Bandouri Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Bandouri Logan 2

    Pentru ca nu am avut bandouri la Logan,m am trezit cu o portiera zgariata in parcare la mall.
    Nu are rost sa mi explic de ce unii oameni au obiceiul de a cracana usa pana a face poc de masina vecina,pt ca nu voi intelege niciodata.Cert este ca acum am o zgarietura de toata frumusetea cam de 3 cm.
    Este dus doar lacul.Acum nici nu stiu cu ce as putea sa o repar(ca nici casco nu am).
    Cert este ca imi trebe un set de bandouri dar am gasit la 300 roni.
    A gasit cineva mai ieftin?

  • #2
    parca 260Lei a dat colegul nostru M.FLORIN. Uite-te in my ride-ul lui.

    Originally posted by M.FLORIN View Post
    [ATTACH]450457[/ATTACH]



    [ATTACH]450458[/ATTACH]



    [ATTACH]450459[/ATTACH]

    Ceva noutati ...

    Comment


    • #3
      Nu știu cât te ajută alea - cred că sunt mai mult gândite pentru stâlpișori și gărdulețe, dar în același timp dacă tu ai bandoul chiar și în cel mai exterior punct al mașinii și vita deschide ușa spate de la Q7, care nu e dreapta, va trece fin pe lângă bandou și tot în vopsea se va opri.

      Comment


      • #4
        Nu ajuta mai deloc. Spre exemplu o usa spate de la orice masina nu se opreste in bandoul ala negru, ci direct in usi sau aripi.

        Comment


        • #5
          260 ron costa bandourile

          Comment


          • #6
            Salutare... hai sa resuscitez un pic thread-ul asta...
            Zilele trecute m-am trezit cu niște compostări pe ușa de mai mare dragul... și nu prea îmi plac... as vrea sa îmi pun bandouri.... dar asa cum ați menționat și voi... sunt cam inutile puse acolo în josul ușii.
            Știe cineva dacă modul de prindere a bandourilor pe ușă este cu cleme sau cu dublu-adeziva? Întreb asta deoarece, dacă ar fi prindere cu dublu-adeziva... le-as pune mai sus sub yala de la ușă ca sa protejeze ceva.... credeți ca e plauzibil ce zic eu aici?

            Mulțumesc!

            Comment


            • #7
              B/L52 cu lipici, K52 și SL10(mai nou prestige) cu suruburi, cel puțin fata - tu ai L52

              Nu le poți pune în altă parte, arată ca nuca-n perete
              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

              Comment


              • #8
                Mulțumesc mult... Stau și mă întreb ce sa aleg intre 2 rele, sa nu le pun deloc, sau sa le pun puțin mai sus, dar sa am un pic de protecție pe zona aceea dar sa arate mai ciudat. Mulțumesc mult pt opinie... încă o întrebare, ai cumva un cod pt bandourile cu lipici?
                Mulțumesc!

                Comment


                • #9
                  Am făcut o simulare... nu sunt cel mai bun Photoshop-ist
                  AM încercat sa păstrez proporțiile ce ziceți... arata chiar atât de rău?
                  Prima, cu bandoul in dreptul yalei e cam aiurea... a doua cu bandoul sub yala parca arata mai bine... ce ziceți?
                  Attached Files

                  Comment


                  • #10
                    În poza nu mi se pare ca arata asa rau.
                    Pana te botarasti, parchează masina cât poți de departe în supermarket. Uneori eu o las la naiba in praznic... Și e singura
                    Când trebuie sa parchez lângă alte masini incerc ca măcar o parte a masinii sa fie în margine astfel incat sa scada sansele sa fie lovita.

                    Comment


                    • #11
                      C-am ciudat, dar dacă te face să fi fericit " fericirea neprețuită" și stai liniștit că și eu am piticii mei

                      Comment


                      • #12
                        Originally posted by sebibv View Post
                        În poza nu mi se pare ca arata asa rau.
                        Pana te botarasti, parchează masina cât poți de departe în supermarket. Uneori eu o las la naiba in praznic... Și e singura
                        Când trebuie sa parchez lângă alte masini incerc ca măcar o parte a masinii sa fie în margine astfel incat sa scada sansele sa fie lovita.
                        În general așa fac și eu, dar tot mă trezesc compostat când parchez mai aproape, chiar și dacă îmi protejez o parte... tot se trezește un deștept sa deschidă ușa mai tare...
                        Cred ca o sa le cumpăr și le pun mai sus.
                        Mulțumesc mult de opinie

                        Originally posted by dl_dr25 View Post
                        C-am ciudat, dar dacă te face să fi fericit " fericirea neprețuită" și stai liniștit că și eu am piticii mei
                        Nu e vorba de fericire în sine, ci de faptul ca mă doare sa văd cum alții își bat joc de munca mea. Mulțumesc de opinie... așa cum am zis mai sus, o sa le pun sub yala ca nu arata așa rău ochiului meu
                        Last edited by eliadib; 28 August 2017, 09:16. Reason: Automerged Doublepost

                        Comment


                        • #13
                          Problema este ca usa nu este dreapta si exista riscul sa nu se lipeasca integral si apoi sa se dezlipeasca si sa pice. Eu am doua infundaturi in usa de noua, de la un gipan de la munte, când desi am parcat la cca 1 m de el, totusi a reusit sa dea cu usa si sa o loveasca.

                          Comment


                          • #14
                            Aris, momentan am scăpat doar cu 2 compostări oarecum aparente... nu sunt profunde... la un polish se duce fără probleme... dar pe viitor sigur se găsesc retardați care sa ii mai tragă una, doua... și as vrea sa previn astfel de evenimente.
                            Cât despre d-l cu jipanul... ce pot sa zic... nu le pasa pentru ca nu știu cât de mult au muncit sa își ia jipanul ala... și astfel nu le pasa... opinia mea
                            Last edited by eliadib; 28 August 2017, 12:28.

                            Comment


                            • #15
                              preventia e sfanta, pune-o in locuri izolate la mall si hypermarketuri... Si multe rugaciuni daca altii sunt prosti, ti-o rezolva oricum ... O baba navetista la mine in cartier era nervoasa ca nu avea loc sa se dea jos si impingea cu usa intr-o masina nevinovata de-ti venea sa plangi ... Imbecili sunt multi asa ca femeie nef....a si masina nelovita n-ai sa vezi

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google