Lucruri Pe Care Nu Le-ati Descoperit Inca La Noul Logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • @Tinuletz Ai PM.
    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

    Comment


    • Da si la mine un P.M te rog t0rq.
      sigpic

      Comment


      • Originally posted by aris86 View Post
        Acest buton Eco, ajuta la ceva pe 1.2? Sau sunt doar bani aruncati de pomana?
        Economia vine din stilul mai pufos de condus, pe care ti-l impune modul eco. Poti merge "eco" si fara buton, accelerezi mai lent si schimbi cand iti zice in bord (2000-2500).

        Eu l-am avut pe masina cam 1-2 saptamani si l-am returnat din alte motive. Acum nu-mi vine sa cumpar altul, ca nu era mare scofala - ajungeam sa schimb mult mai sus (4000-5000) pentru ca nu tragea deloc motorul si aveam senzatia ca e subturat (la 3000 se simtea ca la 1500). Initial, cand schimbam la aceleasi turatii, am vazut o economie, dar repet, pot merge economic si fara butonul ala montat si prefer sa mai am pedala daca am nevoie. Stiu ca daca accelerez la podea se dezactiveaza, dar in practica e nenatural sa nu am modulatie in pedala de acceleratie.

        La drum intins e acelasi consum cu/fara ECO.

        Deci, parerea mea: nu merita.

        Comment


        • Eu in oras cu eco on am consumat mai mult decat cu eco off. Asta verificat cu rezervor de la plin la gol . Si CB imi dadea dreptate.

          Comment


          • puteti sa incarcati un telefon prin usb-ul de la MediaNav?
            My ride

            Comment


            • Daca telefonul este compatibil cu incarcarea prin USB se poate. Dar asta tine de telefon nu de USB. Mufa USB de pe media nav se comporta ca oricare alta mufa USB ...
              sigpic
              This is My Ride!
              !Visit and enjoy!

              Comment


              • Da se poate.
                sigpic

                Comment


                • Originally posted by einstein1984 View Post
                  A descoperit cineva dupa iarna bavoletele aero din fata rotilor spate lipsa? Par prinse cam lejer cu agrafele alea de plastic si ma gandesc ca zapada nu prea ajuta la mentinere.
                  La mine lipsea o piulita ,cea din plastic si am rezolvat problema facand una din pluta presata ,e mai tare.Am taiat o bucata din pluta in forma de patrat pe marimea piulitei din plastic si am dat o gaura mai mica si apoi am infiletato pe acel surub. Eu sunt multumit de acea piulita realizata din pluta.
                  Last edited by tase-tase; 12 May 2014, 19:04.

                  Comment


                  • Si banuiesc ca este piulita de la roata stg spate cea de jos?
                    sigpic

                    Comment


                    • Da asa e,acea de jos,adoua piulita.

                      Comment


                      • Se pare ca este un defect de fabricatie.
                        La multe masini se intampla aceeasi problema.
                        sigpic

                        Comment


                        • Am inteles ca piulita aia din plastic e si scumpa.

                          Comment


                          • Piulita aia costa vreo 4 lei ... nu-i un capat de tara.
                            Deflectorul acela in schimb e vre-o 15-20 euro.
                            sigpic
                            This is My Ride!
                            !Visit and enjoy!

                            Comment


                            • Despre deflector era vorba ca e scump,n-am inteles eu bine cand am citit acele postari si am crezut ca piulita e scumpa.E foarte scump ,cand stai si te gandesti ca nu e decat o bucata de plastic.

                              Comment


                              • da ... o bucata de plastic produsa, culmea, la noi in Romania - la Plastor Oradea
                                sigpic
                                This is My Ride!
                                !Visit and enjoy!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google