
          filtru ulei 25
          reducere 15% aplicata la piese
          valoare finala CU TVA 900

          Comment


          • Salut revizie la un an filtre ulei reglaj faruri curatit platourile de frana 350 lei

            Comment


            • 900 de lei cu reducere 15%. :|
              9! 9! 9!
              sigpic

              Comment


              • 645 revizia 2ani la TCe
                Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                Comment


                • @t0rquemada: Ne poţi oferi mai multe detalii?

                  Comment


                  • E identică cu cea de anul trecut, la care e pusă factura prin acest topic.
                    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                    Comment


                    • Da, o roaba de bani pentru a verifica o roaba de masina.

                      Mai bine in garajul propriu, faci ce trebuie cu mai mult simt de raspundere - asta daca stii ce trebuie sa faci si iti asumi sa renunti la garantie.

                      Asta e cum fac eu, nu trebuie sa va luati dupa mine, de fapt am mai spus asta si mai demult.

                      Comment


                      • @t0rque ... ti-ai schimbat si placutele de frana?
                        sigpic
                        This is My Ride!
                        !Visit and enjoy!

                        Comment


                        • Originally posted by bogdan_cr View Post
                          Mai bine in garajul propriu, faci ce trebuie cu mai mult simt de raspundere - asta daca stii ce trebuie sa faci si iti asumi sa renunti la garantie.
                          Trebuie să ţii cont şi de motorizare..., la un motor de doar 2 ani şi un pic de când a fost lansat pe piaţă (0,9 TCe) este indicat totuşi să-i faci reviziiile la reprezentanţă, tocmai ca să poţi astfel beneficia de garanţie în cazul unor surprize neplăcute.
                          @bogdan_cr: În cazul tău, motorul de 1,6 16v este aproape "nemuritor", aşa că eşti mult mai relaxat din punct de vedere al garanţiei şi-ţi poţi asuma anumite riscuri.

                          Comment


                          • Nu, uzură discuri frână 0,2mm din 22mm, uzură plăcuțe 1,5mm.

                            Dacă vroiam să fac mecanică, luam un sh ca nou, am preferat o mașină nouă la care timp de câțiva ani să nu umblu/bag bani* excepând chestii minore, navi, F&RVC, CB27, DVR, iluminat ambiental etc.

                            *reparații înlocuiri la sh ca nou
                            Attached Files
                            Last edited by t0rquemada; 27 December 2014, 11:33.
                            Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                            Comment


                            • Tot urmaresc forumul de ceva timp si am zis sa dau si eu ceva inapoi comunitatii:
                              Revizie 1an 1.2 16v la Serus Bd. Timisioara - 503Lei
                              Attached Files

                              Comment


                              • Nu e rau.
                                Daca apar si placutele in schema se schimba socoteala

                                Eu ma apropii de revizia de 120.000
                                Sa vezi dansuri pe masa
                                Placute + discuri fata
                                Saboti +tamburi+ eventual rulmenti spate
                                Cureau cu rolele de la accesorii.
                                Plus clasicul schimb de filtre si uleiuri.
                                Last edited by stoicanu; 23 January 2015, 20:04. Reason: Automerged Doublepost
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google