Sfat Achizitonare Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Sfat Achizitonare Logan II

    Salut

    M-am hotarat sa achizitonez o masina noua, un Logan II. Va fi condusa aprox. 12.000 km/an, preponderent in Bucuresti, cu un stil de condus linistit.

    Am de ales intre versiunea cu motor de 0.9 TCe ( care cu optiunile dorite de mine costa 10.700e) si cea de 1.5 dCi 90cp (12.100e).

    Intrebarea mea este: dupa ce adun toti banii dati in 5 ani ( costul masinii, combustibil, revizii, situatii neprevazute) pe masina, pe care versiune as da mai putini bani?

    Multumesc

  • #2
    la 12.000 km/an, nu e rentabil diesel, din nici o pozitie
    In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

    Comment


    • #3
      benzina clar ...
      o/____\o
      (i)
      .........

      Comment


      • #4
        SH clar pe benzina ca nu mergi mult.

        Folosesti 80% din banii pe care ii ai disponibili pentru logan si iti iei o masina.

        Comment


        • #5
          nu poti sa-i spui omului sa-si ia sh daca-i chitit pe masina noua.
          o/____\o
          (i)
          .........

          Comment


          • #6
            @Andru: Clar mergi pe benzina. Chiar daca e o motorizare nou, suntsigur ca va fi fiabila.

            @Drogas: mai bine te abtineai. Omul a intrebat strict de masina noua. ca tu vrei coji pe care nu ti le permiti ca intretinere e stric problema ta.

            Comment


            • #7
              Benzina si ce e nou e nou!

              Comment


              • #8
                Originally posted by Razvy View Post
                @Drogas: mai bine te abtineai. Omul a intrebat strict de masina noua. ca tu vrei coji pe care nu ti le permiti ca intretinere e stric problema ta.

                Pai asta am spus, nu se merita masina noua ca sa mergi 12000 km/an.

                Si loganul e coaja de nou, asa ca mai bine o coaja SH ca aia nu rugineste.

                De unde stii tu ca nu imi permit sa imi intretin coaja mea SH?? Esti cumva g(c)uru
                Last edited by Drogas; 1 August 2013, 16:52.

                Comment


                • #9
                  Reveniti la subiect sau luati direct BAN pentru flame!

                  Thread-ul e deschis pe ideea achizitionarii de Logan 2, deci, daca nu aveti ceva de spus pe tema asta, controlati-va!
                  In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                  Comment


                  • #10
                    Originally posted by andru123 View Post
                    Salut

                    M-am hotarat sa achizitonez o masina noua, un Logan II. Va fi condusa aprox. 12.000 km/an, preponderent in Bucuresti, cu un stil de condus linistit.

                    Am de ales intre versiunea cu motor de 0.9 TCe ( care cu optiunile dorite de mine costa 10.700e) si cea de 1.5 dCi 90cp (12.100e).

                    Intrebarea mea este: dupa ce adun toti banii dati in 5 ani ( costul masinii, combustibil, revizii, situatii neprevazute) pe masina, pe care versiune as da mai putini bani?

                    Multumesc
                    Mai bine de gandesti la 1.2 16V+GPL !
                    Cu toate dotarile, mai putin vopsea metalizata si fara cotiera, ajungi la 10650 e !
                    Last edited by leutzul; 1 August 2013, 17:24.

                    Comment


                    • #11
                      Originally posted by andru123 View Post
                      Salut

                      M-am hotarat sa achizitonez o masina noua, un Logan II. Va fi condusa aprox. 12.000 km/an, preponderent in Bucuresti, cu un stil de condus linistit.

                      Am de ales intre versiunea cu motor de 0.9 TCe ( care cu optiunile dorite de mine costa 10.700e) si cea de 1.5 dCi 90cp (12.100e).

                      Intrebarea mea este: dupa ce adun toti banii dati in 5 ani ( costul masinii, combustibil, revizii, situatii neprevazute) pe masina, pe care versiune as da mai putini bani?

                      Multumesc
                      Prima varianta: 0.9 l .

                      De la 1 august 2013 preturile pentru Logan au crescut cu 100 euro pentru toate variantele de motorizare si echipare. Preturile optionalelor au ramas neschimbate.
                      Pentru Sandero si MCV nu au fost anuntate modificari de preturi.
                      Last edited by abc; 1 August 2013, 19:50. Reason: Automerged Doublepost

                      Comment


                      • #12
                        Nu stiu de ce e asa de greu. Cauta un thread cu consumul la cele doua modele si fa o medie. Eu la 85cai am 5.5 consum mediu.
                        Intreaba la reprezentanta de unde vrei sa il iei cat costa prima revizie pt cele 2 motorizari si vezi la ce interval zice in carte ca se fac. La dci in 5 ani ai sigur si o schimbare de distributie. Cand ai datele astea, daca nu te descurci cu calculele, posteaza aici.

                        Comment


                        • #13
                          Originally posted by andru123 View Post
                          Salut

                          M-am hotarat sa achizitonez o masina noua, un Logan II. Va fi condusa aprox. 12.000 km/an, preponderent in Bucuresti, cu un stil de condus linistit.

                          Am de ales intre versiunea cu motor de 0.9 TCe ( care cu optiunile dorite de mine costa 10.700e) si cea de 1.5 dCi 90cp (12.100e).

                          Intrebarea mea este: dupa ce adun toti banii dati in 5 ani ( costul masinii, combustibil, revizii, situatii neprevazute) pe masina, pe care versiune as da mai putini bani?

                          Multumesc
                          Sal,eu as opta pentru varianta 1,2,daca spui ca vei conduce mai mult in oras.Scapi si de acel turbocompresor la 0,9tce ,asta pe partea mecanica..nu ai griji.Shareta ce o folosesc este tot 1,2 si sunt multumit de ea,chit ca mi-au mancat-o cainii,vecini idioti lovesc aripa cand deschid usa..
                          Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                          Comment


                          • #14
                            Si eu as merge tot benzina 0.9 tce, poate mai mergi undeva in concediu si mai neoie si de ceva power , asta leg de motorul 1.2 16v.
                            Lagat de revizii o sa fi nevoit sa le faci la an deorace reviziile se fac la 20.000 km.
                            Primi trei ani vei avea cheltuieli de max 2000 ron.
                            Cred ca este destul de rentabil.
                            sigpic

                            Comment


                            • #15
                              intrebare: loganul 2, versiunea baza are filtru de habitaclu?
                              Keep walking...

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google