Revizii Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Salut eu am facut revizia la un an in decembrie 2014 pret 350 lei in Pitesti acum judecati voi e mult e putin (Sandero 2 motor 1,2)

    Comment


    • Se pare ca pentru motorizarile de 1.2 nu subt asa scumpe reviziile.
      In schimb pe 0.9 si dci sunt ceva mai scumpe.
      sigpic

      Comment


      • Originally posted by stoicanu View Post
        Daca dacia impune preturi mici la revizii e posibil sa inceapa sa piarda din dealeri
        Probabil nimanui nu ii convine ca lucreze in pierdere.
        Legat de sacosa de piese dupa mine e doar o iluzi
        Te arde pe alta parta
        [ATTACH]497161[/ATTACH]


        Sent from my iPhone using Tapatalk
        Tarife Meridian si alte serivice-uri (Bucuresti, orasele mari si imprejurimi):
        Tarife manopera cu piese: 75 ron (tva inclus) - pret recomandat dacia
        Tarife manopera fara piese: 125 ron (tva inclus).
        Te scazi la mere si dai pe pere, la 50 ron diferenta, cateodata nu merita chinul sa alergi dupa piese, fiind sesizabil apropiate in magazin si reprezentanta.

        Comment


        • Mai am 1000 de km pana la revizia de 30.000. Sa vedem ce schimbam. Placutele de frana 100%, daca pun frana la viteza incep sa huruie.

          Comment


          • Reviziile se fac la 20.000KM nu 30.000KM, sper că e greșeală altfel pa pa garanție.
            Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

            Comment


            • Poate le face la 15.000 km
              sigpic

              Comment


              • Iar crezi prost..... caz nu scriu aici pentru tine, caci nivelul cunostintelor tale nu-ti permite sa ma intelegi, mesajele tale au valoare nula pentru ca nu sunt bazate pe informatii confirmate ci sunt bazate pe credinta ta ca .... Adica, nu ai nimic valoros de transmis!
                Capitulez.....omul mai pierde in viata.....
                „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                Comment


                • am facut azi revizia de un an la automarcus , am doar 10 luni dar 14084 km, am facut revizia ceva mai devreme deoarece am mers in mediu cu praf, si destul si urban
                  pret 490 de lei, cu tot cu o reducere de vreo 25 de lei-au un card nou, de fidelitate
                  se putea sa fie si o reducere mai substantiala cu un voucher de la my dacia, dar il voi folosi cand voi pune un accesoriu pe masina
                  pretul total este cam mare, vad ca sunt colegi care au facut aceasta revizie cu 350 de lei , o diferenta mare de pret
                  uleiul am bagat elf evolution 10w40, filtrele, toate cumparate de la ei
                  Attached Files
                  Last edited by panselin4; 2 March 2015, 18:58.

                  Comment


                  • Cam devreme. Te-ai cam grabit, poate in luna aprilie vor avea discount la manopera de 15% si 10% prin my dacia.

                    Comment


                    • Asadar pentru un Logan cu motor de 1,2 l. revizia e cca. 110 euro facuta la 15.000 km , pentru un Logan Diesel revizia costa 200 euro facuta la 20.000 km
                      In primul caz 0,75 euro/100 km, in al doilea 1 euro/100 km.
                      Extrem de scumpe sunt reviziile, si asta inseamna ca asta e politica producatorului Dacia.
                      Combustibilul costa pe parcurs extra-urban:
                      - pt. 1,2 l. - 5,3 lei/l. x 5,9 l./100 km. = 31,27 lei
                      - pt. 1,5 l. - 5,5 lei/l. x 3,7 l./100 km. = 20,35 lei
                      Revizia obligatorie costa:
                      - pt. 1,2 l. - 0,75 euro/100 km x 4,5 lei/euro = 3,38 lei
                      - pt. 1,5 l. - 1,00 euro/100 km x 4,5 lei/euro = 4,50 lei
                      Adica revizia reprezinta 15,9% din costul combustibilului in primul caz si 22,1% in al doilea caz.

                      Comment


                      • Aris 86, ai facut revizia in alexandria?
                        Eu am facut revizia mai devreme decat un an, deoarece mersesem mult in teren prafos, si mai mersesem destul de mult in oras, in orice caz, 14000 / 15000 de km imi pare suficient de mers cu acelasi ulei, in tara nostra scumpa si draga
                        In cartea tehnica zice ceva de injumatatirea periodei de service,si a nr de km in aceste cazuri mai deosebite, zic ei

                        Comment


                        • Nu e cazul sa faci revizia mai devreme de 1 an sau 20k. Exista tari in care revizia se face la 30k
                          My Ride sigpic

                          Comment


                          • @panselin4,

                            ce dracu ti-au bagat 10w40 pe gat, e pacat sa bagi marmelada aia intr-un motor asa de nou.
                            nu exista alternativa macar la un elf evo 5w40?

                            tin minte cand imi faceam primele revizii (ipso otopeni) la 1.4 din semnatura, imi bagau elf excelium ldx 5w40 (intre timp a disparut sau l-au redenumit), insa nicodata un 10w40 desi conform cartii era posibil.
                            motoare de generatie mai noua si ei fac downgrade la ulei...
                            Last edited by Kojak; 2 March 2015, 21:49.

                            Comment


                            • Mie mi-au pus elf evolution 900 sxr 5w40. Ma mir si eu ca i-a pus ulei de fabrica, probabil cel mai ieftin care il aveau ei pe stoc.
                              Da, am facut in Alexandria, acolo am un vecin de la tara care lucreaza la Dacia si tot odata m-am dus apoi si la tara si nu am pierdut bani pe transport.

                              Comment


                              • Este ok si
                                uleiul elf 10w40, este semisintetic parca, nu este nici o problema cu el

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google