Dacia Logan,0.9 Tce Vs 1.5 Dci

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    parerea mea de motorul 0,9 compar cu astra I 1,4 turbo...
    (coada la refacerea motoarelor in 20.000km)asa ca ce sa astept de la o motorizare asa de mica.

    Comment


    • #17
      Originally posted by Severr View Post
      Salut... eu am cumparat noul Logan cu motorizare 1.5 dCI 90 cp... l`am cumparat acum 1 luna, am facut aproximativ 4000 km cu el si sunt foarte multumit... am plecat cu el si la peste prin delta si pe la baltile de prin Tulcea si se comporta foarte bine si pot sa zic ca si in oras se comporta bine... la o depasire nu te lasa motorul... in bord imi arata un consum de 5.6... banuiesc ca e consumul mixt ... am fost si la Bucuresti cu el pe autostrada si am putut sa ii dau 190 km/h chiar daca viteza lui maxima in carte zice ca e 167 km/h... masina se comporta foarte bine pe sosea, e antifonata bine...

      Cat despre motorul de 0.9 tCE nu prea stiu ce sa zic... doar ca inainte de a cumpara masina am facut un Test-Drive si mi`au dat un Logan cu motorizare 0.9 tCE si chiar mi`a placut cum merge motorul...
      Felicitari pt noua achizitie va doresc cati mai multi km fara probleme.La 120 km/h care este turatia motorului?

      Comment


      • #18
        Originally posted by Flavi3110 View Post
        parerea mea de motorul 0,9 compar cu astra I 1,4 turbo...
        (coada la refacerea motoarelor in 20.000km)asa ca ce sa astept de la o motorizare asa de mica.
        Ce zice colegul? Ar putea cineva sa traduca in limba romana?
        La Astra sunt motoare cu coada mica ce se reface la 20 mii km, se reface coada ca la guster?

        Comment


        • #19
          Am citit de 5 ori si am dedus: "este coada la refacerea motoarelor dupa ce au rulat 20.000 km"

          Comment

          Working...
          X
          Anulare DPF
          Politica de Securitate Google