Lucruri Pe Care Nu Le-ati Descoperit Inca La Noul Logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Si exista vreo diferenta de pret intre ele.
    cea normală
    807213282R

    cea cu impuls
    807211440R
    Opel Vectra A 1995
    Logan Preferance 2009
    Logan Editie Limitata 2014

    Comment


    • Ambele sunt doar 194e+tva dar... ai nevoie de alt cablaj de ușă, de alt cablaj principal.
      Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

      Comment


      • Originally posted by t0rquemada View Post
        În primele 20 de posturi s-a menționat ceva de impuls pe macarale, nu pe butoanele de geamuri, ghici ce... pentru geam cu impuls la șofer (stil SL10) macaraua e diferită față de cea normală:

        cea normală(A)
        807213282R

        cea cu impuls(B)
        807211440R
        Ma bucur ca am avut dreptate, chiar daca am fost luat la rost ca "nu exista macarale cu impuls"
        sigpic
        This is My Ride!
        !Visit and enjoy!

        Comment


        • Pana la urma ai activat functia ridicare geam cu impuls?

          Comment


          • Am scris pe colo pe undeva ca nu am reuist. Macaralele mele sunt fara impuls.

            By phone ... using Tapatalk and Samsung S5!
            sigpic
            This is My Ride!
            !Visit and enjoy!

            Comment


            • Există o funcție pe uch-ul de nivel 4(ala cu mufa gri) prin care se menține alimentarea geamurilor cu impuls după scoaterea cheii/cartelei din contact.

              Funcția e prezentă și la noi (cel puțin la mine e, sunt piesele pe cablaj - laureate, uch nivel 2) chiar dacă nu avem mufa gri.
              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

              Comment


              • Bună ziua
                întrebarea mea ar fi dacă avem activata funcția asta de blocare automata a ușilor oare în caz de accident se deschid singure ca la alte mașini sau rămân blocate ca nu precizează nicaieri 8n manual
                va salut

                Comment


                • Se deblochează.
                  Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                  Comment


                  • Originally posted by t0rquemada View Post
                    Există o funcție pe uch-ul de nivel 4(ala cu mufa gri) prin care se menține alimentarea geamurilor cu impuls după scoaterea cheii/cartelei din contact.

                    Funcția e prezentă și la noi (cel puțin la mine e, sunt piesele pe cablaj - laureate, uch nivel 2) chiar dacă nu avem mufa gri.
                    Si la mine sunt prezente.
                    Macaraua mai trebui si activarea functiei respective.

                    By phone ... using Tapatalk and Samsung S5!
                    sigpic
                    This is My Ride!
                    !Visit and enjoy!

                    Comment


                    • Salutare!
                      Doua chestiuni am a va spune:
                      1. Mi-am activat HSA si semnalizarea cu impuls in Iasi si tare fain!
                      2. Daca tine minte cineva o problema semnalata de mine anul trecut privind vopsirea partiala, din fabrica, a pragurilor masinii, mai exact partea care se afla exact sub masina, perpendiculara pe carosabil... ei bine se rezolvase la acel moment, pe garantie, mi-au vopsit ambele praguri. De cateva zile mi-au spus niste prieteni ca vopseaua cade. M-am uitat si, intr-adevar, efectiv se scorojeste. Eu am inteles ca acea parte a pragurilor este tratata impotriva coroziunii, bla, bla, dar ori mi-o dai vopsita in intregime, ori nevopsita. Imi dau seama ca vopsirea facuta in service a fost facuta de mantuiala si sunt chiar suparat din cauza asta. Ma astept sa-mi reproseze ca poate jetul de apa cu care este spalata masina este prea mare, astfel incat eu sunt de vina... Oricum, iarasi va trebui sa fac o programare in service... Dar masina merge bine
                      A, pentru cine este interesat, un consum pentru o viteza medie de 25km/h = 7.5l/100km, in scadere de la 8.5l/100km afisat asta-iarna, pentru o viteza medie de 21km/h.

                      Comment


                      • In reprezentanta le-ai activat?


                        Sent from mobile
                        Keep walking...

                        Comment


                        • Am reusit sa-mi montez un modul suplimentar, pentru a avea geamuri cu impuls pe fata. E de tipul plug-n-play ( au mufa identica cu cea de la butonul in sine ).
                          Se monteaza in spatele butoanelor, in consola principala ( are cam 4-5 cm lungime si 2 cm latime ). Si suplimentar, se poate pune si functia de inchidere a geamurilor cand actionezi inchiderea centralizata.
                          Sigurele chestii care au trebuit facute au fost de reglat curentul ( simplu, facuta cu ajutorul unui rezistor reglabil de pe PCB ) si faptul ca "difera sensul motorului" de la geamul sofer de cel de la pasager dreapta fata ( lucru rezolvat usor din soft, deoarece cei de la Dacia, in momentul in care au montat butonul de la pasager, l-au rotit cu 180 grade si i-au inversat polaritatile, pentru a rezolva problema ). Cu alte cuvinte, ultima problema era cam asa : modulul montat la geamul sofer, functiona corect. Montat la pasager, erau inversate comenzile. Solutiile pentru noi erau fie hardware ( inversam pinii ), fie software ( inversam logica comenzilor ).
                          L-am cumparat de la un coleg de pe forum si sincer, mi se pare solutia cea mai simpla si practica ( fara taiat fire, adaugat fire, modificat macaraua, deci nu se "pierde garantia" ( zic eu ) ). Si "operatiunea" dureaza 1 min, dureaza mai mult pana demontezi chenarul de la consola, sa-l bagi in spate
                          Last edited by Midnighte; 19 May 2015, 13:56.

                          Comment


                          • Poti sa ne spui si userul de la care ai cumparat? Si eu as fi interesat de imbunatatirea asta.

                            Comment


                            • Originally posted by jonnie007 View Post
                              In reprezentanta le-ai activat?


                              Sent from mobile
                              Nu, la un tip din Iasi, Ciprian.
                              Tot la el voi apela si cu modul pentru inchiderea geamurilor cu impuls.

                              Comment


                              • Astia in reprezentante...fac asa ceva?! are cineva idee?
                                Keep walking...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google